Рішення від 01.06.2018 по справі 915/300/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2018 року Справа № 915/300/18

м. Миколаїв.

Господарський суд Миколаївської області,

головуючий суддя Коваль С.М.,

розглянувши матеріали справи № 915/300/18

За позовом: державного підприємства “Адміністрація морських портів України”,

01135, пр-т Перемоги, 14, м. Київ;

в особі Миколаївської філії Державного підприємства “Адміністрація

морських портів України”,

54020, вул. Заводська, 23, м. Миколаїв;

до товариства з обмеженою відповідальністю “ОЙЛТРАНСТЕРМІНАЛ”,

54058, вул. Проектна, 3 А, м. Миколаїв;

про стягнення заборгованості у сумі 21150 грн. 70 коп .,-

ВСТАНОВИВ:

Державним підприємством “Адміністрація морських портів України” в особі Миколаївської філії Державного підприємства “Адміністрація морських портів України” (далі - Адміністрація) пред'явлено позов до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства (ТОВ) “ОЙЛТРАНСТЕРМІНАЛ” про стягнення з останнього портових зборів, включених до рахунку № 1862526 у розмірі 21150 грн. 70 коп.

Дана справа за відповідною заявою позивача за ухвалою суду від 13.04.2018 розглядається у порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно господарського процесуального законодавства, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (ч. 5 ст. 252 ГПК України).

Ураховуючи викладене, та те, що сторонами не подано відповідних клопотань про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання не проводиться.

Суд зазначає, що про розгляд даної справи Сторони були повідомлені належним чином, що підтверджується поверненням на адресу суду рекомендованого повідомлення про вручення 18.04.2018 року уповноваженій особі підприємства Позивача та поверненням на адресу суду поштового конверту за закінченням встановленого терміну зберігання, надісланого на адресу Відповідача.

Згідно з ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.

За приписами частини 1 статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Відповідно до інформації розміщеної на веб-сайті Міністерства юстиції України, місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю “ОЙЛТРАНСТЕРМІНАЛ” є вул. Проектна, 3 А, м. Миколаїв, 54058.

Суд зазначає, що Ухвала суду від 13.04.2018 була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу товариства з обмеженою відповідальністю “ОЙЛТРАНСТЕРМІНАЛ”, зазначену на веб-сайті Міністерства юстиції України та за місцем знаходження зазначеному у позовній заяві.

Таким чином, Суд приходить до висновку, що Сторони про розгляд даної справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Приймаючи до уваги, що Відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, Суд вважає, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими, виходячи з наступного.

Морське іноземне судно «MIR JALAL PASHAYEV» 11.04.2015 р. зайшло без вантажу до операційної акваторії причалу № 6 терміналу Філії публічного акціонерного товариства „Судноплавна компанія „Укррічфлот" "Миколаївський річковий порт", що підтверджується загальною декларацією (General Declaration) про прихід 11.04.2015 для перевантаження вантажу за схемою „судно-судно".

Відповідачем у період з 11.04.2015 р. по 15.04.2015 р. здійснені вантажні операції по навантаженню морського судна з використанням річкових суден, власником яких є ПАТ СК „Укррічфлот".

Товариство з обмеженою відповідальністю “ОЙЛТРАНСТЕРМІНАЛ” є судновласником в розумінні ч. 1 ст. 20 Кодексу торговельного мореплавства України, оскільки експлуатує річкові судна від свого імені, незалежно від того, чи є він власником судна, чи використовує на інших законних підставах.

До операційної акваторії 11.04.2015 зайшов буксир „Володя Дубинин” з баржею ДМ-2268 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового капітана інспекції державного портового нагляду Миколаївської філії Державного підприємства “Адміністрація морських портів України”, структурного підрозділу в філії ПАТ СК “Укррічфлот” “Миколаївський річковий порт” про прихід 11.04.2015 (надалі - Журнал чергового).

11.04.2015 р. буксир „Володя Дубинин” вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 11.04.2015 р..

12.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Виталий Бонивур”, що підтверджується Журналом чергового про прихід 12.04.2015 р.

12.04.2015 р. буксир „Виталий Бонивур” з баржею ДМ-2268 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 12.04.2015 р.

12.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Виталий Бонивур” з баржею ДМ-2351 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового про прихід 12.04.2015 р.

