справа №813/4625/17
30 травня 2018 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Палюк М.М., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним
позовом ОСОБА_1, представник - не прибув,
до Головного управління Національної поліції у Львівській області, представник - не прибув,
про визнання протиправними і скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
Позивач - ОСОБА_1, звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області №3625 від 30.10.2017 року «Про накладення дисциплінарних стягнень на працівників ГУНП у Львівській області»;
- визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області №2880 від 05.09.2017 року «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях».
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.09.2017 року №939 о/с «По особовому складу» в частині звільнення ОСОБА_1, старшого лейтенанта поліції, інспектора сектору реагування патрульної поліції, інспектора сектору реагування патрульної поліції № 3 патрульної поліції Жидачівського Відділення Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області.
- поновити ОСОБА_1 на посаді інспектора сектору реагування патрульної поліції №3 патрульної поліції Жидачівського відділення Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області;
- стягнути з Головного управління Національної поліції у Львівській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що наказом відповідача за № 939 о/с від 27.11.2017 року позивача звільнено зі служби в поліції на підставі п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про національну поліцію». Вказаний наказ прийнятий на підставі іншого наказу ГУНП у Львівській області за № 3625 від 30.10.2017 року, в п. 7 якого вказано, що позивачем вчинено грубе порушення службової дисципліни, а саме неналежне виконання службових обов'язків, передбачених ст. 18 Закону України «Про національну поліцію», щодо неухильного дотримання положень Конституції України, законів України та нормативно-правових актів, які регламентують діяльність поліції, порушення вимог п. 1 розділу ІІ Правил етичної поведінки поліцейського, затвердженого Наказом МВС України від 09.08.2016 року за № 1179, листа Голови Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення системи Національної поліції України» та наказу ГУНП у Львівській області від 05.09.2017 року за № 2880 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях».
Позивач вважає, що його скерування для проходження такого стажування та наступне звільнення за його не проходження є неправомірним, оскільки позивача було скеровано для проходження стажування у період з 07 вересня до 04 січня 2017 року у Донецьку область без зазначення хоча б однієї із підстав, закріплених Положенням «Про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції».
Зважаючи на п 2. вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України» позивач мав би проходити стажування, однак винятково за власним бажанням. Тому начальник ГУНП у Львівській області не врахував небажання позивача проходити стажування і цим порушив загадану вище вказівку Національної поліції України, скеровуючи позивача на стажування до Головного управління Національної поліції у Донецькій області, що не було враховано відповідачем під час службового розслідування.
Представник позивача в судове засідання 16.05.2018 року не прибув, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності та відсутності позивача, позовні вимоги просив задоволити.
Відповідач участь уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату час та місце розгляду справи.
На адресу суду відповідач надіслав відзив, у якому заперечив щодо задоволення позовних вимог, оскільки відповідач діяв виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб чітко визначений Дисциплінарним статутом. Відповідач зазначив, що згідно плану - графіку затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 04.08.2017 року позивач зарахований до кадрового резерву із визначенням строку проходження ним стажування у третьому кварталі 2017 року. Наказ ГУНП № 2880 від 05.09.2017 року був виданий не лише на виконання листа - вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року, а й у відповідності до розділу ІХ Положення, з врахуванням плану-графіку, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 04.08.2017 року.
Суть порушення службової дисципліни ОСОБА_1 зводиться до не виконання письмового наказу старшого прямого начальника, а саме наказу ГУНП № 2880 від 05.09.2017 року «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Донецьку та Луганську області».
В судовому засіданні 07.03.2018 року представником позивача подано відповідь на відзив відповідача, я кому представник позивача зазначає, що посилання відповідача на план-графік проходження стажування працівниками поліції ГУНП у Львівській області є безпідставним, а з листа Голови Національної поліції від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України» вбачається, що такий не є обов'язковий, а проходження працівниками поліції стажування має добровільний характер.
