Ухвала від 07.06.2018 по справі ЗП/806/3/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Справа № ЗП/806/3/18

УХВАЛА

"07" червня 2018 р. м. Житомир

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Охрімчук І.Г.

суддів: Моніча Б.С.

ОСОБА_1,

розглянувши апеляційну скаргу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "02" квітня 2018 р. у справі за заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3, подану представником ОСОБА_4 про забезпечення позову до подання позовної заяви шляхом зупинення дії наказу від 27.03.2018 року №49 інші особи, які можуть отримати статус учасника справи: Кваліфікаційна комісія Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, ТзОВ "Підприємство "Житомирземпроект" ,- ,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 задоволено заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3, подану представником ОСОБА_4, про забезпечення позову.

Вжито заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 27.03.2018 №49 в частині анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників ОСОБА_2 №002549 від 19.02.2013 та ОСОБА_3 №012297 від 07.11.2014.

Не погоджуючись з вказаною ухвалою, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру подала апеляційну скаргу, в якій просить оскаржену ухвалу скасувати з підстав, наведених у скарзі.

Одночасно скаржником заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суд вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання з огляду на таке.

Із документів вбачається, що оскаржену ухвалу винесено 02.04.2018.

Відповідно до ст.295 КАСУ апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

З врахуванням приписів ст.295 КАСУ та дати отримання скаржником копії ухвали (10.04.2018, що підтверджується рекомендованим повідомленням - а.спр.183) суд дійшов висновку, що строк на апеляційне оскарження ухвали в даній справі закінчився 25.04.2018.

Однак скаргу фактично подано 25.05.2018, про що свідчить дата на відтиску штемпеля на поштовому конверті (а.спр.235), в якому матеріали скарги надіслано до суду першої інстанції, тобто з пропуском встановленого строку подання скарги.

В обгрунтування клопотання про поновлення пропущеного строку скаржник зазначає: строк пропущено у зв'язку з тим, що першу скаргу (подану до ЖОАС 18.04.18) апеляційний адміністративний суд своєю ухвалою від 25.04.2018 повернув на підставі п.1 ч.4 ст.298 КАСУ (скарга підписана особою, яка не підтвердила свої повноваження щодо підписання скарги).

Суд враховує ці обставини, проте вважає за необхідне зазначити, що копію ухвали від 25.04.2018 про повернення першої скарги скаржнику надіслано 02.05.18 (отримано ним- 05.05.2018, що підтверджується інформацією із сайту Укрпошти) й справу повернуто апеляційним судом до суду першої інстанції 03.05.2018 згідно із супровідним листом.

Після повернення скарги Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру не була позбавлена права оперативного повторного подання скарги (однак подала її 25.05.2018).

Підсумовуючи вищевикладене, слід зазначити, що відсутні підстави для визнання поважними причин пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 299, ст.ст. 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Визнати неповажними наведені Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від "02" квітня 2018 р. у справі ЗП/806/3/18 та залишити клопотання про поновлення цього строку без задоволення.

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "02" квітня 2018 р. у справі ЗП/806/3/18.

Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження надіслати учасникам справи у порядку, визначеному статтею 251 цього Кодексу.

Скаржнику надіслати копію цієї ухвали разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Копію апеляційної скарги залишити в суді апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя І.Г. Охрімчук

судді: Б.С. Моніч

ОСОБА_1