про залишення заяви без руху
13 червня 2018 року
Луцьк
Справа № 803/1199/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
вивчивши заяву Офісу великих платників податків ДФС про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Державного підприємства “Луцький ремонтний завод “Мотор” до Офісу великих платників податків ДФС, Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Управління Державної казначейської служби України у Печерському районі міста Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Офіс великих платників податків ДФС звернувся до суду із заявою про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Державного підприємства “Луцький ремонтний завод “Мотор” до Офісу великих платників податків ДФС, Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Управління Державної казначейської служби України у Печерському районі міста Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до частин першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
КАС України не містить окремої норми, яка врегульовує порядок вирішення питання про залишення без руху заяви про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Як встановлено частиною шостою статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки КАС України не врегульовано питання щодо залишення без руху заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання судового рішення, тому судом до поданої Офісом великих платників податків ДФС заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання судового рішення застосовано аналогію процесуального закону, а саме положення статті 169 КАС України.
Заява про відстрочення виконання судового рішення подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161, 172 КАС України, та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Пунктом 6 частини третьої статті 4 Закону України “Про судовий збір” визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” від 07.12.2017 № 2246-VIII з 01.01.2018 установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі 1762,00 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду заяви про відстрочення виконання судового рішення заявнику слід сплатити судовий збір за ставкою, визначеною пунктом 6 частини третьої статті 4 Закону України “Про судовий збір”, - 528,60 грн.
В порушення вимог даної статті заявник не надав суду документ про сплату судового збору. При цьому, останній згідно із статтею 5 Закону України “Про судовий збір” не звільнений від його сплати.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
В порушення зазначеної вимоги заявником, як суб'єктом владних повноважень, не надано суду доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії заяви про відстрочення виконання судового рішення з додатками.
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже, оскільки подана заява не відповідає вимогам, встановленими статтями 160, 161,169 КАС України, її слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків такої заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. Заявнику у цей строк слід усунути зазначені недоліки заяви про відстрочення виконання судового рішення шляхом подання до суду доказів сплати судового збору в розмірі 528,60 грн. та доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії заяви про відстрочення виконання судового рішення з додатками.
Керуючись статтями 7, 160, 161, 169 КАС України, суд
Заяву Офісу великих платників податків ДФС про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Державного підприємства “Луцький ремонтний завод “Мотор” до Офісу великих платників податків ДФС, Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Управління Державної казначейської служби України у Печерському районі міста Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз'яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя В.Д. Ковальчук