12.04.2015 р. буксир „Виталий Бонивур" з баржею ДМ-2351 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 12.04.2015 р.

12.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Виталий Бонивур” з баржею ДМ-1050 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового про прихід 12.04.2015 р.

12.04.2015 р. буксир „Виталий Бонивур” вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 12.04.2015 р.

13.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Саша Чекалин”, що підтверджується Журналом чергового про прихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. буксир „Саша Чекалин” з баржею ДМ-1050 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Саша Чекалин” з баржею ДМ-2268 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового про прихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. буксир „Саша Чекалин” вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Виталий Бонивур”, що підтверджується Журналом чергового про прихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. буксир „Виталий Бонивур” з баржею ДМ-2268 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Саша Чекалин” з баржею ДМ-2351 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового про прихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. буксир „Саша Чекалин” вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Виталий Бонивур”, що підтверджується Журналом чергового про прихід 13.04.2015 р.

13.04.2015 р. буксир „Виталий Бонивур” з баржею ДМ-2351 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 13.04.2015 р.

14.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Виталий Бонивур” з баржею ДМ-2268 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового про вихід 14.04.2015 р.

14.04.2015 р. буксир „Виталий Бонивур” вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 14.04.2015 р.

14.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Володя Дубинин", що підтверджується Журналом чергового про прихід 14.04.2015 р.

14.04.2015 р. буксир „Володя Дубинин” з баржею ДМ-2268 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 14.04.2015 р.

14.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Володя Дубинин” з баржею ДМ-1050 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового про вихід 14.04.2015 р.

15.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Виталий Бонивур”, що підтверджується Журналом чергового про прихід 15.04.2015 р.

15.04.2015 р. буксир „ Виталий Бонивур” з баржею ДМ-1050 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 15.04.2015 р.

15.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Володя Дубинин” з баржею ДМ-2268 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового про вихід 15.04.2015 р..

15.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Виталий Бонивур”, що підтверджується Журналом чергового про прихід 15.04.2015 р.

15.04.2015 р. буксир „ Виталий Бонивур” з баржею ДМ-2268 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 15.04.2015 р.

15.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Володя Дубинин” з баржею ДМ-1050 з вантажем, що підтверджується Журналом чергового про вихід 15.04.2015 р.

15.04.2015 р. до операційної акваторії зайшов буксир „Саша Чекалин”, що підтверджується Журналом чергового про прихід 15.04.2015 р.

15.04.2015 р. буксир „Саша Чекалин” з баржею ДМ-1050 без вантажу вийшов з операційної акваторії, що підтверджується Журналом чергового про вихід 15.04.2015 р.

Морське іноземне судно „MIR JALAL PASHAYEV” 16.04.2015 р. вийшло з операційної акваторії з 6599,545 тон вантажу, що підтверджується:

- маніфестом (CARCO MANIFEST);

- загальною декларацією (General Declaration) про вихід 16.04.2015 р.

У зв'язку з заходженням суден Відповідача до операційної акваторії для перевантаження, вантажів на морське судно, Відповідач отримав від Адміністрації послуги, які оплачуються портовими зборами, а саме адміністративний збір, корабельний збір з наступних підстав.

Наказом Міністерства транспорту України від 23.06.2003 №448 ліквідована Єдина інспекція Державного портового нагляду у Миколаївському морському торговельному і Миколаївському річковому портах.

Згідно п. 5 Наказу № 448 на період до законодавчого визначення порядку справляння і використання портових зборів на судноплавних шляхах та акваторіях Бузько-Дніпровського регіону, що використовуються для торговельного мореплавства суб'єктами підприємницької діяльності незалежно від форми власності, крім морських торговельних портів, забезпечити оформлення приходу та виходу морських суден, що обслуговуються у цьому регіоні лише за умови сплати всіх портових зборів.

Відповідно до п. 4, п.13 ч. 1 ст.15 Закону України „Про морські порти"на Позивача покладені функції з організації та забезпечення безпеки мореплавства, справляння та цільового використання портових зборів.

Наказом Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція) від 23.07.2014 р. № 331 визначені межі зони нагляду за безпекою мореплавства для кожного морського порту.

