Справа № 161/7295/18
Провадження № 3/161/1846/18
м.Луцьк 25 травня 2018 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Крупінська С.С.., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 172-15 ч. 2 КУпАП,-
З протоколу № 23/ВП від 27 квітня 2018 року вбачається, що прапорщик ОСОБА_1, виконуючи обов'язок начальника варти та здійснюючи організацію та керівництво особовим складом варти в залі № 6 Луцького міськрайонного суду Волинської області, в порушення вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, п.п. 2, 5, 131, 390 Статуту та Інструкції, 05.04.2018 року в наслідок недбалого ставлення до служби під час виконання службово-бойових завдань не забезпечив належної організації та проведення охорони, особистого обшуку підсудного ОСОБА_2, чим допустив здійснення нападу обвинуваченим на прокурора Наумука О.М., який в наслідок цього отримав легкі тілесні ушкодження, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.. 172-15 ч. 2 КУпАП.
ОСОБА_1В в суді вину не визнав, вважає, що в його діях немає складу адміністративного правопорушення.
Адвокат ОСОБА_3 підтримав позицію ОСОБА_4
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно до вимог діючого законодавства про адміністративні правопорушення, а саме ст.ст. 9, 245 КУпАП, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях події та складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх належних доказів по справі.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол № 23/ВП про вчинення адміністративного правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 не містить прізвищ, адреси свідків, так як і не визнано потерпілого за даним правопорушенням.
В протоколі про вчинення адміністративного правопорушення не зазначено суть правопорушення, згідно ст. 172-15 ч. 2 КУпАП, яке носить банкетний характер, а саме не зазначена об'єктивна сторона даного правопорушення, відсутнє посилання на Закон, який дає підстави притягнути до адміністративної відповідальності особу за дії, що вченні в умовах особливого періоду.
Посилання на ст. 1 Закону України «Про оборону», яка дає визначення термінів, не розкриває суті адміністративного правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Зазначення в протоколі нормативних документів, які регулюють дане звинувачення є обов'язком особи, яка його складає, а також дає можливість особі, яка притягується до адміністративної відповідальності будувати свій захист.
Не розкриття об'єктивної сторони правопорушення, тягне за собою відсутність складу правопорушення.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
При цьому, приймаючи рішення про закриття провадження у справі, суд врахував те, що нормами КУпАП не передбачено здійснювати перекваліфікацію інкримінованих особі діянь.
За вказаних обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене за ч. 2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_5І підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 9-11, 33, 40-1, 172-15, 221, 245, 247, 252, 268, 280-285, 294 КУпАП, суд,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С.Крупінська