ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
12 червня 2018 року м. Київ № 826/8930/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Трейдагропостач-200"
доМіністерства юстиції України, Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України
провизнання протиправним та скасування наказу,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Трейдагропостач-200" звернулось до суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України від 01.06.2018 № 1690/5.
Відповідно до частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) <...> сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) <...>; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) <...> (пункт 2); зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5).
Як убачається зі змісту позовної заяви, представником позивача: не зазначено ідентифікаційного коду Міністерства юстиції України; визначено відповідачами Міністерство юстиції України, Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України, водночас заявлено вимогу про визнання протиправним та скасування наказу лише до Міністерства юстиції України. Відсутня вимога до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України.
На думку суду, представником позивача не дотримано наведених вимог КАС України в частині зазначення ідентифікаційного коду відповідача, обґрунтування змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів та відсутності вимог до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити позовну заяву, яка повинна відповідати вимогам статті 160 КАС України в частині зазначення ідентифікаційного коду відповідача, визначення відповідачів та чіткого обґрунтування змісту позовних вимог щодо кожного з них.
Виправлену позовну заяву слід подати в кількості для суду та відповідачів.
Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом п'яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача, що в разі визначення кількох відповідачів, слід сплатити судовий збір з урахуванням кількості вимог, їх характеру (майновий, немайновий).
Керуючись статтями 160, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу п'ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя В.А. Донець