Ухвала від 04.06.2018 по справі 826/1586/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про зупинення провадження в адміністративній справі

04 червня 2018 року м. Київ № 826/1586/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А. за участю секретаря судового засідання Сома П.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження у справі

за позовом Міністерства юстиції України до Громадської організації "Київська міська організація Ленінська Комуністична Спілка Молоді України" про припинення та примусовий розпуск (ліквідацію) громадської організації;

за зустрічним позовом Громадської організації "Київська міська організація Ленінська Комуністична Спілка Молоді України" до Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування наказу від 18.01.2018 № 156/5,

ВСТАНОВИВ:

Міністерство юстиції України звернулось до суду з адміністративним позовом про припинення та примусовий розпуск (ліквідацію) громадської організації "Київська міська організація Ленінська Комуністична Спілка Молоді України".

Громадська організація "Київська міська організація Ленінська Комуністична Спілка Молоді України" подала 26.02.2018 зустрічний позов до Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України "Про затвердження Правового висновку Комісії з питань дотримання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки" від 18.01.2018 №156/5.

Представником Громадської організації "Київська міська організація Ленінська Комуністична Спілка Молоді України" подано клопотання про зупинення провадження у справі №826/1586/18 до вирішення справи Конституційним судом України за конституційним поданням 46 народних депутатів України №180/30-05 від 30.05.2017 щодо відповідності Конституції України Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 09.04.2015 №317-VIII.

Клопотання обґрунтоване тим, що предметом зустрічного позову є оскарження наказу Міністерства юстиції України "Про затвердження Правового висновку Комісії з питань дотримання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки" від 18.01.2018 №156/5, який прийнято в зв'язку з реалізацією Міністерством юстиції України своїх повноважень щодо реалізації положень Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки", який є предметом розгляду Конституційним Судом України.

Представник відповідача заперечила щодо задоволення, оскільки наявні в матеріалах справи докази та обґрунтування не перешкоджають розгляду справи по суті, подібне клопотання про зупинення провадження у справі вже розглядалось судом у підготовчому засіданні, у задоволенні якого було відмовлено. Крім того, представник звернула увагу суду, що відповідно до пункту 2 частини третьої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд не зупиняє провадження у справі за клопотанням учасника справи, поданим після закінчення підготовчого провадження, якщо зазначені у клопотанні підстави для зупинення провадження виникли до закінчення підготовчого провадження і такий учасник справи знав або повинен був про них знати.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

До клопотання представником Громадської організації додано ухвали Верховного Суду від 06.02.2018, від 07.02.2018, в яких Верховний Суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі, оскільки предметами спору в цих справах є рішення суб'єкта владних повноважень, прийнятих на реалізацію повноважень визначених Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", відповідно вирішення Конституційним Судом України конституційного подання щодо відповідності Конституції України (конституційності) цього залежить і вирішення законності оскаржуваного рішення.

З огляду на наведену позицію Верховного Суду, яка не розглядалась судом у даній справі в підготовчому засіданні під час вирішення клопотання про зупинення провадження, суд дійшов висновку про наявність підстав для зміни своєї позиції, викладеної в ухвалі про відмову в зупиненні провадження у справі в ухвалі від 16.04.2018, відповідно клопотання слід задовольнити, провадження у справі зупинити до вирішення Конституційним Судом України конституційного подання 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Керуючись пунктом 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Громадської організації "Київська міська організація Ленінська Комуністична Спілка Молоді України" задовольнити.

Зупинити провадження в адміністративній справі №826/1586/18 до вирішення Конституційним Судом України конституційного подання 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 09 квітня 2015 року №317-VII.

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Повний текст ухвали складено 05 червня 2018 року.

Суддя В.А. Донець