Ухвала від 11.06.2018 по справі 817/1152/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Справа № 817/1152/18

УХВАЛА

"11" червня 2018 р. м. Житомир

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Мацького Є.М.

суддів: Шевчук С.М.

Шидловського В.Б.,

розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від "29" травня 2018 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерства оборони України про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинення певних дій, та вирішуючи питання щодо наявності підстав для повернення позовної заява , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 подав до суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу на ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 29 травня 2018 року у справі № 817/1152/18

08.06.2018р. апеляційна скарга надійшла до суду апеляційної інстанції без адміністративної справи.

Розглянувши апеляційну скаргу, суд приходить до всиновку, що апеляційне провадження не може бути відкрито, а апеляційна скарга підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.

15.12.2017р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017р. №2147-VІІІ.

Частиною 1 статті 297 КАС України (в редакції з 15.12.2017 р.) визначено, що апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Разом з тим, з урахуванням положень п.п. 15.5 п.15 ч. 1 ст. 15 Перехідних Положень КАС України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через суд, який ухвалив судове рішення. У разі порушення порядку подання апеляційної скарги, відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Згідно з абз.2 пп.15.16 п.15 ч.1 розд. VII Перехідних положень КАС України, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Враховуючи, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система на даний час не функціонує, тому при подачі адміністративної скарги, необхідно керуватися правилами подання апеляційної скарги, що діяли до 15.12.2017р. та визначені у п.п. 15.5 п.15 ч. 1 ст. 15 Перехідних Положень КАС України.

Так, ч.1 ст.186 КАС України (в редакції до 15.12.2017 р.) передбачала, що апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.

Враховуючи вищевикладене та те, що в даному випадку апеляційна скарга була подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції, тобто з порушенням порядку її подання, апеляційну скаргу, відповідно до пп.15.5 п.15 ч.1 розд. VII Перехідних положень КАС України, необхідно повернути апелянту без розгляду.

Повернення позивачу апеляційної скарги, не позбавляє права повторного звернення з апеляційною скаргою у порядку, встановленому законом.

Керуючись п.п. 15.5 п.15 ч. 1 Перехідних Положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу повернути ОСОБА_1 без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Є.М. Мацький

судді: С.М. Шевчук

В.Б. Шидловський