Справа № 709/846/18
3/709/469/18
31 травня 2018 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який мешкає за адресою: вул. Садова, 15, с. Богодухівка, Чорнобаївський район, Черкаська обл., працює нічним працівником по догляду за тваринами на МТФ № 3 СТОВ "Богодухівське", ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за
ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 30 квітня 2018 року серії ОБ № 020651 ОСОБА_1 30 квітня 2018 року о 18:20 у с. Богодухівка Чорнобаївського району Черкаської області по вул. Гагаріна керував мотоциклом "ИЖ 7107" (д.н.з. НОМЕР_2) з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, незв'язна мова. ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння відповідно до законодавства у присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив
п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явився, порушення визнав, у вчиненому щиро розкаявся. 29 травня 2018 року через канцелярію суду надійшло клопотання про передачу адміністративних матеріалів стосовно ОСОБА_1 на розгляд трудовому колективу
СТОВ "Богодухівське".
Розглянувши адміністративні матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1, суд встановив таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у їх достовірності і допустимості, зокрема даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 30 квітня 2018 року серії ОБ № 020651, письмових поясненнях ОСОБА_2, ОСОБА_3
Таким чином судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення згідно з вимогами
ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 34 КУпАП визнається щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність, згідно зі ст. 35 КУпАП судом не встановлено.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Під час розгляду адміністративних матеріалів судом вивчено клопотання
СТОВ "Богодухівське", підписане директором ОСОБА_4, про передачу адміністративних матеріалів стосовно ОСОБА_1 на розгляд трудового колективу.
Зі змісту вказаного клопотання та доданих до нього документів вбачається, що на загальних зборах розглянуто питання про передачу адміністративних матеріалів стосовно
ОСОБА_1 на розгляд трудовому колективу з огляду на те, що він, будучи працівником цього товариства, за час роботи з листопада 2017 року спиртних напоїв не вживав, порушень трудової дисципліни не допускав, є вічливим та доброзичливим. На переконання трудового колективу ОСОБА_1 виправдає надану довіру. До вказаного клопотання додано витяг з протоколу зборів трудового колективу та позитивну характеристику ОСОБА_1 за місцем роботи.
Частиною 1 ст. 21 КУпАП встановлено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
З огляду на викладене, враховуючи особу ОСОБА_1, який характеризується позитивно, відсутність обтяжуючих обставин, беручи до уваги, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення не потягло значних негативних наслідків, суд вважає доцільним застосування до ОСОБА_1 заходу громадського впливу, у зв'язку з чим клопотання СТОВ "Богодухівське" підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 21, 130, 221, 245, 247, 280, 283-284 КУпАП, суд -
Клопотання СТОВ "Богодухівське" - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за
ч. 1 ст. 130 КУпАП з передачею адміністративних матеріалів на розгляд СТОВ "Богодухівське".
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити.
Зобов'язати СТОВ "Богодухівське" у десятиденний строк з дня одержання адміністративних матеріалів повідомити Чорнобаївський районний суд Черкаської області про заходи громадського впливу, застосовані до ОСОБА_1.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Чубай