Постанова від 07.06.2018 по справі 711/2546/18

Справа № 711/2546/18

Провадження № 3/711/1030/18

ПОСТАНОВА

07 червня 2018 року м. Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м.Черкаси Кучеренко В.Г., при секретарі Гладиш О.Ю., за участю прокурора - Лисика М.А., розглянувши у відкритому судому засіданні в м.Черкаси адміністративну справу, яка надійшла з Черкаського управління ДВБ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого на момент вчинення правопорушення в секторі криміналістичного забезпечення слідчого відділу Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області старшим інспектором,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 5 від 16.03.2018 року - ОСОБА_1, перебував з 07.11.2015 по 18.08.2017 на посаді старшого інспектора сектору криміналістичного забезпечення слідчого відділу Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 № 1700-VII (далі по тексту - Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) перед звільненням, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні надав пояснення, що дійсно він з 07.11.2015 по 18.08.2017 на перебував на посаді старшого інспектора сектору криміналістичного забезпечення слідчого відділу Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області. При прийнятті на роботу був повідомлений, що відповідно до підпункту «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 № 1700-VII являється суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, а тому повинен подавати декларації при звільненні. Проте вини у вчиненні інкримінованого йому правопорушення не визнає. До звільнення він намагався подати декларацію, а саме неодноразово подавав декларацію у визначені строки до 18.08.2017 року, проте зробити цього не зміг з причин, що не залежали від нього. При вхід в систему ЄДРД, його постійно викидало з неї. З цього приводу він навіть двічі змінив електронний ключ, оскільки вважав, що саме через ключ не має можливості увійти до системи. З даного приводу навіть телефонував на гарячу лінію сайту декларування, де отримав рекомендації, щодо правильності заповнення та входу до системи. Після отримання чергового електронного ключа, а саме через два місяці подав декларацію. Тому вважає, що пропустив строки подання декларації при звільненні з поважних причин, а тому просить суд закрити провадження в адміністративній справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Прокурор Лисик М.А. в судовому засіданні зазначив, що відповідно до наказу начальника ГУНП в Черкаській області від 18.08.2017 № 221 о/с ОСОБА_1 звільнено з посади старшого інспектора сектору криміналістичного забезпечення слідчого відділу Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області за п.7 ч. 1 ст.77 (за власним бажанням) Закону України «Про національну поліцію», то необхідною датою подання ним вказаної вище декларації є 18.08.2017, а саме не пізніше дня припинення діяльності. Також, управлінням кадрового забезпечення ГУНП в Черкаській області ОСОБА_1 було ознайомлено під особистий підпис з вимогами ст.45 Закону та він був попереджений про те, що за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачено адміністративна відповідальність відповідно до ст.172-6 КУпАП, а за умисне неподання декларації кримінальна відповідальність згідно ст.366-1 КК України. Згідно з витягом із офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 22.03.2017 було подано щорічну декларацію за 2016 рік, що свідчить про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону в частині фінансового контролю, але він не подав декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 18.08.2017 включно, а фактично подав 23.10.2017. Отже, ОСОБА_1 будучи особою на яку відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону поширюється дія цього Закону, не подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, оскільки граничний термін подачі був 18.08.2017, а на момент складання протоколу декларація подана лише 23.10.2017. Таким чином вважає, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а тому підлягає адміністративному стягненню.

Заслухавши думку ОСОБА_1, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи приходжу до наступного:

В судовому засіданні встановлено, що згідно з наказом начальника ГУНП в Черкаській області від 07.11.2015 № 1 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду старшого інспектора сектору криміналістичного забезпечення слідчого відділу Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області та присвоєно спеціальне звання майор поліції.

Відповідно до наказу начальника ГУНП в Черкаській області від 18.08.2017 № 221 о/с ОСОБА_1 звільнено з посади старшого інспектора сектору криміналістичного забезпечення слідчого відділу Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області за п.7 ч.1 ст.77 (за власним бажанням) Закону України «Про національну поліцію».

Посада старшого інспектора сектору криміналістичного забезпечення слідчого відділу Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області відноситься до посад які займають відповідальне становище.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону - особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.

Враховуючи, що відповідно до наказу начальника ГУНП в Черкаській області від 18.08.2017 № 221 о/с ОСОБА_1 звільнено з посади старшого інспектора сектору криміналістичного забезпечення слідчого відділу Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області за п.7 ч. 1 ст. 77 (за власним бажанням) Закону України «Про національну поліцію», то необхідною датою подання ним вказаної вище декларації є 18.08.2017, а саме не пізніше дня припинення діяльності.

Управлінням кадрового забезпечення ГУНП в Черкаській області було ознайомлено ОСОБА_1 під особистий підпис з вимогами ст. 45 Закону та попереджений про те, що за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачено адміністративна відповідальність відповідно до ст.172-6 КУпАП, а за умисне неподання декларації кримінальна відповідальність згідно ст. 366-1 КК України.

Згідно з витягом із офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 22.03.2017 було подано щорічну декларацію за 2016 рік, що свідчить про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону в частині фінансового контролю, але він не подав декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 18.08.2017 включно, а фактично подав 23.10.2017.

Враховуючи викладене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 будучи особою на яку відповідно до п.п.«з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону поширюється дія цього Закону, не подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, оскільки граничний термін подачі був 18.08.2017, а на момент складання протоколу декларація подана лише 23.10.2017.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Пом'якшуючих чи обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.

Враховуючи, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, вважаю, що для його виправлення та усвідомлення неправомірної поведінки, правопорушник підлягає адміністративному стягненню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.38, ч.1 ст.172-6 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КпАП України у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що дорівнює 352,40 гривні.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: ОСОБА_2