Згідно з визначеними координатами, операційна акваторія входить до меж зони нагляду з безпеки судноплавства морського порту Миколаїв.

Відповідно п.1.4 інструкції про порядок здійснення контролю за виконанням судноплавними компаніями України нормативних актів з питань безпеки судноплавства", яка затверджена наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 26.11.2004 № 1048 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.12.2004 за № 1584/10183, загальні вимоги до судноплавних компаній, пов'язані із безпекою судноплавства, установлені Міжнародним кодексом з управління безпекою (для компаній, які відповідають за експлуатацію як мінімум одного судна, до якого застосовується Глава IX Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі 1974 р.), Положенням про систему управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 20.11.2003 N 904, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2003 за №1193/8514, із змінами (для всіх інших компаній), та іншими актами законодавства.

Відповідно до Міжнародного кодексу з управління безпекою, мета судноплавної компанії щодо управління безпекою повинна серед іншого:

1) забезпечувати безпечну практику експлуатації суден та безпечні для людини умови праці;

2) забезпечувати захист від всіх виявлених ризиків та

3) постійно поліпшувати навички берегового та суднового персоналу, які стосуються до управління безпекою, включаючи готовність до аварійних ситуацій, пов'язаних як з безпекою, так із захистом навколишнього середовища.

Судноплавна компанія повинна встановити порядок забезпечення технічного обслуговування та ремонту суден у відповідності з положеннями відповідних норм та правил та будь-яким додатковим вимогам, які можуть бути встановлені компанією.

Для виконання цих вимог судноплавна компанія повинна забезпечити:

1) проведення інспекцій через відповідні проміжки часу,

2) передачу повідомлень про будь-які випадки недотримання вимог із зазначенням можливої причини, якщо вона відома,

3) відповідні дії по усуненню недоліків, та

4) реєстрацію цих дій.

Таким чином, забезпечення вимог безпеки судноплавства на суднах Відповідача є обов'язком суб'єкта господарювання та повинно проводитись за рахунок Відповідача.

Вказана діяльність визначена також:

- Положенням про систему управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті, яке затверджене наказом Міністерства транспорту України від 20.11.2003 №904 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 19.12.2003 за № 1193/8514 (далі - Положення про систему управління безпекою судноплавства);

- Положенням про капітана морського порту та службу капітана морського порту, яке затверджене наказом Міністерства інфраструктури України від 27.03.2013 № 190 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.04.2013 за №632/23164 (далі - Положення про капітана морського порту та службу капітана морського порту);

- Порядком оформлення приходу суден у морський порт, надання дозволу на вихід суден у море та оформлення виходу суден із морського порту, який затверджений наказом Міністерства інфраструктури України від 27.06.2013 №430 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 23.07.2013 за № 1230/23762 (далі - Порядок оформлення суден);

- Правилами контролю суден з метою забезпечення безпеки мореплавства, які затверджені наказом Міністерства транспорту України від 17.07.2003 №545 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 23.03.2004 за № 353/8952 (далі - Правила контролю суден);

- Положенням про капітана морського порту та службу капітана морського порту, яке затверджене наказом Міністерства інфраструктури України від 27.03.2013 № 190 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.04.2013 за № 632/23164 (далі - Положення про капітана морського порту та службу капітана морського порту).

Служби капітана морського порту на чолі з капітанами морських портів є контрольно-наглядовим органом на морському та річковому транспорту відповідно до п.10.6 „Положення про систему управління безпекою судноплавства".

Пунктом 10.1 „Положення про систему управління безпекою судноплавства", передбачено, що основною метою контролю є спостереження за виконанням управлінських рішень та своєчасне виявлення відхилень від вимог безпеки судноплавства для оперативного вжиття ефективних заходів для їх усунення.

Відповідно до п.10.5 „Положення про систему управління безпекою судноплавства" контроль забезпечується шляхом здійснення: комплексних перевірок; цільових перевірок; оперативного контролю.

