Справа № 761/16688/18
Провадження № 3/761/4091/2018
10 травня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Рибак Микита Анатолійович вивчивши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у м. Києві ДФС України відносно
ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що справа підлягає направленню до Головного управління ДФС у м. Києві ДФС України для доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Всупереч вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про особу порушника, місце її проживання та час вчинення правопорушення. Також особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не роз'яснювалися права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, а тому вона була позбавлена можливості дати будь-які пояснення по суті правопорушення, в протоколі відсутній підпис особи, яка притягається до відповідальності, запису про те, що особа відмовилася від підписання протоколу не має. Окрім того, в порушення ст.254 КУпАП протокол ОСОБА_2 вручено не було.
Разом з тим, у справі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які підтверджуючи документи, які б свідчили, що ОСОБА_1 є посадовою особою та працює в КП ЖЕК "Покровська" Шевченківського району.
Положенням ст. 251 КУпАП покладено обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Матеріали справи про адміністрративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у м. Києві ДФС України для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ М.А. РИБАК