У спірному наказі за № 2880 від 05.09.2017 року «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Донецьку та Луганську області» зазначено, що він ухвалений на виконання вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України» та відповідно до розділу ІХ Положення «Про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції». На інших документах цей наказ не базується. Відтак, протиправними є твердження відповідача про скерування на стажування на підставі плану - графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2017 році.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалами від 13 грудня 2017 року у даній справі було відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Судом встановлені наступні обставини:
05.09.2017 року ГУНП у Львівській області видано наказ за № 2880 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Донецьку та Луганську області», на виконання вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України» та відповідно до розділу ІХ Положення «Про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції», наказано, направити для проходження стажування у період з 07 вересня до 04 січня 2017 року у Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, інспектора СРПП № 3 Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області.
30.10.2017 ГУНП у Львівській області видано наказ за №3625 «Про накладення дисциплінарних стягнень на працівників ГУНП у Львівській області», згідно якого, за грубе порушення службової дисципліни, неналежне виконання службових обов'язків, передбачених ст. 18 Закону України «Про національну поліцію», щодо неухильного дотримання положень Конституції України, Законів України та нормативно-правових актів, які регламентують діяльність поліції, порушення вимог п. 1 розділу ІІ Правил етичної поведінку поліцейського, затверджено Наказом МВС України від 09.08.2016 року № 1179, листа Голови Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення системі Національної поліції України» та наказу ГУНП у Львівській області від 05.09.2017 року № 2880 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях», на позивача накладено дисциплінарне стягнення - звільнення зі служби.
27.11.2017 року ГУНП у Львівській області видано наказ за №939 о/с «По особовому складу», яким позивача згідно Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в поліції: за п. 6 ч. 1 ст. 77/ у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення звільнення зі служби.
Спірним наказам передувало службове розслідування, яке було призначено 05.10.2017 року. В результаті проведення службового розслідування встановлено, що для направлення на стажування 07 вересня 2017 року до ГУНП у Львівській області не прибув працівник поліції старший лейтенант поліції ОСОБА_1, інспектор СРПП № 3 Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області. Опитаний поліцейський пояснив, що 06.09.2017 року він був ознайомлений з наказом ГУНП від 05.09.2017 року № 2880 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у львівській області у Донецьку та Луганську області». Вказаний наказ виданий згідно листа голови Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України щодо раціонального використання персоналу відповідно до наявних знань, досвіду роботи, забезпечення їхнього подальшого переміщення та просування по службі», а також відповідно до ІХ розділу положення «Про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції України», затвердженого наказом МВС України від 24.12.2015 року № 1625. У розділі ІІ листа Голови Національної поліції України вказано «у разі виявлення бажання поліцейськими органів і підрозділів Національної поліції України, які були звільнені зі служби в поліції через службову невідповідність в подальшому були поновлені в судовому порядку (що в даному випадку) продовжити подальше проходження служби на інших посадах в інших підрозділах Національної поліції України в Донецькій області». На підставі вказаного листа Голови Національної поліції України, позивач не виявив бажання продовжувати подальше проходження служби в Донецькій області.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає своє звільнення протиправним, оскільки відповідачем безпідставно було скеровано позивача для проходження стажування до Головного управління Національної поліції у Донецькій області та не було взято до уваги небажання позивача проходити вказане стажування, у зв'язку з чим відповідачем протиправно прийнято спірні накази.
Вказані обставини, та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
Судом враховуються обґрунтування позовних вимог позивача з наступних підстав:
Позивача притягнено до дисциплінарної відповідальності за грубе порушення службової дисципліни, неналежне виконання службових обов'язків, передбачених ст. 18 Закону України «Про національну поліцію», в частині неухильного дотримання положень Конституції України, законів України та нормативно-правових актів, які регламентують діяльність поліції, порушення вимог п. 1 розділу ІІ Правил етичної поведінку поліцейського, затверджено Наказом МВС України від 09.08.2016 року № 1179, листа Голови Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення системі Національної поліції України» та наказу ГУНП у Львівській області від 05.09.2017 року № 2880 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях».
