Справа № 369/6959/18
Провадження №2-а/369/209/18
14.06.2018 м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Дубас Т.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора УПП м.Києва ДПП лейтенанта поліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
У червні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Києво- Святошинського районного суду Київської області з адміністративним позовом інспектора УПП м.Києва ДПП лейтенанта поліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Розглядаючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що вищевказаний позов слід направити за підсудністю за таких підстав.
15 грудня 2017 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим КАС України викладено в новій редакції.
Частиною 1 статті 20 КАС України встановлений перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, зокрема і адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Між тим, ч.1 ст. 25 КАС України встановлена територіальна юрисдикція (підсудність) для справ вказаної категорії, якою визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи, вирішуються адміністративним судом за вибором позивача: судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або судом за місцем знаходження відповідача.
Згідно ст. 3 Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні.
Позивач, звертаючись до Києво-Святошинського районного суду Київської області, зазначив місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, що територіально відноситься до Києво-Святошинського району Київської області.
Однак, як вбачається з копії паспорту позивача ОСОБА_1, його зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, що не відноситься до Києво-Святошинського району Київської області.
Відповідно до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.
Жодних доказів на підтвердження свого місця проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, позивачем надано не було.
Крім того, місцезнаходження відповідача інспектора УПП м.Києва ДПП лейтенанта поліції ОСОБА_2: м.Київ, вул. Народного Ополчення, 9, що територіально не відноситься до Києво-Святошинського району Київської області.
А відтак, вищевказаний позов є непідсудним Києво-Святошинському районному суду Київської області як адміністративному.
Пунктом 2 ч.1 ст. 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Виходячи з наведеного вище, беручи до уваги, що інститут територіальної юрисдикції розмежовує підсудність справ, суд приходить до висновку, що матеріали адміністративного позову слід передати на розгляд за підсудністю до належного суду, за зареєстрованим місцем проживання позивача - до Голосіївського районного суду міста Києва, у зв'язку з непідсудністю даного позову Києво-Святошинському районному суду Київської області як адміністративному суду.
На підставі наведеного вище, керуючись Керуючись ст. 3 Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст.ст. 25, 29 КАС України, суддя -
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора УПП м.Києва ДПП лейтенанта поліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення - передати на розгляд за підсудністю до Голосіївськогорайонного суду міста Києва, місцезнаходження якого за адресою: 03150, м. Київ, вул. Олександра Кошиця, 5А.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня одержання її копії.
Суддя Т.В. Дубас