Ухвала від 04.06.2018 по справі 815/1471/18

Справа № 815/1471/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2018 року м.Одеса

У залі судових засідань № 25

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Донець В.Р.

за участю сторін:

представника позивача - ОСОБА_1 (за ордером)

представника відповідача - Омельяна Я.С. (по довіреності)

розглянувши в судовому засіданні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_3 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідки № 3398 від 03.11.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області протиправною, зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідки № 3398 від 03.11.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області, починаючи з 01 січня 2016 року.

Відповідачем заявлено клопотання про закриття провадження в цій справі, обґрунтоване тим, що на виконання положення постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області зроблено необхідний розрахунок доплати пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року яка почне виплачуватись починаючи з 01.01.2019 року, як це передбачено постановою.

Представник позивача заперечував щодо задоволення клопотання відповідача про закриття провадження у справі.

Вислухавши доводи сторін в обґрунтування заявленого клопотання та заперечення щодо його задоволення, суд вважає, що клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Матеріалами справи підтверджено, що підставою для звернення позивача до суду слугували обставини не проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопад 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідки № 3398 від 03.11.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області.

Однак, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_3, на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення наданої уповноваженим органом.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виплату перерахованих відповідно до абз. 1 цього пункту пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року.

Сума перерахованої пенсій для виплат за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами пенсійного фонду України станом на 01 січня 2018 року виплачується після надходження коштів для їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Відповідно до п. 8 ч.1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав і інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що закриття провадження у справі можливе лише за відсутності підстав вважати, що повне відновлення законних прав і інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення, в іншому випадку провадження у справі не може бути закрито на підставі вказаної норми. З огляду на наведене, дійсно, бездіяльність ГУ ПФУ в Одеській області щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII, статті 63 Закону №, постанов Кабінету Міністрів України № 988 та довідки № 3398 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області, мала протиправний характер, і відповідач, відмовляючи позивачу в перерахунку пенсії листом від 08.12.2017 № 2064/К-11, з підстав відсутності фінансування, діяв протиправно.

Проте, зважаючи на те, що станом на дату розгляду справи відповідачем виправлено оскаржувані позивачем порушення, при цьому у суду відсутні підстави вважати, що для повного відновлення законного права позивача на перерахунок та виплату пенсії є необхідним визнання бездіяльності відповідача протиправною з огляду на виправлення таких порушень, що є ефективним способом відновлення порушеного права позивача у межах спірних правовідносин, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у даній справі на підставі пункту 8 частини першої статті 238 КАС України.

Керуючись ст. ст. 238, 248, 256 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі - задовольнити.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідки № 3398 від 03.11.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області протиправною, зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідки № 3398 від 03.11.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області, починаючи з 01 січня 2016 року - закрити.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали складений та підписаний 06.06.2018 року

Суддя Л.І. Свида

.