Наказ № 2880 від 05.09.2017 року «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Донецьку та Луганську області», прийнятий на виконання вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України» та відповідно до розділу ІХ Положення «Про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції».
Сторонами у справі не заперечується, що у п. 2 вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України», зазначено істотну умову, що у разі виявлення бажання поліцейськими органів та підрозділів національної (середнього та вищого класу поліції), які раніше проходили службу у складі поліції та були звільненні зі служби в поліції за різними підставами, але не проходили атестування або були звільненні з поліції через службову невідповідність та в подальшому були поновлені в судовому порядку чи прийняті на службу в установленому порядку, продовжили подальше проходження служби на інших засадах у відділеннях та відділах поліції та апаратів ГУНП або міжрегіональних територіальних органів Національної поліції, забезпечити відповідно до вимог до розділу ІХ Положення «Про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції», затвердженого Наказом МВС від 24.12.2015 року № 1625 року № 76/28206, їх направлення для проходження стажування на відповідних посадах у підрозділах ГУНП в Денецькій та Луганській областях.
Судом враховуються аргументи, наведені в позовній заяві, оскільки позивач належить середнього складу поліції, був 23.09.2016 року звільнений зі служби у складі поліції у зв'язку із службовою невідповідністю та поновлено на посаді з 05.11.2016 року. Відтак, зважаючи на п. 2 вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України», позивач мав би проходити стажування лише у разі виявлення бажання, на що згоди позивач на проходження вищевказаного стажування не давав, що підтверджується висновком службового розслідування від 05.10.2017 року.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про протиправність наказу за № 2880 від 05.09.2017 року «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях» в частині направлення для проходження стажування у період з 07 вересня до 04.01.2017 року до ГУНП в Донецькій та Луганській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, інспектор СРПП № 3 Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області.
Щодо, посилань відповідача про те що наказ ГУНП № 2880 від 05.09.2017 року був виданий не лише на виконання листа - вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року, а й у відповідності до розділу ІХ Положення, ай з врахуванням плану-графіку, затвердженого начальником ГУНП у Львівській області 04.08.2017 року, то такі судом не враховуються, оскільки у вказаному наказі зазначено, що він прийнятий на виконання вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України» та відповідно до розділу ІХ Положення «Про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції».
З цих же підстав враховуються аргументи позивача, оскільки протиправними є твердження відповідача про скерування на стажування позивача на підставі плану - графіку щодо кількості працівників поліції ГУНП у Львівській області, які зараховані до кадрового резерву, та строків проходження ними стажування у 2017 році.
Тому, на думку суду, вказаний висновок у спірному наказі за № 3625 від 30.10.2017 року щодо неухильного дотримання положень Конституції України, законів України та нормативно-правових актів, які регламентують діяльність поліції, порушення вимог п. 1 розділу ІІ Правил етичної поведінку поліцейського, затверджено Наказом МВС України від 09.08.2016 року № 1179, листа Голови Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення системі Національної поліції України» та наказу ГУНП у Львівській області від 05.09.2017 року № 2880 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях» є протиправним, оскільки судом встановлено протиправність наказу за № 2880 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях», через не дотримання істотних умов п. 2 вказівки Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення в системі Національної поліції України».
Також, з цих же підстав судом враховуються обґрунтування позивача щодо визнання протиправним і скасування наказу ГУ НП у Львівській області за № 939 о/с від 04.11.2016 «По особовому складу», у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, інспектор СРПП № 3 Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області, оскільки такий прийнятий на підставі наказу ГУНП від 30.10.2017 року № 3625, який визнано судом протиправним.
Відповідно, з цих же підстав судом не враховуються аргументи наведені відповідачем щодо наявності підстав для притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення.
Згідно ч. 2 ст. 235 КЗпП України, при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Відповідно судом враховуються позовні вимоги про стягнення з Головного управління Національної поліції у Львівській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу, в межах строків встановлених Постановою КМ України «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» за № 100 від 08.02.1995 року.
Згідно довідки про доходи №39/68 від 30.01.2018 року середньомісячна заробітна плата позивача складає 7259,20, відповідно середньоденна заробітна плата становить 238,01 грн.
