14 червня 2018 року справа № 804/5463/16
ОСОБА_1 Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду ОСОБА_2, перевіривши відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2017 року по справі №804/5463/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Металургійний завод “Дніпросталь” до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,-
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2017 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Металургійний завод “Дніпросталь” задоволено.
Відповідач - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подав апеляційну скаргу.
Ознайомившись з апеляційною скаргою, перевіривши матеріали справи, вважаю, що вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Пунктом 1 ч.5 ст.296 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Всупереч вимогам наведеної норми, заявником до апеляційної скарги документ про сплату судового збору не долучено.
Як вбачається з заявленого позову, вимоги позивача стосуються оскарження податкових повідомлень-рішень від 12.05.2016р.:
- №0001641412, за яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: ввізне мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності на загальну суму 506268,09 грн., з яких за основним платежем - 337 512,06 грн., за штрафними санкціями - 168756,03 грн.;
- № НОМЕР_1, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів на загальну суму 101 253,63 грн., з яких за основним платежем - 67502,42 грн., за штрафними санкціями - 33751,21 грн.
Отже, заявлений позов містить дві вимоги майнового характеру.
Відповідно до пп.2 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання апеляційної скарги) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом - серпень 2016 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено, що з 01.01.2016 розмір мінімальної заробітної плати складає 1378,00грн.
Відповідно до вимог статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції чинній на час подання позову) за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, що складало 1378,00грн.
Отже, виходячи з приписів вищенаведених норм права, позивач при зверненні до суду
з позовом мав сплатити судовий збір у розмірі 9112,82 грн., з яких:
за вимогу майнового характеру про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 12.05.2016р. - 7594,02 грн. (1,5% від 506268,09 грн.);
за вимогу майнового характеру про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 12.05.2016р. - 1518,80 грн.(1,5% від 101 253,63 грн.).
Таким чином, розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги у відповідності до п.п.2,п.3,ч.2,ст.4 Закону України “Про судовий збір” становить 13669,23 грн. (9112,82 *150%).
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
У зв'язку з викладеним, вважаю за необхідне апеляційну скаргу залишити без руху, встановивши заявнику строк для усунення недоліків, а сааме: надати до суду документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 13669,23 грн., сплаченого за реквізитами:
Отримувач коштів: УДКСУ у Шевченківському районі м. Дніпра
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області
Код банку отримувача (МФО): 805012
Рахунок отримувача:31217206781004
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до
восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр)
або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття
реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і
має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за апеляційною скаргою ___________(ПІБ особи чи назва
організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд,
Керуючись ст.169, ч. 2 ст.298 КАС України, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2017 року по справі №804/5463/16 залишити без руху.
Встановити Головному управлінню ДФС у Дніпропетровській області десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили 14.06.2018р. та оскарженню не підлягає.
ОСОБА_1 ОСОБА_2