Ухвала від 01.06.2018 по справі 522/9217/18

Справа № 522/9217/18

УХВАЛА

01 червня 2018 року cуддя Приморського районного суду міста Одеси Єршова Л.С., дослідивши матеріали адміністративного позову обслуговуючого кооперативу «Житловий будівельний кооператив «Два Академіка» до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач обслуговуючий кооператив «ЖБК «Два Академіка», місцезнаходження: Одеська область, Лиманський район, с.Крижанівка, вул. Гонтаренко, 32, звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради, місцезнаходження: 65009, м.Одеса, вул.Черняховського, 6, про визнання протиправною та скасування постанови №122/17/501вих від 03.11.2017 року Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на ОК «ЖБК «Два Академіка».

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суддя вважає, що справа не підсудна Приморському районному суду м.Одеси, з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Частиною 2 ст. 20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Порушення правил юрисдикції адміністративних судів є обов'язковою підставою для скасування рішення.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач звернувся до суду з позовом, в якому оскаржує постанову Управління державного архітектурно будівельного контролю Одеської міської ради про накладення штрафу. Отже, предметом оскарження у даній справі є постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Таким чином, позивач був притягнутий до відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності і до нього були застосовані санкції, на підставі Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», а не в порядку провадження у справі про адміністративні правопорушення.

Правопорушення у сфері містобудівної діяльності не є адміністративним правопорушенням, а відповідальність на підставі Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» не є адміністративним стягненням, оскільки являється адміністративно-господарською санкцією.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи викладене, зазначений позов повинен бути переданий до Одеського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст. 20, 29, 171 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Матеріали адміністративного позову обслуговуючого кооперативу «Житловий будівельний кооператив «Два Академіка» до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу - передати за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подачі через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Л.С. Єршова

01.06.2018