Номер провадження: 22-ц/785/5305/18
Номер справи місцевого суду: 520/10429/16-ц
Головуючий у першій інстанції ОСОБА_1
Доповідач Погорєлова С. О.
про відкриття апеляційного провадження
14.06.2018 року м. Одеса
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Одеської області ОСОБА_2, розглянувши питання про можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Київського районного суду м. Одеси від 06 вересня 2016 року у справі за заявою ОСОБА_4, заінтересована особа ОСОБА_5 про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу, -
встановила:
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 06 вересня 2016 року заяву ОСОБА_4 задоволено.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, 10.05.2018 року ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу.
Апелянт посилається на те, що строк ним пропущений з поважних причин, оскільки до участі у справі залученим не був, про існування оскаржуваного рішення стало відомо 08.05.2018 року з відкритої інформації щодо стадії розгляду судових справ на офіційному сайті.
Вказана апелянтом причина пропуску строку обґрунтована і вбачається із матеріалів справи, а тому заява підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 359 ЦПК України якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.
Форма, зміст і строки поданої апеляційної скарги відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
Враховуючи те, що перешкоди для відкриття апеляційного провадження у справі відсутні, то на підставі ч. 1 ст. 359 ЦПК України, вважаю за необхідне відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою по даній справі.
Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі згідно ст. 360 ЦПК України. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Керуючись ст. ст. 359, 360, 361 ЦПК України, суддя, -
ухвалила:
Поновити ОСОБА_3 строк апеляційного оскарження на рішення Київського районного суду м. Одеси від 06 вересня 2016 року.
Зупинити дію рішення Київського районного суду м. Одеси від 06 вересня 2016 року у справі за заявою ОСОБА_4, заінтересована особа ОСОБА_5 про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Київського районного суду м. Одеси від 06 вересня 2016 року.
Надіслати копію ухвали про відкриття апеляційного провадження учасникам судового провадження разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Надати учасникам справи строк для подачі відзиву на апеляційну скаргу в письмовій формі до 11 вересня 2018 року.
Роз'яснити учасникам справи право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції згідно ст. 212 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Одеської області ОСОБА_2