Справа № 493/1105/18
Провадження № 3/493/416/18
14 червня 2018 року м. Балта, Одеська область
Суддя Балтського районного суду Одеської області Бодашко Л.І., за участю прокурора Котовської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого лікарем кабінету «Довіра» КП «Балтська центральна районна лікарня», раніше на протязі року до адміністративної відповідальності не притягувався,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2, являючись депутатом Балтської міської ради сьомого скликання, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п. п. «б» п. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме - порушення вимог фінансового контролю.
ОСОБА_2 на розгляд справи до суду не з'явився, але надіслав на адресу суду заяву, в якій своєї провини у вчиненні вище вказаного правопорушення не визнав, зазначив, що помилково по технічній причині своєчасно не направив свою декларацію про доходи, крім того, вважає, що пропущені строки притягнення його до адміністративної відповідальності, просить розглянути справу за його відсутності по причині перебування його 14 червня 2018 року у відрядженні.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що в діях ОСОБА_2 присутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУАП, що підтверджується протоколом № 398 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 29 травня 2018 року, рапортами співробітників поліції, висновком за результатами розгляду матеріалу щодо встановлення факту порушення громадянином ОСОБА_2 Закону України «Про запобігання корупції» від 27.05.2018 року, витягом є Єдиного державного реєстру декларацій, копією інформаційного листа Балтської міської ради Одеської області № 193 від 05.02.2018 року про обрання ОСОБА_2 депутатом Балтської міської ради та про початок його повноважень з 17.11.2015 року, про роз'яснення прав та обов'язків депутатів місцевих рад, копією протоколу пленарного засідання першої сесії Балтської міської ради сьомого скликання та ін.
Прокурор Старченко Н.Д. вважає за необхідне притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч.1 КУпАП, оскільки той без поважних на те причин своєчасно не подав передбачену законодавством України декларацію як особа органу місцевого самоврядування.
При винесенні рішення суддя приймала до уваги те, що згідно рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 3 щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК, а згідно із Законом № 1975-VІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 03.03.2017 року (набрав чинності 30.03.2017 року) строк подання щорічної декларації для осіб, які подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.
Повноваження ОСОБА_2 як депутата Балтської міської ради Одеської області, почалися 17 листопада 2015 року з дня відкриття першої сесії міської ради, йому разом з іншими депутатами були роз'яснені їх права та обов'язки, було запропоновано ознайомитися із ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», « Про запобігання корупції», ОСОБА_2 повинен був подати електронну декларацію у строк до 01.04.2017 року, але, маючи зареєстрований у відповідному порядку електронний ключ із цифровим підписом, подав декларацію за 2016 рік несвоєчасно, а саме - лише 24 листопада 2017 року о 15 год. 02 хв., чим допустив порушення, передбачене ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».
Але, згідно з вимогами ст. ст. 252, 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов'язана всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи за їх сукупністю та з'ясувати чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 22 та 33 КУпАП при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити особу від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Суддя констатує, що ОСОБА_2 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, працює лікарем у лікарні, не переслідував мети приховати свій майновий та фінансовий стан, своєчасно заповнив декларацію за 2016 рік, але, по технічним причинам, недостатньою обізнаністю з Інтернетом, недостатніми навиками роботи на комп'ютері не відправив декларацію на сайт НАЗК, вчинене правопорушення не потягло за собою настання тяжких наслідків, а тому суддя визнає вчинене ОСОБА_2 правопорушення малозначним та відповідно до ст. 22 КУпАП вважає необхідним звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, вбачаючи в діях ОСОБА_2 несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, враховуючи обставини справи, особу правопорушника, обставини, які пом'якшують відповідальність, а саме - відсутність мети приховати свій майновий, фінансовий стан, малозначність скоєного, керуючись ст. ст. 7, 9, 22, 33, 34, 172-6, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя
ОСОБА_2 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, відповідно до ст. 22 КУпАП, за малозначністю вчиненого ним адміністративного правопорушення та обмежитись відносно нього усним зауваженням.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.