копія
04 травня 2018 року Справа № 804/13482/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1
за участі секретаря судового засіданняОСОБА_2
за участі:
представника заявника ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі заяву директора державного підприємства "Кривбасшахтозакриття" про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за адміністративним позовом Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Державного підприємства "Кривбасшахтозакриття" про стягнення податкового боргу, -
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року позовні вимоги Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області були задоволені та вирішено стягнути кошти з рахунків у банках, які перебувають у власності державного підприємства "Кривбасшахтозакриття" (код ЄДРПОУ 32975178), в рахунок погашення податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 1 200 299,14 грн. (один мільйон двісті тисяч двісті дев'яносто дев'ять гривень чотирнадцять копійок) на бюджетний розрахунковий рахунок 33217811700025, код платежу 13050100, одержувач УДКС у Тернівському районі м. Кривого Рогу, код ОКПО 38031648, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012.
Крім того частково задоволено клопотання відповідача та відстрочено виконання постанови суду до липня 2016 року та розстрочено шляхом сплати щомісяця, починаючи з 01 липня 2016 року, по 180 000,00 грн. до повної сплати суми заборгованості - 1 200 299,14 грн. (один мільйон двісті тисяч двісті дев'яносто дев'ять гривень чотирнадцять копійок).
Ухвалою суду від 19 липня 2016 року задоволено заяву представника державного підприємства «Кривбасшахтозакриття» та відстрочено до квітня 2018 року початок виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.09.2015 року у адміністративній справі №804/13482/15 щодо стягнення на користь Державного бюджету України коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків - державне підприємство «Кривбасшахтозакриття» - з метою погашення податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб у розмірі - 1200299,14 грн.
13 травня 2018 року представник державного підприємства "Кривбасшахтозакриття" звернувся до суду із заявою в якій просить відстрочити початок виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.09.2015 року в адміністративній справі №804/13482/15 щодо стягнення на користь Державного бюджету України коштів з рахунків у банках, обслуговуючих ДП "Кривбасшахтозакриття", з метою погашення податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 1200299,14 грн. на один рік з дня ухвалення рішення.
В обґрунтування заяви зазначено, що п. 3, 4 ч. 378 КАС України передбачено, що у разі наявності обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, суд може відстрочити або розстрочити виконання судового рішення. Вирішуючи питання про відстрочення виконання судового рішення суд, зокрема, враховує ступінь вини відповідача у виникненні спору.
ДП «КШЗ» є юридичною особою, заснованою на державній власності. Його діяльність не спрямована на отримання прибутку, підприємство є некомерційним. Майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання. Основними джерелами фінансування є кошти Державного бюджету України, визначені для закриття та реструктуризації гірничодобувних підприємств Криворізького басейну та кошти підприємств, які здійснюють видобуток залізорудної сировини, на фінансування заходів системи гідротехнічного захисту підземних виробок Криворізького залізорудного басейну. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 року №160 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації та ліквідації об'єктів підприємств гірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходів в зоні їх діяльності, а також реструктуризація підприємств з підземного видобутку залізної руди», головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми «Реструктуризація та ліквідація об'єктів підприємств гірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходів в зоні їх діяльності, а також реструктуризація підприємств з підземного видобутку залізної руди» є Мінекономрозвитку України, а ДП «КШЗ» - одержувачем.
Виконавцем проектних ліквідаційних робіт за бюджетною програмою є державне підприємство "Кривбасшахтозакриття". Фінансування робіт за проектами в період з 1998 року по 2014 рік здійснювалось виключно за рахунок коштів Державного бюджету України.
Однак, законом "Про державний бюджет України на 2015 рік" від 28.12.2014 р. №80-VIII, Законом України "Про державний бюджет України на 2016 рік" фінансування бюджетної програми "Реструктуризація та ліквідація об'єктів підприємств гірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходів в зоні їх діяльності, а також реструктуризація підприємств з підземного видобутку залізної руди як у 2015 році, так і у 2016 році не передбачено.
У зв'язку з викладеним державне підприємство "Кривбасшахтозакриття", як одержувач бюджетних коштів, не має можливості здійснювати погашення податкового боргу та сплату поточних податкових зобов'язань вчасно та в повному обсязі до вирішення питання фінансування за бюджетною програмою "Реструктуризація та ліквідація об'єктів підприємств гірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходів в зоні їх діяльності, а також реструктуризація підприємств з підземного видобутку залізної руди".
Станом на 01.01.2018 року заявник має кредиторську заборгованість у розмірі - 12 591 000,00 грн., що підтверджується балансом підприємства, при цьому заборгованість перед бюджетом складає 11 834 000,00 грн.
Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримав.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до положень ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Враховуючи, що з дня ухвалення рішення по справі минуло більше одного року, суд приходить до висновку про відсутність законних підстав для задоволення вказаної заяви.
Керуючись ст.ст. 243,378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні заяви директора державного підприємства "Кривбасшахтозакриття" про відстрочення виконання рішення у справі № 804/13482/15 - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складено 10 травня 2018 року.
Суддя (підпис) В.М. Олійник
Ухвала не набрала законної сили
10 травня 2018 року.
Суддя В.М. Олійник
З оригіналом згідно.
Суддя В.М. Олійник