Зокрема, необхідність отримання Відповідачем послуг від служби капітана морського порту обумовлена наступними нормами:

- згідно підпункту 1 пункту 2.2 „Порядку оформлення суден" до початку навантажувально-розвантажувальних операцій усі судна, що прибули до порту, оглядаються уповноваженими особами Служби (крім суден, відносно яких застосовується вільна практика);

- згідно підпункту 3 пункту 2.2 „Порядку оформлення суден" прихід судна у порт оформлюється капітаном морського порту;

- згідно підпункту 4 пункту 2.2 „Порядку оформлення суден" портовим властям подається капітаном судна (або морським агентом) Загальна декларація (General Declaration) з поміткою «Прихід/Аrrival»;

- згідно пункту 3.1 „Порядку оформлення суден" дозвіл на вихід судна з порту надає капітан морського порту відповідно до Правил контролю суден та після перевірки суднових документів, зазначених у пункті 4.3 розділу IV цього Порядку, за умови позитивних результатів контролю судна, а також задовільного морехідного стану судна і готовності до виходу його в море;

- згідно пунктам 3.4 і 4.8 „Порядку оформлення суден" вихід судна з порту без дозволу капітана морського порту і без відповідного оформлення ним виходу забороняється;

- згідно пункту 4.3 „Порядку оформлення суден" для одержання дозволу на вихід з порту,, капітан судна пред'являє уповноваженій особі Служби Загальну декларацію з поміткою "Вихід/Departure";

- згідно пунктів 2.1.1, 2.1.8, 2.1.10 „Правил контролю суден" під час стоянки в порту для отримання дозволу капітана морського порту на вихід з порту усі судна підлягають огляду службою капітана морського порту. За результатами перевірок складаються акти перевірки. Капітан порту не видає судну дозвіл на вихід з порту до усунення виявлених недоліків.

Відповідно до п.1.1 „Положення про капітана морського порту та службу капітана морського порту" капітан морського порту очолює службу капітана морського порту, яка входить до складу адміністрації морських портів України.

Служба капітана Миколаївського морського порту входить до складу Миколаївської філії державного підприємства „Адміністрація морських портів України" (адміністрація Миколаївського морського порту) згідно п.5.10 Положення про Миколаївської філії державного підприємства „Адміністрація морських портів України" (адміністрація Миколаївського морського порту), яке затверджене наказом Міністерства інфраструктури України від 18.04.2014 № 184 (копія додається).

Згідно ч. 1 ст.16 Закону України „Про морські порти України" фінансування діяльності державного підприємства „Адміністрація морських портів України" здійснюється за рахунок портових зборів, що справляються ним відповідно до цього Закону, плати за надання послуг та орендної плати, інших незаборонених законодавством джерел.

Згідно ч. 2 ст. 15 Закону України „Про морські порти України" передбачено, що у процесі своєї діяльності ДП „АМПУ" укладає договори щодо модернізації, реконструкції та будівництва об'єктів портової інфраструктури, інші договори, що відповідають цілям її утворення, у тому числі господарські договори з питань забезпечення своєї діяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.

Обставини, з настанням яких законодавство пов'язує виникнення зобов'язань по портовим зборам підтверджуються Журналом чергового (копія додається), також ці послуги щодо судна MIR JALAL PASHAYEV підтверджуються актом наданих послуг (виконаних робіт) № 05611699 від 16.04.2015 р.

Порядок справляння та розміри ставок портових зборів, який затверджений наказом Міністерства інфраструктури України від 27.05.2013 №316 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.06.2013 №930/23462 (далі-Порядок), встановлює наступне:

- річкові самохідні судна, що заходять для подальшого перевантаження вантажів на морські судна і навпаки належать до групи В (Додаток № 1 до Порядку);

- нарахування портових зборів здійснюється з умовного об'єму судна, який обчислюється в кубічних метрах і дорівнює добутку трьох величин (довжина судна, ширина судна і висота борту судна), зазначених в обмірному свідоцтві (головні розмірення) або документи, що його замінює (п.1.5 Порядку);

- податок на додану вартість нараховується та сплачується відповідно до вимог Податкового кодексу України (п. 1.13 Порядку).

Умовний об'єм суден Відповідача, які заходили для перевантаження вантажів на морські судна, дорівнює добутку трьох величин (довжина судна, ширина судна і висота борту судна), зазначених в обмірному свідоцтві (головні розмірення) або документі, що його замінює (п.1.5 Порядку) та становить:

- буксир „Виталий Бонивур": 18,20 м х 4,28 м х 2,55 м = 199 м3,

- буксир „Володя Дубинин": 18,20 м х 4,28 м х 2,55 м = 199 м3,

- буксир „Саша Чекалин": 18,20 м х 4,28 м х 2,55 м = 199 м3,

- баржа ДМ-1050: 36,72 м х 11,00 м х 3,90 м = 1 575 м3.

