справа №813/2249/18
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
04 червня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич І.З., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області про визнання протиправним і скасування рішення, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області №55 від 27.02.2018 року «Про демонтаж тимчасової споруди».
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Частиною 1 статті 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено поняття «адміністративна справа», у відповідності до якого такою є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, в спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
При визначенні юрисдикції справи, необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.
За приписами ч. 3 ст. 19 КАС України адміністративні суди не розглядають позовні вимоги, які є похідними від вимог у приватно-правовому спорі і заявлені разом з ними, якщо цей спір підлягає розгляду в порядку іншого, ніж адміністративне, судочинства і знаходиться на розгляді відповідного суду.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів, позивач має в суборенді земельну ділянку з кадастровим номером № 461 180 0000:02:012:0025 за адресою: м.Червоноград, вул. Грушевського між № 4 та № 7.
Згідно договору купівлі - продажу майна від 26.02.2018 року ФОП ОСОБА_1, придбано майно, а саме споруду розміром 3 м на 4 м з сандвіч панелей. Жовтого кольору.
Рішенням Виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області від 27.02.2018 року № 55 «Про демонтаж тимчасової споруди» було вирішено демонтувати тимчасову споруду, яка розташована на вул. Грушевського між будинками № 4 та № 7 в м. Червонограді.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що спір за позовом позивача підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки цей спір не стосується захисту прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин, а пов'язаний з вирішенням питання щодо речового права, а тому, на думку суду, вони регламентовані Цивільним кодексом України.
Правовідносини, що склалися між сторонами, є цивільно-правовими та не можуть бути предметом спору у адміністративному процесі. Та обставина, що відповідачем у справі є суб'єкт владних повноважень не змінює правову природу спірних правовідносин та не робить даний спір публічно-правовим, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин.
З урахуванням норм частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України, частини першої статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Враховуючи вищенаведені обставини та норми чинного законодавства, суд вважає, що розгляд даної категорії справ має здійснюватися в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України, а тому зазначений спір не є адміністративним.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що спір з Виконавчим комітетом Червоноградської міської ради Львівської області не має ознак публічно-правового спору, а тому судовий захист порушених прав, що виникають із цивільних відносин, має здійснюватися в порядку цивільного судочинства.
В разі відмови у відкритті провадження у справі, сплачена сума судового збору, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», повертається за ухвалою суду.
Керуючись ст.ст. 19, 170, 248, 256, 293-295, підп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ухвалив :
У відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області про визнання протиправним і скасування рішення, - відмовити.
Повернути ОСОБА_1 (місцезнаходження: м. Червоноград, вул. Будівельна, 9/52, 80100) з Державного бюджету України сплачений згідно квитанції № 0.0.1045876696.1 від 25.05.2018 року суму судового збору в розмірі 704, 80 (сімсот чотири гривні, вісімдесят копійок).
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Гулкевич І.З.