Рішення від 30.05.2018 по справі 812/473/18

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

30 травня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/473/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Шембелян В.С.,

за участі секретаря судового засідання - Олійник О.А.,

представника позивача - Цимбалюка О.В.,

представника відповідача - Касєнкової І.О.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Золоте Руно" до Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

23 лютого 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства "Золоте Руно" (далі - позивач, ПП "Золоте Руно") до Державної фіскальної служби України (далі - відповдіч, ДФС), в якій позивач просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо не реєстрації податкових накладних від 29.01.2018 № 367, 370, 371 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати відповідача зареєструвати податкові накладні від 29.01.2018 № 367, 370, 371 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання до ДФС, а саме 15.02.2018.

В обґрунтування вимог зазначено, що відповідно до приписів п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України позивачем було складено податкові накладні № 367, № 370, № 371 від 29.01.2018, які, згідно до вимог Податкового кодксу України, за допомогою програми електронного документообігу "M.E.Doc", використовуючи автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" Державної фіскальної служби України, 15.02.2018 біля 12:15 годин направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до Державної фіскальної служби України.

Відповідачем відповідні податкові накладні не прийняті для реєстрації, у зв'язку з тим, що сума ПДВ в документі не може перевищувати суму ліміту на рахунку ПДВ продавця. В квитанціях від 15.02.2018 зазначено: «документ не прийнято, при необхідності виправте документ та відправте його знову».

Після отримання витягу щодо суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні, переконавшись, що реєстраційного ліміту достатньо, 15.02.2018 біля 19:30 годин позивачем повторно направлені податкові накладні від 29.01.2018 № 367, 370, 371 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. 16.02.2018 о 09:30 годин отримав від відповідача квитанції № 1 до вказаних вище податкових накладних, в яких було зазначено: «Документ не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: Документ не прийнято, як такий, що подано повторно». Також, позивач наголошує на тому, що всі дії щодо подачі податкових накладних відбулись в один операційний день. Позивач вважає такі дії ДФС України протиправними, оскільки вони суперечать положенням чинного податкового законодавства.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2018 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання (а.с.1-2).

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02 травня 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні (а.с.72).

У судовому засіданні представник позивача надав пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі. Крім того, зазначив, що позивач фактично визнає правомірність відмови з підстав недостатності ліміту, однак оспорює останню в цей операційний день відмову в реєстрації цих податкових накладних з підстав повторності.

Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог, про що подала письмовий відзив на позов (а.с. 51-54), у яких вказала, що Приватним підприємством «Золоте Руно» зовсім не взято до уваги норми законодавства, що передбачають централізоване на рівні ДФС України автоматичне обчислення ліміту суми податку на додану вартість, на яку можуть бути зареєстровані податкові накладні, позивачем 15.02.2018 при здійсненні реєстрації податкових накладних і після отримання квитанцій про нереєстрацію податкових накладних, в яких зазначено про недостатність суми коштів на його електронному рахунку для реєстрації податкових накладних, не було вчинено дій, передбачених п. 12 Порядку № 569 щодо поповнення свого електронного рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, що й призвело до неприйняття системою електронного адміністрування ПДВ податкових наклданих від 29.01.2018 № 367, № 370, № 371 для реєстрації. Таким чином, дії щодо відмови в реєстрації податкових накладних, складених Притваним підприємством «Золоте Руно» 29.01.2018 за № № 367, 370, 371, в Єдиному реєстрі податкових накладних є правомірними. Просила у задоволенні позовних вимог відмовити.

Свідок ОСОБА_3 зазначила, що протягом оперативного дня 15.02.2018 позивач тричі намагався зареєструвати вказані податкові накладні, відповідач тричі відмовив у здійсненні реєстрації. Перша відмова - через помилки в оформлленні документу, друга - недостатність ліміту, а третя - повторність. Пояснити суду, яким саме нормативним актом передбачена така підстава для відмови як повторність реєстрації податкової накладної, і який містить визначення поняття такої повторності свідок не змогла. Підтвердила, що до сьогодні в реєстрі податкових накладних не зареєстровані податкові накладні з тими самими номерами, датою на тіж самі суми щодо вказаних господарських операцій. Однак вважала, що позивачу слід було виправити помилку щодо повторності, шляхом зміни номерів вказаних податкових накладних і тоді б програма їх прийняла.

Свідок ОСОБА_4 - директор позивача та свідок ОСОБА_5- головний бухгалтер пояснили, що вони постійно здійснюють реєстрацію податкових накладних і жодного разу їм не було відмовлено в реєстраціїх з таких підстав, оскільки в жодному нормативному акті не вказано такої підстави для відмови, вони не знали, як їм виправити цю помилку, тому звернулися до суду щодо оскарження цього рішення.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, показання свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив такі обставини справи.

Приватне підприємство "Золоте Руно" зареєстроване як юридична особа, ідентифікаційний код 30319202, основним видом діяльності є 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням та 26.03.1999 зареєстровано платником податку на додану вартість з присвоєнням індивідуального податкового номеру 303192012143 (арк. спр. 28-30, 31).

29.01.2018 ПП «Золоте Руно» були виписані податкові накладні по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо -комерційна фірма «Лакі Трейд ДТД» щодо реалізації товару на суму ПДВ: № 367 - 26213,22 грн, № 370 - 27098,27 грн; № 371 - 28264,12 грн (а.с.10, 14, 18).

15.02.2018 біля 12:15 год. податкові накладні від 29.01.2018 № 367, 370, 371 були направлені позивачем до Державної фіскальної служби України на реєстрацію до ЄРПН.

Згідно з квитанцією від 15.02.2018 12:16:25 податкову накладну від 29.01.2018 № 367 не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: "Документ не може бути прийнятий - сума ПДВ в документі (26213.22) не може перевищувати суму ліміту на рахунку ПДВ (18029,55) продавця" (арк. спр. 12).

Згідно з квитанцією від 15.02.2018 12:21:13 податкову накладну від 29.01.2018 № 370 не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: "Документ не може бути прийнятий - сума ПДВ в документі (27098,27) не може перевищувати суму ліміту на рахунку ПДВ (18029,55) продавця" (арк. спр. 16).

Згідно з квитанцією від 15.02.2018 12:22:58 податкову накладну від 29.01.2018 № 371 не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: "Документ не може бути прийнятий - сума ПДВ в документі (28264,12) не може перевищувати суму ліміту на рахунку ПДВ (2752,52) продавця" (арк. спр. 21).

15.02.2018 о 19:17 год. ПП «Золоте Руно» з системи електронного адміністрування ПДВ № 1551419 було отримано Витяг щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якому зазначено суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - 156798,79 грн (а.с.23).

Після чого, 15.02.2018 біля 19:30 год. позивач направив податкові накладні від 29.01.2018 № 367, 370, 371 до Державної фіскальної служби України на реєстрацію до ЄРПН.

Згідно з квитанцією від 15.02.2018 19:31:01 податкову накладну від 29.01.2018 № 367 не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: "Документ з реквізитами 303192012143#367//29.01.2018 не прийнято, як такий що подано повторно" (арк. спр. 13).

Згідно з квитанцією від 15.02.2018 19:32:24 податкову накладну від 29.01.2018 № 370 не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: " Документ з реквізитами 303192012143#370//29.01.2018 не прийнято, як такий що подано повторно " (арк. спр. 17).

Згідно з квитанцією від 15.02.2018 19:31:01 податкову накладну від 29.01.2018 № 371 не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: " Документ з реквізитами 303192012143#371//29.01.2018 не прийнято, як такий що подано повторно " (арк. спр. 22).

Сторони визнають ту обставину, що а ні на час останньої спроби реєстрації податкової накладної 15.02.2018 о 19:30 а ні на сьогодні в реєстрі податкових накладних не зареєстровано накладних з такими номерами та ту ж суму щодо тих самих господарських операцій. Ці обставини не підлягають доказуванню відповідно до частини першої статті 78 КАС України.