Станом на 30.05.2018 року розмір середнього заробітку за час вимушеного прогулу становить 29989,26 грн.
Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Таким чином, з врахуванням змісту ст. 245 КАС України, позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправними і скасування спірних наказів, поновлення на посаді та стягнення середньомісячного грошового забезпечення за час вимушеного прогулу підлягають задоволенню повністю.
Норми права, які застосував суд, наступні:
Згідно з ч.1 ст.59 Закону України «Про Національну поліцію», служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.19 Закону України «Про Національну поліцію», у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону. Підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України, що затверджується законом.
Згідно ст. 18 Закону України «Про Національну поліції», поліцейський зобов'язаний:
1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського;
2) професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва;
3) поважати і не порушувати прав і свобод людини;
4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я;
5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків;
6) інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.
2. Поліцейський на всій території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу доби в разі звернення до нього будь-якої особи із заявою чи повідомленням про події, що загрожують особистій чи публічній безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких подій зобов'язаний вжити необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, і повідомити про це найближчий орган поліції.
3. Звертаючись до особи, або у разі звернення особи до поліцейського, поліцейський зобов'язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред'явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук.
4. Додаткові обов'язки, пов'язані з проходженням поліцейським служби в поліції, можуть бути покладені на нього виключно законом.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 77 цього ж Закону, поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України.
Пунктом 4 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» визначено, щодо приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
На поліцейських поширюється дія Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України». Згідно зі ст. ст. 2, 7 Статуту дисциплінарний проступок - невиконання чи неналежне виконання особою рядового або начальницького складу службової дисципліни.
Службова дисципліна базується на високій свідомості та зобов'язує кожну особу рядового і начальницького складу: дотримуватися законодавства, неухильно виконувати вимоги Присяги працівника органів внутрішніх справ України, статутів і наказів начальників; захищати і охороняти від протиправних посягань життя, здоров'я, права та свободи громадян, власність, довкілля, інтереси суспільства і держави; поважати людську гідність, виявляти турботу про громадян і бути готовим у будь-який час надати їм допомогу; дотримуватися норм професійної та службової етики; берегти державну таємницю; у службовій діяльності бути чесною, об'єктивною і незалежною від будь-якого впливу громадян, їх об'єднань та інших юридичних осіб; стійко переносити всі труднощі та обмеження, пов'язані зі службою; постійно підвищувати свій професійний та культурний рівень; сприяти начальникам у зміцненні службової дисципліни, забезпеченні законності та статутного порядку; виявляти повагу до колег по службі та інших громадян, бути ввічливим, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, носіння встановленої форми одягу, вітання та етикету; з гідністю і честю поводитися в позаслужбовий час, бути прикладом у дотриманні громадського порядку, припиняти протиправні дії осіб, які їх учиняють; берегти та підтримувати в належному стані передані їй в користування вогнепальну зброю, спеціальні засоби, майно і техніку.
У разі виявлення порушень законодавства, зловживань чи інших правопорушень у службовій діяльності особа рядового або начальницького складу повинна вжити заходів щодо припинення цих порушень та доповісти про це безпосередньому або старшому прямому начальникові.
Відповідно до ст.12 Дисциплінарного статуту на осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за порушення службової дисципліни можуть накладатися такі види дисциплінарних стягнень: 1) усне зауваження; 2) зауваження; 3) догана; 4) сувора догана; 5) попередження про неповну посадову відповідність; 6) звільнення з посади; 7) пониження в спеціальному званні на один ступінь; 8) звільнення з органів внутрішніх справ.
Порядок накладення дисциплінарних стягнень визначається статтею 14 Дисциплінарного статуту.
Так, з метою з'ясування всіх обставин дисциплінарного проступку, учиненого особою рядового або начальницького складу, начальник призначає службове розслідування.
