Постанова від 04.06.2018 по справі 574/600/18

Справа № 574/600/18

Провадження № 3/574/169/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2018 року м. Буринь

Суддя Буринського районного суду Сумської області Куцан В.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Буринського ВП Конотопського ВП ГУНП МВС України в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , ТОВ «Гадячсиркомбінат» Полтавамолокопродукт, начальник охорони, ідентифікаційний код платника податків - фізичної особи НОМЕР_1 ,

за ст.185 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення про те, що він «04.06.2018 року, близько 11-ї години 29 хвилин, знаходячись в м. Буринь, вул. Д. Бідного біля РВК в стані алкогольного сп'яніння із явними ознаками, поводив себе неадекватно виражався в бік заступника начальника Буринського ВП ОСОБА_2 нецензурною лайкою погрожує фізичною розправою, на зауваження не реагував, намагався втекти на власному транспортному засобі», чим вчинив правопорушення передбачене ст.185 КУпАП.

ОСОБА_1 свою вину не визнав, пояснивши, що 04.06.2018 року він сидів в автомобілі біля приміщення військомату. На якій підставі відносно нього склали протокол про адміністративне правопорушення не знає.

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ст.254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається адміністративний протокол, який згідно до ст.251 КУпАП, є одним з основним процесуальним документом (доказом) на основі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність конкретної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 256 цього Кодексу встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Вказані вимоги передбачені і Розділом ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України 06.11.2015 року №1376 та зареєстрованої в МЮ України 01.12.2015 року за №1496/27941 (далі Інструкція).

Між тим, всупереч вищенаведеним вимогам закону та вказаних нормативних актів протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, так як суть адміністративного правопорушення викладеного в ньому не відповідає диспозиції ст.185 КУпАП, якою встановлено юридичну відповідальність за вчинення злісної непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.

Також матеріали справи мають істотні розбіжності у визначенні місця вчинення адміністративного правопорушення, оскільки в протоколі вказано місце події вул. Д.Бідного, а в доданих до нього матеріалах - рапортах працівників поліції ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , по різному, вул. Свердлова, Вознесенська, Першотравнева.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

В силу ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення перевіряє чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

З врахуванням вищенаведеного, справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області для додаткової перевірки та належного оформлення, оскільки без усунення вказаних недоліків суд позбавлений можливості прийняти рішення відповідно до вимог ст.284 КУпАП.

Під час додаткових перевірки та оформлення необхідно усунути вищевказані недоліки і, у залежності від здобутого, у спосіб передбачений законом, вирішити питання про складення протоколу про адміністративне правопорушення, який повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Керуючись ст.ст.256,278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення передбачене ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області для додаткової перевірки та належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В.М.Куцан