Рішення від 31.05.2018 по справі 818/1275/18

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2018 р. Справа №818/1275/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Гелети С.М.,

за участю секретаря судового засідання - Мороз Т.М.,

представника позивача Чувашов М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області), в якій, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить зобов'язати відповідача згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 скласти список на ім'я ОСОБА_1 за формою згідно з додатком № 1, направити його до Сумського обласного військового комісаріату для складання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії станом на 01.09.2008, відповідно до наказу Міністерства оборони України від 28.07.2008 № 377 і станом на 01.04.2012 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 та здійснити перерахунок пенсії з 01.09.2008 і з 01.04.2012 у суворій відповідності до довідок, складених Сумським обласним військовим комісаріатом про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та виплатити заборгованість з урахуванням раніше проведених виплат і коефіцієнтів інфляції.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером Міністерства оборони України, отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зважаючи на наявність законодавчих підстав для перерахунку його пенсії, у 2018 позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою про перерахунок пенсії. Однак у такому перерахунку йому було відмовлено із посиланням на відсутність підстав для проведення перерахунку його пенсії. Позивач не погоджується із такими діями відповідача та вважає бездіяльність щодо не перерахунку його пенсії протиправною, у зв'язку із чим звернувся до суду.

Представник позивача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити у повному обсязі.

07.05.2018 представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти позовних вимог заперечує та зазначив, що відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Порядок проведення перерахунку пенсій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. Порядком передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців. Згідно з п. 1 Порядку № 45 відповідні державні органи повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд повідомляє головні управління про підстави для перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Зазначав, що на даний час позивачу було проведено підвищення розміру пенсії згідно з постановою КМУ від 23.04.2012 № 355, але даною постановою не передбачено перерахунок пенсій, враховуючи те, що не було змінено розмір грошового зобов'язання. Будь-які накази Міноборони про виплату премій діючим військовослужбовцям не стосуються позивача, оскільки видавались на відповідний рік та в межах видатків і жодним чином не стосувались осіб, які перебувають на пенсії. Премія залежить від результатів служби військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути поширені на осіб, що працювали на цій посаді попередні роки. Премія не є підставою для перерахунку пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Ухвалою суду від 05.04.2018 відкрито провадження, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Ухвалою суду від 30.04.2018 призначено судове засідання для витребування додаткових документів у відповідача. У судовому засіданні 16.05.2018 відмовлено в задоволенні клопотання представника позивача про залучення в якості третьої особи Сумського обласного військового комісаріату з тих підстав, що 1/2 пенсійної справи знаходиться у даної особи, враховуючи те, що пенсійна справа позивача обліковується у відповідача, копія якої надана представником відповідача та долучена до матеріалів справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд частково задовольняє уточнені позовні вимоги, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області.

14.02.2018 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із скаргою, в якій просив провести перерахунок його пенсії на підставі та у відповідності до вимог ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", наказів Міністерства оборони України від 27.01.2016 № 44, 09.02.2017 № 88, 14.02.2017 № 94 в Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (а.с. 86).

Листом від 07.03.2018 ГУ ПФУ в Сумській області повідомило позивача про відсутність підстав для перерахунку його пенсії, оскільки повідомлення відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 до управління не надходило повідомлення про перерахунок пенсії відповідно до наказів Міністерства оборони України від 27.01.2016 № 44, 09.02.2017 № 88 та 14.02.2017 № 94, підстави для перерахунку пенсії відсутні (а.с.8).

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 № 1294 затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців та курсантів навчальних закладів, схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу, схеми окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Згідно з абзацом другим підпункту 1 пункту 5 зазначеної постанови керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами.

На виконання зазначених положень постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 Міністр оборони України наказом "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" від 28.07.2008 № 377 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.08.2008 за № 761/15452 та набрав чинності 29.08.2008, втратив чинність згідно з наказом Міністерства оборони України від 27.11.2013 № 814) затвердив схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України, а також схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України).

Аналіз змісту вищезазначених норм права свідчить про те, що оскільки Кабінет Міністрів України постановою від 07.11.2007 № 1294 делегував право визначати розміри посадових окладів у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, зокрема, Міністру оборони України, то наказ останнього про встановлення розмірів таких посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв'язку з тим, що змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.

В даному випадку, позивач був звільнений як військовослужбовець з посади заступника начальника військово-політичного відділу училища військового навчального закладу Сумського вищого артилерійського командного училища ім..М.В.Фрунзе. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на перерахунок та виплату пенсії відповідно до наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 № 377.

Таким чином, відповідач повинен був направити до Сумського обласного військового комісаріату список осіб для перерахунку пенсії який містить ім'я позивача, перерахувати розмір пенсії позивачу, обчисливши розмір пенсії з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно до Наказу №377 та виплачувати позивачу пенсію з урахуванням підвищення, але відповідач протиправно не зробив такі дії.

Відповідно до ч.2 ст.51 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Втрата чинності Наказу № 377 з 30.12.2013 року не є підставою для зменшення розміру пенсії позивачу, оскільки Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належить громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та 20.03.2002 р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства. Дані висновки узгоджуються із правовою позицією Верховного Суду України, яка висловлена у постанові від 06.02.2012 р. по справі № 21-322а11.

Крім того, стосовно строку звернення до суду слід зазначити, наступне.

Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовані правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та строки перерахунку пенсій, врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Судом встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку із набуттям чинності Наказами №377 не проведений саме з вини державних органів, оскільки при зміні грошового забезпечення, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, проведення перерахунку пенсії не було зроблено, тобто право позивача на зазначений перерахунок не обмежено будь - яким строком.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області після отримання від Сумського обласного військового комісаріату довідки про грошове забезпечення позивача перерахувати та виплачувати пенсію, з урахуванням посадового окладу відповідно до наказу Міноборони від 27.08.2008 р. № 377, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 01.09.2008 р., суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси. Отже, захисту адміністративним судом підлягають порушені права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Враховуючи, що вказані позовні вимоги заявлені на майбутнє та на момент прийняття рішення судом немає підстав вважати, що права позивача на перерахунок та виплату пенсії в подальшому будуть порушені відповідачем, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні вказаної частини позову.

Даний висновок суду узгоджується із висновками Харківського апеляційного адміністративного суду, викладеними в постанові від 07.12.2017 по справі № 638/13961/17.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача у Порядку проведення перерахунку пенсії, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 № 45 скласти список на ім'я ОСОБА_1 за формою згідно додатку 1 вказаної постанови, направити його до Сумського обласного військкомату для складання довідки згідно додатку 2 постанови № 45 про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії станом на 01.04.2012 відповідно до постанови КМУ № 355 від 23.04.2012 та здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2012 у відповідності до довідок, складених Сумським обласним військкоматом, виплатити заборгованість з урахуванням проведених виплат і коефіцієнтів інфляції, суд відмовляє в їх задоволенні, виходячи із наступного.

Матеріалами пенсійної справи підтверджується, що у відповідача в наявності довідка від 11.06.2012 № 38924, яка була направлена Сумським обласним військовим комісаріатом до ГУ ПФУ в Сумській області.

Вказана направлена відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 № 355 про грошове забезпечення за нормами чинним на 01.04.2012, про що зазначено в даній довідці (а.с. 71).

Таким чином підстави для задоволення позовних вимог щодо складення списку на ім'я ОСОБА_1 за формою згідно додатку 1 вказаної постанови, направлення його до Сумського обласного військкомату для складання довідки згідно додатку 2 постанови № 45 про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку відсутні, враховуючи отримання відповідачем такої довідки, а тому твердження позивача про відсутність такої довідки у відповідача не підтверджується матеріалами справи, спростовується матеріалами пенсійної справи.

Стосовно здійснення перерахунку пенсії з 01.04.2012 у відповідності до довідок складених Сумським обласним військкоматом, виплатити заборгованість з урахуванням проведених виплат і коефіцієнтів інфляції, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу" затверджено порядок призначення (перерахунку) пенсій та визначено складові грошового забезпечення для призначення та перерахунку пенсій.

На підставі цієї постанови з 1 січня 2008 року органами Пенсійного фонду України було проведено перерахунок раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 встановлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків.

Суд зазначає, що згідно з копією пенсійної справи ОСОБА_1 , яка міститься в матеріалах справи, на виконання вищевказаної постанови з 01.07.2012 позивачу перераховано та підвищено пенсію, виходячи із суми грошового забезпечення, з якого була призначена пенсія (а.с. 71 зворот. стор.).

Крім того, пунктом 2 постанови № 355 передбачено, що при цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Тобто, вказаним пунктом було встановлено, що розміри пенсій з урахуванням підвищень, встановлених пунктом 1 цієї постанови не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України № 1294.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 355 перерахунок пенсії здійснюється з суми грошового забезпечення, з якого була призначена пенсія, то відповідачем правомірно не здійснено перерахунок позивачу пенсії, враховуючи відсутність такої підстави, оскільки кабінетом Міністрів України не приймалось рішень щодо змін розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, а відсоткове підвищення розміру пенсії не є підставою для перерахунку позивачу пенсійного забезпечення.

Суд зазначає, що згідно з копією пенсійної справи ОСОБА_1 , 11.06.2012 Сумським обласним військовим комісаріатом видано довідку № 38924 про грошове забезпечення позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 (а.с. 71).

Посилання у судовому засіданні представника позивача на те, що саме у відповідності до вказаної довідки повинен бути проведений перерахунок його ОСОБА_1 , в тому числі щодо розміру премії визначеної в сумі 90 %, суд зазначає наступне.

Довідка ІНФОРМАЦІЯ_1 від 11.06.2012 № 38924 не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки передбачає новий розмір премії, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення позивача на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень, тому у відповідача відсутні підстави для не здійснення перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355, натомість у повній відповідності до даної постанови здійснив перерахунок щодо поетапного підвищення розміру пенсії, що підтверджується матеріалами пенсійної справи.

Премії, які встановлені наказами Міністра оборони України, носять індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що перебували на цій посаді в попередні роки. Отже, встановлення такої премії не є підставою для перерахунку пенсії.

Даний висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постановах від 4 листопада 2014 року (№ 21-248а14), від 23 грудня 2014 року (№21-569а14), а також від 17.03.2015 року по справі № 21-641а14 , від 21.04.2015 по справі № 21-145а15, від 31.03.2015 по справі №21-101а15.

Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд, викладеної у постанові від 30 січня 2018 року по справі № 753/21475/16-а, яка відповідно до ч. 5,6 ст. 13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень та враховується іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Враховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні вказаної частини уточнених позовних вимог ОСОБА_1 з огляду на їх необґрунтованість.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області скласти список на ім'я ОСОБА_1 згідно Додатку №1 до Постанови Кабінету Міністрів України №45 та направити його до ІНФОРМАЦІЯ_1 для складання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії станом на 01.09.2008 р. відповідно до Наказу Міністерства оборони України №377 від 28.07.2008 р.

В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (м. Суми, вул. Пушкіна,1) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 ,і.к. НОМЕР_1 ) суму судового збору в розмірі 352,40 грн.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 05.06.2018.

Суддя С.М. Гелета