Ухвала від 01.06.2018 по справі 813/1965/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

з питань скасування заходів забезпечення позову

справа № 813/1965/18

01 червня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий-суддя Костецький Н.В.,

секретар судового засідання Витвицька В.П.,

за участю:

представник позивача ОСОБА_1,

представник відповідача - 1 ОСОБА_2,

представник відповідача - 2 не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву директора департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області ОСОБА_3 про скасування заходів забезпечення позову вжитих у адміністративній справі за позовом Автогаражного кооперативу № 15 Галицького району м. Львова до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішень та наказів,-

встановив:

Автогаражний кооператив № 15 Галицького району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішень та наказів.

Ухвалою від 16.05.2018 задоволено заяву позивача про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити повністю та зупинено дію:

- рішення від 12.04.2018 № 04/12-Д-2 “Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- рішення від 12.04.2018 № 04/12-Д-1 “Про скасування декларації про готовність об'єкта до експлуатації” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- рішення від 12.04.2018 № 04/12-Д-3 “Про скасування декларації про готовність об'єкта до експлуатації” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- рішення від 12.04.2018 № 04/12-Д-4 “Про скасування декларації про готовність об'єкта до експлуатації” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- рішення від 12.04.2018 № 04/12-Д-5 “Про скасування декларації про готовність об'єкта до експлуатації” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- наказу від 12.04.2018 № 04/12-Д-2 “Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт” виданого департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- наказу від 12.04.2018 № 04/12-Д-1 “Про скасування реєстрації декларації скасування декларації про початок виконання будівельних робіт” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- наказу від 12.04.2018 № 04/12-Д-3 “Про скасування реєстрації декларації скасування декларації про початок виконання будівельних робіт” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- наказу від 12.04.2018 № 04/12-Д-4 “Про скасування реєстрації декларації скасування декларації про початок виконання будівельних робіт” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;

- наказу від 12.04.2018 № 04/12-Д-5 “Про скасування реєстрації декларації скасування декларації про початок виконання будівельних робіт” виданого Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області.

25.05.2018 директор департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області ОСОБА_3 подав заяву про скасування вжитих ухвалою суду від 16.05.2018 заходів забезпечення позову. Відповідно до поданої заяви вважає, що при її винесенні не в повній мірі було враховано вимоги ст. 150 КАС України, а саме судом не наведено у чому саме полягала очевидна протиправність прийнятих рішень. Крім цього, не наведено очевидної небезпеки заподіянню шкоди правам та інтересам позивача.

Представник Державної архітектурно-будівельної інспекції України, подав пояснення до заяви представника департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, у яких зазначає, що станом на 04.05.2017 у реєстрі дозвільних документів відсутні відомості щодо Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 21.09.2015 ЛВ №143152642152 на об'єкт «Будівництво житлового кварталу по вул. Майданній у м. Львові - багатоповерхових житлових будинків із вбудованими приміщеннями, корпус № 2, корпус № 3, корпус № 7, корпус № 8 за г.п. Львівська область, м. Львів, вул. Антонича. 5)», замовник Автогаражний кооператив № 15 Галицького району міста Львова, декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 23.09.2015 ЛВ №143152681978 на об'єкт «Будівництво житлового кварталу по вул. Майданній у м. Львові - багатоповерхових житлових будинків із вбудованими приміщеннями на вул. ОСОБА_1 - Майданна, корпус № 2, корпус № 3, корпус № 7, корпус № 8 за г.п. (перша черга корпус № 7, корпус №8 вул. Антонича, 3, 5)», замовник Автогаражний кооператив № 15 Галицького району м. Львова, Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 25.09.2015 ЛВ № 143152652230 на об'єкт «Будівництво житлового кварталу по вул. Майданній у м. Львові - багатоквартирних житлових будинків із вбудованими приміщеннями на вул. Антонича-Майданна, корпус № 2, корпус № 3, корпус № 7, корпус № 8 за г.п. (друга черга корпус № 2)», замовник Автогаражний кооператив №1 5 Галицького району міста Львова, Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 01.10.2015 ЛВ № 143152142164 на об'єкт «Будівництво житлового кварталу по вул. Майданній у м. Львові - багатоквартирних житлових будинків із вбудованими нежитловими приміщеннями на вул. Антонича-Майданна у м. Львові, корпус № 4, корпус № 5, корпус № 6 за г.п. (четверта черга корпус №4. вул. ОСОБА_1)», замовник Автогаражний кооператив № 15 Галицького району міста Львова, що підтверджується скріншотом з офіційного сайту ДАБІ України. Відсутність вищевказаних декларацій унеможливлює зупинення дії таких та зумовлює висновок суду про відсутність підстав для забезпечення позову шляхом їх зупинення. Окрім цього, позивач не позбавлений права повторного звернення для отримання документу що дає право виконувати будівельні роботи, або що засвідчує прийняття об'єкта в експлуатацію.

Представник позивача в судовому засіданні проти даної заяви заперечив, з підстав викладених у запереченні на клопотання про скасування заходів забезпечення позову. Вважає, що при прийнятті такої ухвали судом належним чином обгрунтовано її винесення із посиланням на норми Закону.

Представник відповідача, Державної архітектурно-будівельної інспекції України в судовому засіданні заяву про скасування заходів забезпечення позову підтримав повністю з підстав викладених у поясненні.

Представник відповідача, департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області у судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

Згідно з ч.ч. 1-4 ст. 157 КАС України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п'яти днів з дня надходження його до суду. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. Ухвала про скасування заходів забезпечення позову або про відмову у скасуванні забезпечення позову може бути оскаржено. Відмова у скасуванні забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з таким самим клопотанням при появі нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування забезпечення позову.

Враховуючи викладене, оцінивши доводи сторін, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви відповідача про скасування заходів забезпечення адміністративного позову.

Керуючись статтями 157, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-

ухвалив:

1. Заяву відповідача задовольнити.

2. Скасувати заходи забезпечення позову вжиті у адміністративній справі № 813/1965/18 за позовом Автогаражного кооперативу № 15 Галицького району м. Львова до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішень та наказів ухвалою від 16 травня 2018.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статями 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину ухвали.

Повий текст ухвали виготовлено 04.06.2018.

Суддя Костецький Н.В.