- баржа ДМ-2268: 38,25 м х 11,00 м х 3,90 м = 1 640 м3.

- баржа УДП-2351: 36,72 м х 11,00 м х 3,90 м = 1 575 м3.

Згідно п. 7.1 Порядку із суден груп А, Б, В і Г у каботажному плаванні адміністративний збір справляється під час кожного заходження судна у порт за ставкою: 0,0022 долара США за 1 куб.м умовного об'єму судна.

Відповідно до п. 2.7 Порядку із суден групи В у каботажному плаванні корабельний збір справляється за кожне заходження в морський порт і вихід з нього за такими ставками: 16 доларів США - із судна, буксира; 8 доларів США - з одиниці (баржа, ліхтер).

Згідно п. 37 ч.2 ст.29 Бюджетного кодексу України портовий адміністративний збір належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Згідно додатку №1 до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік", додатку №1 Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік", додатку №1 Закону України „Про Державний бюджет України на 2016 рік", додатку №1 Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік", додатку №1 Закону України „Про Державний бюджет України на 2018 рік" портовий адміністративний збір є доходом Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації 22150000.

Таким чином, зобов'язання щодо сплати адміністративного, корабельного зборів виникли у Відповідача на підставі настання певних подій, встановлених вказаними вище актами цивільного законодавства та не потребують наявності будь-яких інших документів, ніж ті, які додані до позову та підтверджують факт входу суден Відповідача у операційну акваторію та вихід з неї, а саме: - Журналом чергового, тощо.

Вартість портових зборів включена Адміністрацією до рахунку від 20.04.2015 №18602526, які Відповідач отримав факсом та поштою.

За заходження суден Відповідача у порт адміністративний збір становить

1 103,92 грн. з ПДВ, за розрахунком наданим позивачем, який включений до рахунку від 20.04.2015 №18602526;

За вхід в операційну акваторію суден Відповідача і вихід з неї корабельний збір становить 20 046,78 грн. з ПДВ, за розрахунком наданим позивачем, який включений до рахунку від 20.04.2015 №18602526;

Портові збори, які включені до рахунку 20.04.2015 №18602526 на час звернення до суду не оплачені.

Відповідно до статей 526, 530 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Отже, сума основної заборгованості по портовим зборам, включена Позивачем до рахунку від 20.04.2015 р. № 18602526, яка у загальній сумі складає 21 150,70 грн., з яких: 1 103,92 грн. - адміністративний збір, 20 046,78 грн. - корабельний збір, підлягає задоволенню.

Статтею 129 ГПК України передбачено покладання судових витрат, зокрема, витрат на оплату позовної заяви судовим збором, у разі задоволення позову - на відповідача.

Керуючись ст.ст. 74, 129, 232, 236, 237, 238, 240, 241, 247, 252 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов державного підприємства “Адміністрація морських портів України” в особі Миколаївської філії Державного підприємства “Адміністрація морських портів України” задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “ОЙЛТРАНСТЕРМІНАЛ”, 54058, вул. Проектна, 3 А, м. Миколаїв, ідентифікаційний код 36486404, на користь державного підприємства “Адміністрація морських портів України”, 01135, пр-т. Перемоги, 14, м. Київ, ідентифікаційний код 38727770; в особі Миколаївської філії Державного підприємства “Адміністрація морських портів України”, 54020, вул. Заводська, 23, м. Миколаїв, ідентифікаційний код 38728444, грошові кошти в загальній сумі 21150 (двадцять одна тисяча сто п'ятдесят) грн. 70 коп., із яких: 1103 (тисяча сто три) грн. 92 коп. - адміністративний збір, 20046 (двадцять тисяч сорок шість) грн. 78 коп. - корабельний збір, а також грошові кошти на відшкодування судових витрат у справі з оплати позовної заяви судовим збором у сумі 1762 (тисяча сімсот шістдесят дві) грн.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Оформлене відповідно до статті 238 цього Кодексу, рішення підписано 01.06.2018.

Суддя С.М.Коваль