Службове розслідування має бути завершене протягом одного місяця з дня його призначення начальником. У разі необхідності цей термін може бути продовжено начальником, який призначив службове розслідування, або старшим прямим начальником, але не більш як на один місяць.
Перед накладенням дисциплінарного стягнення начальник або особа, яка проводить службове розслідування, повинні зажадати від порушника надання письмового пояснення. Небажання порушника надавати пояснення не перешкоджає накладенню дисциплінарного стягнення.
Про накладення дисциплінарного стягнення видається наказ, зміст якого оголошується особовому складу органу внутрішніх справ.
Зміст наказу доводиться до відома особи рядового або начальницького складу, яку притягнуто до дисциплінарної відповідальності, під підпис. У разі звільнення з посади або звільнення з органів внутрішніх справ особі рядового або начальницького складу видається витяг з наказу.
За кожне порушення службової дисципліни накладається лише одне дисциплінарне стягнення. У разі порушення службової дисципліни кількома особами дисциплінарне стягнення накладається на кожного окремо.
При визначенні виду дисциплінарного стягнення мають враховуватися тяжкість проступку, обставини, за яких його скоєно, заподіяна шкода, попередня поведінка особи та визнання нею своєї вини, її ставлення до виконання службових обов'язків, рівень кваліфікації тощо.
Звільнення осіб рядового і начальницького складу з органів внутрішніх справ як вид стягнення є крайнім заходом дисциплінарного впливу.
Мотиви застосування вказаних норм наступні: зазначені норми регулюють спірні правовідносини щодо проходження публічної служби в органах поліції.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 263 КАС України, суд -
Позов ОСОБА_1 (ідентифікацій номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Головного управління Національної поліції у Львівській області (ЄДРПОУ 40108833, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3) про визнання протиправними і скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу задоволити повністю.
Визнати протиправним і скасувати наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області №3625 від 30.10.2017 року «Про накладення дисциплінарних стягнень на працівників ГУНП у Львівській області», в частині, за грубе порушення службової дисципліни, неналежне виконання службових обов'язків, передбачених ст. 18 Закону України «Про національну поліцію», щодо неухильного дотримання положень Конституції України, законів України та нормативно-правових актів, які регламентують діяльність поліції, порушення вимог п. 1 розділу ІІ Правил етичної поведінку поліцейського, затверджено Наказом МВС України від 09.08.2016 року № 1179, листа Голови Національної поліції України від 03.08.2017 року № 8411/01/12-2017 «Про кадрові призначення системі Національної поліції України» та наказу ГУНП у Львівській області від 05.09.2017 року № 2880 «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях», на інспектора СРПП № 3 Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, накласти дисциплінарного стягнення - звільнення зі служби в поліції.
Визнати протиправним та скасувати наказ Наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області №2880 від 05.09.2017 року «Про направлення на стажування працівників ГУНП у Львівські області в Донецькій та Луганській областях», в частині направлення для проходження стажування у період з 07 вересня до 04.01.2017 року до ГУНП в Донецькій та Луганській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, інспектор СРПП № 3 Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області від 05.09.2017 року №939 о/с «По особовому складу», в частині звільнення зі служби в поліції, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 (НОМЕР_2), інспектора сектору реагування патрульної поліції, інспектора сектору реагування патрульної поліції № 3 патрульної поліції Жидачівського Відділення Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області.
Поновити ОСОБА_1 (ідентифікацій номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на посаді інспектора сектору реагування патрульної поліції №3 патрульної поліції Жидачівського відділення Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області.
Стягнути з Головного управління Національної поліції у Львівській області (ЄДРПОУ 40108833, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3) на користь ОСОБА_1 (ідентифікацій номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 29989,26 грн. з проведенням усіх відрахувань відповідно до чинного законодавства.
Постанова в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді інспектора сектору реагування патрульної поліції №3 патрульної поліції Жидачівського відділення Стрийського відділу поліції ГУНП у Львівській області та стягнення середнього заробітку за один місяць в сумі 7259,20 грн. підлягає негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду складено в повному обсязі 01.06.2018 року.
Суддя Гавдик З.В.