Суд керується такими вимогами чинного законодавства.

Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Згідно п. 14.1.60 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами (далі - ЄРПН).

Відповідно п. 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податку накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних та Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюються Кабінетом Міністрів України. Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Згідно з п. 11 підрозділу 2 Розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України з 01.02.2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування по податкових накладних незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.

Так, згідно з п. 200-1.1 ст. 200-1 ПК України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:

-суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України;

-суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

-суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (ЗНакл), обчислену за такою формулою:

SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах + SОвердрафт - SНаклВид - SВідшкод Sперевищ.

Показники формули, визначеної цим пунктом, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників SНаклОтр та SНаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку. Для обрахунку показників SНаклОтр, SНаклВид та SМитн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючій з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку суми SНакл також використовуються показники, визначені пунктом 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу.

Пунктом 200-1.4 статті 200-1 ПК України визначено, що на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти, в тому числі, з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України.

Згідно абзацу 12 пункту 201.10 статті 201 ПК України якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

На виконання приписів статті 200-1 Податкового кодексу України Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ, яким визначено механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків (далі - Порядок № 569).

Так, у відповідності до п. 12 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок № 569), якщо сума, обчислена відповідно до пункту 9 цього Порядку, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Реєстрі, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок.

Згідно з п. 9 Порядку № 569 платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі на суму податку (S Накл), обчислену за такою формулою: S Накл = S НаклОтр + S Митн + S ПопРах + S Овердрафт - S НаклВид - S Відшкод - S Перевищ, де:

ZНакл=ZНаклОтр+ZМитн+ZПопРах+ZОвердрафт-ZНаклВид-ZВідшкод-ZПеревищ, де:

ZНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

ZМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;

ZПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку...

ZОвердрафт - сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу...

ZНаклВид - загальна сума податку за складеними платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

ZВідшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань та результатів перевірок, що проводяться відповідно до цього Кодексу;

ZПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п. 11 Порядку № 569 показники, зазначені у пункті 9 цього Порядку, обліковуються в розрізі платників податку наростаючим підсумком: з 1 липня 2015 р. - для платників, що зареєстровані платниками податку до 1 липня 2015 р..

При цьому, відповідно до пункту 2 Порядку № 569 рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку;

спеціальний рахунок - рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами - суб'єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, передбаченого статтею 209 Податкового кодексу України (далі - суб'єкт спеціального режиму оподаткування), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених/наданих ними сільськогосподарських товарів/послуг.

Отже, ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі. Таке обчислення реєстраційної суми щоразу при зміні значення будь-якого з показників формули, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (еНакл = еНаклОтр + еМитн + еПопРах + еОвердрафт - еНаклВид - еВідшкод - еПеревищ).

Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі (пункт 13 Порядку № 569).

Казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію про суми поповнення електронних рахунків (в тому числі додаткових електронних рахунків) та залишків на таких рахунках (пункт 14 Порядку № 569).

З аналізу наведених приписів законодавства слідує, що реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою їх виписки, проте, якщо сума на такому рахунку є меншою, ніж сума податку в податковій накладній яку платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. При цьому система електронного адміністрування податку на додану вартість працює в автоматичному режимі.

Позивачем 29.01.2018 були виписані податкові накладні: № 367, № 370, № 371 по взаємовідносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма «Лакі Трейд ЛТД» щодо реалізації товарів на суму ПДВ: № 367-26213,22 грн; № 370 - 27098,27 грн; № 371 - 28264,12 гривень.

У відповідності до вимог абзацу 11 пункту 201.10 статті 201 ПК України, останнім днем реєстрації вищезазначених податкових накладних в ЄРПН було 15.02.2018.

В судовому засіданні представник позивача уточнив підстави позовних вимог, зазначивши, що позивач оспорює лише законність підстав останньої відмови в реєстрації податкових накладних протягом операційного дня 15.02.2018, а саме, що відбулася о 19:31 «документ не прийнято як такий, що подано повторно».

