Ухвала від 04.05.2018 по справі 757/21535/18-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21535/18-к

УХВАЛА

04 травня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах четвертого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в особливо важливих справах четвертого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО НОМЕР_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 .

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження, вказує, що Генеральною прокуратурою України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000003128 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.10.2017, за фактом формування невстановленою групою осіб «штучного» податкового кредиту для підприємств експортерів продукції, які в подальшому отримують безпідставне право на бюджетне відшкодування, за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 205 КК України.

У засідання слідчий не з'явився, звернувся до суду з заявою про розгляд клопотання за його відсутністю, на задоволенні клопотання наполягає.

На підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, вилучити їх (здійснити виїмку).

Згідно з ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, конфіденційна інформація, яка містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Вимогами ст.ст. 60, 61 Закону України «Про банки і банківську діяльність» передбачено, що інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею, та на банки покладається обов'язок забезпечити збереження банківської таємниці.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, враховуючи обставини вчинення кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке ґрунтується на положеннях ст. ст. 161, 162 КПК України, приходжу до висновку про наявність підстав для надання доступу до запитуваних стороною кримінального провадження документів, фактичні дані яких можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

На підставі викладеного і керуючись ст. 160, 161, 162, 163, 164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах четвертого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому в особливо важливих справах четвертого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , слідчим відповідної регіональної прокуратури на підставі постанови про проведення процесуальної дії на іншій території, за дорученням слідчого, прокурору першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , прокурорам групи прокурорів Генеральної прокуратури України у кримінальному провадженні № 42017000000003128 від 03.10.2017 року, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом банківську таємницю, та знаходяться у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО НОМЕР_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення документів, а саме:

- інформації про рух грошових коштів по рахункам: № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_4 (євро), № НОМЕР_4 (долар США), які використовуються ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), відкритих в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО НОМЕР_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у паперовому та електронному вигляді, із зазначенням з якого та на який банківський рахунок надійшли, відправлені кошти, день, година, хвилина кожної з цих операцій, призначення платежу, сума, назва контрагента, код ЄДРПОУ контрагента, номер платіжного документу, особи яка його підписала, здійснила наказ, доручення про переказ, в т.ч. за допомогою електронного підпису, дата здійснення такого наказу, формування платіжного доручення, з моменту відкриття рахунку по дату постановлення ухвали слідчого судді;

- копії документів, які стали підставою для відкриття вищевказаного рахунку, включаючи заповнені службовими, приватними, довіреними особами документи для відкриття рахунку та надані ними банківській установі в копіях та оригіналах, довіреності (мандати), карточки з підписом клієнта, документи щодо уповноважених осіб, що мають право підпису (в т.ч. електронного) платіжних документів, інших розпорядчих документів;

- виписки платіжних доручень з відображенням дати та часу (години, хвилини, секунди) отримання платіжних доручень, а також IP-адреси, з якої надійшло платіжне доручення та меморіальних, прибуткових, видаткових ордерів, чеків, інших документів, які свідчать про надходження та використання коштів з вищевказаного рахунку з моменту відкриття рахунку по дату постановлення ухвали слідчого судді;

- копії файлів кореспонденції з даного рахунку, включаючи кореспонденцію з власником рахунку, а також з усіма компаніями чи фізичними особами, які отримували гроші або відправляли грошові кошти на зазначений рахунок з моменту відкриття рахунку по дату постановлення ухвали слідчого судді;

- відомостей про всі файли, речі та документи, які зберігались від імені власника рахунку з моменту відкриття рахунку по дату постановлення ухвали слідчого судді;

- копії документів щодо проведення фінансового моніторингу співробітниками банку банківських операцій по вищевказаних рахунках, а саме: реєстр фінансового моніторингу, файлів-повідомлень, файлів-запитів, файлів-відповідей, файлів-додатків, файлів-квитанцій з моменту відкриття рахунку по дату постановлення ухвали слідчого судді;

- інформації щодо інших наявних закритих та діючих банківських рахунків ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ).

Визначити строк дії ухвали протягом одного місяця, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Перший примірник оригіналу знаходиться в матеріалах судового провадження

№ 757/21535/18-к

Другий примірник оригіналу наданий слідчому ОСОБА_3

Копія - АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО НОМЕР_1 )

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
74441255
Наступний документ
74441264
Інформація про рішення:
№ рішення: 74441258
№ справи: 757/21535/18-к
Дата рішення: 04.05.2018
Дата публікації: 22.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження