Ухвала від 07.06.2018 по справі 822/2397/17

Справа № 822/2397/17

УХВАЛА

07 червня 2018 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П. розглянувши заяву Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання у справі за позовом Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області до військової частини НОМЕР_1 про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

На адресу суду 29 травня 2018 року надійшла заява Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по адміністративній справі №822/2397/17 за позовом Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області до військової частини НОМЕР_1 про стягнення податкового боргу, в якій заявник просить поновити строк пред'явлення виконавчого документа до виконання по справі №822/2397/17 за позовом Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області до військової частини НОМЕР_1 про стягнення податкового боргу в сумі 24379 грн. 53 коп.

Стягувач у судове засідання уповноваженого представника не направив, хоча про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Надав суду письмове клопотання про розгляд заяви у відсутність представника стягувача.

Боржник в судове засідання уповноваженого представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви, про причини своєї неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч.3 ст.376 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Дослідивши подану заяву, матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.10.2017 року по справі № 822/2397/17 вирішено стягнути з військової частини НОМЕР_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_2 ) 24379 (двадцять чотири тисячі триста сімдесят дев'ять) грн. 53 коп. в рахунок погашення податкового боргу.

10.05.2018 року Хмельницьким окружним адміністративним судом по справі № 822/2397/17, за заявою стягувача від 23.04.2018 року, видано виконавчий лист, та зазначено строк для пред'явленняя його до виконання до 19.03.2018 року.

Згідно частини 1 статті 376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Перелік таких причин законодавчо не визначений, їх наявність чи відсутність суд розцінює у кожній конкретній ситуації за своїм внутрішнім переконанням. При цьому, поважними визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони, і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасної реалізації сторонами своїх процесуальних прав.

Відповідно до частини 2 статті 6 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Конституційний Суд України у рішенні 25.04.2012 року № 11-рп/2012 вказав, що невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд. В рішенні Європейського суду з прав людини по справі "Шмалько проти України" від 20.07.2004 року зазначено, що для цілей статті 6 Конвенції виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина "судового розгляду" (пункт 43).

Згідно частини 2 статті 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Отже, право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод, а обов'язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист.

Суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви стягувача про поновлення пропущеного строку пред'явлення виконавчого листа до виконання.

Таким чином заяву Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання у справі з адміністративним позовом Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області до військової частини НОМЕР_1 про стягнення податкового боргу, необхідно задовольнити.

Керуючись статтями 248, 256, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання задовольнити.

Поновити строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання по справі №822/2397/17 за позовом Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області до військової частини НОМЕР_1 про стягнення податкового боргу в сумі 24379 грн. 53 коп., до 07.09.2018 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Головуючий суддя О.П. Шевчук