Справа № 514/841/18
Провадження по справі № 3/514/293/18
14 червня 2018 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Кравченко П.А. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Тарутинського відділення поліції Арцизького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженої, працюючого Ламбрівській сільській раді Тарутинського району Одеської області, в.о. голови сільської ради, до адміністративної відповідальності не притягувалася
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
13.06.2018 до Тарутинського районного суду Одеської області надійшов протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, згідно якого ОСОБА_1, будучи депутатом та секретарем Ламбрівської сільської ради та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до пп. «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» допустила порушення фінансового контролю а саме: ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», що виразилось в несвоєчасному поданні до 1 квітня 2018 року декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства за формою, що визначається Національним агентством.
Дослідивши матеріали адміністративної справи про вчинення адміністративного корупційного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 3 ЗУ «Про національну поліцію» у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої наказом Міністерством внутрішніх справ України від 06.11.2015 р. № 1376, складання протоколів про адміністративні правопорушення, протоколів про адміністративні затримання, протоколів про вилучення речей і документів, протоколів про огляд речей та особистий огляд, а також отримання пояснення від осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків здійснюють уповноважені на те посадові особи органів поліції.
У справах про адміністративні правопорушення, протоколи відповідно до статті 255 КУпАП складають уповноважені на те посадові особи зазначених органів.
Протокол про адміністративне правопорушення підписується уповноваженою посадовою особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення може бути підписано також цими особами.
Відповідно до розділу ХІ порядку про затвердження Інструкції з організації реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України затвердженою Міністерством внутрішніх справ України наказом 16.02.2018 р. № 111 визначено порядок дії начальника СРПП патрульної поліції, щодо реагування на заяви та повідомлення про адміністративні правопорушення. Разом з тим, переліком вказаної інструкції не передбачено повноважень начальника СРПП складати протоколи про адміністративні правопорушення пов'язанні з корупцією.
Відповідно до Постанови КМУ від 13 жовтня 2015 року № 830 було утворено територіальний орган Національної поліції Департамент захисту економіки, як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції.
Відповідно до положення Про Департамент захисту економіки Національної поліції України затвердженого наказом Національної поліції від 07.11.2015 року №81 Департамент відповідно до компетенції має право складати адміністративні протоколи про виявленні факти порушення антикорупційного законодавства та направляти їх до судових органів у встановленому законодавством порядку.
Керуючись ст.245, 254 - 256 КУпАП, суд
Повернути матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 до Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеської області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: П.А. Кравченко