Ухвала від 06.06.2018 по справі 723/1896/18

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/1896/18

Провадження № 1-кс/723/2396/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2018 року м.Сторожинець

Слідчий суддя Сторожинецького районного суду,

Чернівецької області ОСОБА_1 , за участю:

Секретаря с/з ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сторожинець, клопотання слідчого СВ Сторожинецького ВП ГУНП про проведення судово-психіатричної експертизи, -

встановив:

Слідчий СВ Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 звернувся, в кримінальному провадженні зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12018260150000470 від 30.05.2018 року, до слідчого судді з клопотанням про проведення судово-психіатричної експертизи, з питань пов'язаних із психічним станом ОСОБА_4 в момент вчинення ним злочину.

В клопотанні слідчий посилається на те, що 29.05.2018 року біля 15,00 години ОСОБА_4 перебуваючи в приміщенні аптеки, на законних підставах, що розташована за адресою АДРЕСА_1 відкрито викрав грошові кошти в сумі 2 тис.500 грн. із касового апарату, чим спричинив ФОП ОСОБА_5 збитків на загальну суму.

Виходячи з цього просив доручити експертам ЧОПЛ провести судово-психіатричну експертизу з визначенням питань чи страждав ОСОБА_4 на момент вчинення злочину психічною хворобою, чи був здатний усвідомлювати значення своїх дій та чи міг керувати ними, чи хворіє психічною хворобою на даний час та чи потребує ОСОБА_4 примусового медичного лікування.

В судовому засіданні, яке проведено за відсутності ініціатора клопотання, з огляду на його неявку в судове засідання, що не є перешкодою для розгляду клопотання, згідно ч.3 ст.244 КПК України, оскільки обов'язкова участь слідчого в судовому засіданні, слідчим суддею не визнавалась, слідчим суддею, із витягу з кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12018260150000470 від 30.05.2018 року, протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується, протоколу допиту підозрюваного, підтверджується факт вчинення злочину.

Згідно положень ст.242 КПК України, експертиза проводиться у випадку, якщо для з'ясування обстави, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Таким чином слідчий суддя, приходить до висновку, що клопотання слідчого про призначення судово-психіатричної експертизи обґрунтоване та підлягає задоволенню, оскільки для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження і які поставлені ініціатором клопотання, необхідно залучити експерта.

Керуючись cт.ст.242-244 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

Клопотання слідчого СВ Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 про проведення судово-психіатричної експертизи - задовольнити.

Призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу проведення якої доручити експертам КУ "Чернівецької обласної психіатричної лікарні за адресою: м. Чернівці, вул.ім. Мусоргського, 2.

Перед експертом поставити наступні питання:

1)Чи страждав ОСОБА_4 на момент вчинення злочину якою - небуть психічною хворобою, якщо так, то якою саме?

2)Чи був здатний ОСОБА_4 на момент вчинення злочину усвідомлювати свої дії та керувати ними?

3)Чи страждає ОСОБА_4 якою-небуть психічною хворобою на даний час, якщо так, то якою саме?

4)Чи здатний ОСОБА_4 в даний час усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

5)Чи потребує ОСОБА_4 примусового медичного лікування?

Для дослідження експертам направити ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 .

Для ознайомлення експертам направити матеріали кримінального провадження.

Попередити експертів ЧОПЛ про кримінальну відповідальність за ч.1 ст.384, ч.1 ст. 385 КК України, за дачу завідомо неправдивого висновку та про відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

Висновок експертів надати слідчому СВ Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Сторожинецького

районного суду І.Яківчик

Попередній документ
74533484
Наступний документ
74533486
Інформація про рішення:
№ рішення: 74533485
№ справи: 723/1896/18
Дата рішення: 06.06.2018
Дата публікації: 22.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України