Ухвала від 11.06.2018 по справі 809/981/18

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття провадження

"11" червня 2018 р. справа № 809/981/18

м. Івано-Франківськ категорія 10.3

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Грицюк П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради, місцезнаходження: вул. М.Євшана, 9, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область, 77300 про визнання дій протиправними та зобов'язання до їх вчинення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання до їх вчинення.

Предметом позову є зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради поновити з 12.10.2017 року виплату щомісячної адресної допомоги неповнолітній дитині ОСОБА_2 через представника ОСОБА_1

Підставою звернення позивача із вказаним позовом є припинення відповідачем виплати допомоги внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_2.

Одночасно позивачем разом із позовною заявою подано клопотання про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування клопотання зазначено, що позивач не має можливості сплатити судовий збір через важке фінансове становище.

Відповідно до ч.1 ст.133 КАС України суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до пункту 1 частини 1, частини 2 статті 8 вказаного Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

За приписами зазначених норм відстрочення або розстрочення сплати судового збору чи звільнення від сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.

Із матеріалів, долучених до адміністративного позову вбачається, що позивачка являється внутрішньо переміщеною особою та отримує соціальну допомогу в розмірі 442,00 грн, а загальна сума на її сім'ю становить в середньому 1326,00 гривень.

А тому, у відповідності до статті 133 Кодексу, пункту 1 частини 1, частини 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан позивачки, суд вважає за необхідне відстрочити сплату судового збору у розмірі 704,80 гривень в даній справі до ухвалення судового рішення.

Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, подано з дотриманням правил підсудності та в строк, установлений законом.

Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України немає.

Справа підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.

Справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Враховуючи наведене, керуючись статтями 171, 248, 260, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання до їх вчинення.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

3. Відстрочити сплату судового збору ОСОБА_1 за подання до суду адміністративного позову у розмірі 704,80 гривень на підставі пункту 1 частини 1, частини 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір".

4.Встановити відповідачу з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, і подання всіх письмових та електронних докази (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Зобов'язати відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

5. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.

6. Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради направити на адресу суду належним чином засвідчені матеріали на підставі яких припинено виплату допомоги внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_2 та матеріали на підставі яких відмовлено у призначенні адресної допомоги ОСОБА_2 через представника ОСОБА_1.

7. Направити відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї документами.

8. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 КАС України.

Суддя Грицюк П.П.