Тому суд розглядає справу відповідно в межах заявлених вимог щодо законності саме цих підстав для відмови в реєстрації податкових накладних.

15.02.2018 о 19:17 Приватним підприємством «Золоте руно» з системи електронного адміністрування ПДВ № 1551419 було отримано Витяг щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якомц зазначено суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН - 156 798,79 гривень.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем з метою реєстрації вищезазначених податкових накладних в ЄРПН було їх надіслано 15.02.2018 до Державної фіскальної служби засобами телекомунікаційного зв'язку, які були доставлені до центрального рівня Державної фіскальної служби 15.02.2018 (датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику є дата та час, зафіксовані у квитанції) № 367 - 19:31:01; № 370 - 19:32:24; № 371 - 19:31:01 на загальну суму зобов'язання з податку на додану вартість 81575,61 грн, отже в межах суми доступного ліміту.

Як встановлено судом, на момент останньої реєстрації податкових накладних, а саме: 15.02.2018 біля 19:31 відповідачем взагалі не було зареєстровано податкові накладні з такими номерами, на тіж суми щодо тих самих господарських операцій, отже фактично повторності реєстрації таких накладних не було.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, обов'язок податкового органу в цій справі полягає саме в тому, щоб довести, що позивачу відмовлено в реєстрації податкових накладних в порядку та з підстав передбачених законом. Однак, а ні в письмових матеріалах справи а ні в ході судового засідання представники податкового органу не вказали жодного правового акту, який би визначав таку підставу для відмови в реєстрації податкових накладних як повторність подачі таких накладних. Навпаки, вимоги чинного законодавства та попередні рішення відповідача про відмову вимагали повторної спроби реєстрації після усунення виявлених програмою помилок.

Отже, відповідач не довів суду, що він відмовляючи позивачу 15.02.2018 біля 19:31 в реєстрації податкових накладних від 29.01.2018 № 367, № 370, № 371 з тих підстав, що ці документи подано повторно, діяв на підставі вимог чинного законодавства. Рішення відповідача порушують права позивача на реєстрацію цих податкових накладних, тому ці рішення є протиправні та мають бути скасовані.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо не реєстрації 15.02.2018 податкових накладних Приватного підприємства "Золоте Руно" від 29.01.2018 № 367, № 370, № 371 в Єдиному реєстрі податкових накладних як таких, що подані повторно.

Відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, відповідно до п. 19, п. 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 (із змінами; далі - Порядок № 1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:

1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку № 1246).

З вищевикладеного, судом встановлено, що на даний час єдиним можливим та ефективним способом захисту порушеного права позивача на реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є реєстрація за судовим рішенням.

За таких обставин позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом сплачено судовий збір за дві вимоги немайнового характеру у загальному розмірі 3524,00 грн, що підтверджено платіжним дорученням від 22.02.2018 № 114 (арк. спр. 3).

Відповідно, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 3524,00 грн.

Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністартивний позов Приватного підприємства "Золоте Руно" до Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо не реєстрації 15.02.2018 податкових накладних Приватного підприємства «Золоте Руно» від 29.01.2018 № 367, № 370, № 371 в Єдиному реєстрі податкових накладних як таких, що подані повторно.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Приватного підприємства «Золоте Руно» від 29.01.2018 № 367, № 370, № 371 датою їх подання до Державної фіскальної служби України 15.02.2018.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код юридичної особи: 39292197, місцезнаходження юридичної особи: 04053, місто Київ, Шевченківський район, Львівська площа, будинок 8) на користь Приватного підприємства «Золоте Руно» (ідентифікаційний код юридичної особи: 30319202, місцезнаходження юридичної особи: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Донецька, будинок 44) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 3524,00 грн (три тисячі пятсот двадцять чотири гривні).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення суду складено 11 червня 2018 року.

Суддя В.С. Шембелян