Справа № 226/1351/18
Провадження № 3/226/344/2018
06 червня 2018 року м.Мирноград
Суддя Димитровського міського суду Донецької області Редько Жанна Євгенівна, розглянувши матеріал, що надійшов від Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої головним бухгалтером товариства з обмеженою відповідальністю «Добропільське АТП», яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом КУпАП),
31 травня 2018 року до Димитровського міського суду Донецької області від Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України надійшов адміністративний матеріал з протоколом про адміністративне правопорушення № 384 від 29.05.2018 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП.
Згідно даного протоколу ОСОБА_1, працюючи головним бухгалтером ТОВ «Добропільське АТП», юридична адреса якого: Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, б.56, допустила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, виявлене при документальній позаплановій виїзної перевірці Покровською ОДПІ, Добропільською ОДПІ управління аудиту Головного управління ДФС у Донецькій області згідно акту від 14.03.2018 № 257/05-99-14-14/33604228 за період з 01.02.2017 по 31.08.2017, а саме:
- заниження податку на додану вартість (далі за текстом ПДВ) за лютий 2017 року у сумі 45825 грн, березень 2017 року - 24500 грн, квітень 2017 року - 44200 грн, травень 2017 року - 49174,10 грн, червень 2017 року - 46480,01 грн, серпень 2017 року - 29891,50 грн, всього - 240070,61 грн, чим порушила пп.14.1.36 п.14.1 ст.14, пп.44.1.191 п.14.1, пп.14.1.202, пп.14.1.2013, п.14.1 ст.44, п.44.1 ст.44, п.198.1, п.198.2, п.198.3 ст.198, п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України та скоїла правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні з правопорушенням не погодилася.
Вивчивши вказаний протокол та долучені до нього матеріали, вважаю що він не відповідає встановленим законом вимогам і підлягає поверненню для дооформлення, виходячи з такого.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення та інші відомості, необхідні для вирішення справи.
На те, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам ст.256 КУпАП, наголошує і Інструкція з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затверджена наказом Міністерства фінансів України, 02.07.2016 № 566, зареєстрована в Мінюсті України 27.07.2016 за № 1046/29176.
Так, пунктом 6 вказаної Інструкції регламентовано, що при викладенні обставин правопорушення у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається протокол, та які положення законодавства порушено. Якщо є свідки правопорушення та потерпілі, до протоколу вносяться їх прізвища, імена та по батькові, а також місце проживання.
Особа, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, на вимоги вказаної норми закону та на складові об'єктивної сторони правопорушення, які наведені в постанові вище, уваги не звернула.
Так, зазначений у протоколі час і місце вчинення правопорушення співпадає з часом і датою складання інспектором акту перевірки, тобто датою і місцем виявлення, що на думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не відповідає дійсності і суперечить здоровому глузду.
У протоколі не зазначена суть інкримінованого правопорушення, тобто його об'єктивна сторона, а саме: в чому саме полягають протиправні дії правопорушника у заниженні податку на додану вартість тощо.
У суді ОСОБА_1 також заявила що, протокол про адміністративне правопорушення було складено не у її присутності, що є порушенням вимог п.11 Інструкції, відповідно до якого у разі неможливості складання протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
Крім того, у розділі протоколу щодо притягнення особи раніше до адміністративної відповідальності зазначено, що та притягалася, але за що і коли, відомості відсутні.
Оскільки вказані недоліки є суттєвими і унеможливлюють розгляд справи по суті, зазначені обставини дають суду підстави вважати, що вказаний протокол не відповідає вимогам ст.256 КУпАП і підлягає поверненню до органу, з якого він надійшов до суду, для належного дооформлення.
Також звертаю увагу на те, що відповідно до ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Тобто, будь-які виправлення та дописки у протоколі повинні бути відображені і у другому екземплярі протоколу, або особа, яка, притягається до адміністративної відповідальності, належним чином повинна бути ознайомлена з вказаними виправленнями чи дописками.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 278, Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення серії № 384 від 29.05.2018 відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ж.Є.Редько