Рішення від 23.05.2018 по справі 813/1248/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/1248/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2018 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 813/1248/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійні фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного Фонду України у Львівській області в якому просив:

- Визнати протиправними дії Відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №27 Управління застосування пенсійного законодавства Головного Управління Пенсійного Фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1, у зарахуванні стажу державної служби роботу на виборній посаді заступника голови Яворівської районної Ради Львівської області з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року.

- Зобов'язати Відділ з питань призначення та перерахунків пенсій №27 Управління застосування пенсійного законодавства Головного Управління Пенсійного Фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період роботи на виборній посаді заступника голови Яворівської районної Ради Львівської області з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року і призначити пенсію відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звернувся з листом до відповідача про призначення йому пенсії за віком згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу». Однак, відповідачем відмовлено у призначенні позивачу пенсії за віком, з підстав не зарахування до стажу роботи на посаді державного службовця, період роботи з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року на посаді заступника голови Яворівської районної ради Львівської області.

Позивач вважає протиправними дії відповідача щодо не зарахування до стажу державної служби період роботи на виборній посаді заступника голови Яворівської районної ради Львівської області, з посиланням на Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року та Постанову КМУ від 14.09.2016 року №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка застосовується з 1 травня 2016 року, оскільки вказаний період роботи зараховується до стажу державної служби.

Заперечення відповідача викладені у відзиві на позовну заяву, в яких відповідача просив відмовити в задоволенні позову з підстав, що станом на дату звернення за перерахунком пенсії, на 23.01.2018 року згідно записів трудової книжки та індивідуальних відомостей про застраховану особу загальний страховий стаж становить 43 роки 1 місяць 11 днів, в тому числі стаж на посаді державного службовця становить 19 років 8 місяців 3 дні, що є недостатньою умовою для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою від 24 квітня 2018 року відкрито спрощене провадження у справі.

Судом встановлені наступні обставини:

23 січня 2018 року позивач звернувся до Управління застосування пенсійного законодавства Головного Управління Пенсійного Фонду України у Львівській області Відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №27 із заявою про призначення йому пенсії за віком згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу».

23.02.2018 року Управлінням застосування пенсійного законодавства Головного Управління Пенсійного Фонду України у Львівській області Відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №27 прийнято Рішення № 4, яким відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком відповідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», посилаючись на відсутність необхідного трудового стажу, а саме, що є тільки 19 років 8 місяців та 3 дні, стажу державного службовця з необхідних для призначення пенсії 20 років стажу державного службовця. Позивачу було відмовлено в зарахуванні до стажу роботи, періоду роботи, що дає право на пенсію державного службовця в органах місцевого самоврядування на посаді заступника голови Яворівської районної ради Львівської області з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, на думку позивача, відповідачем протиправно відмовлено у не зарахуванні до стажу роботи на посаді державного службовця, період роботи з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року на посаді заступника голови Яворівської районної ради Львівської області.

Судом враховуються аргументи наведенні в позовній виходячи з наступного:

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну службу», до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Згідно відомостей трудової книжки ОСОБА_1 за період роботи з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року позивач перебував на посаді заступника голови Яворівської районної ради Львівської області.

Отже, згідно п. 4 ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну службу», час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» входить до стажу державної служби.

Згідно п. 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМ України від 25.03.2016 № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу».

Згідно пункту 8 розділу XI «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про державну службу» стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Відтак, у даному випадку слід керуватись Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою КМ України від 03.05.1994 № 283.

Згідно п. 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року № 283, до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», та на посадах міських голів, селищних і сільських голів, а також на інших посадах не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Статтею 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посада заступника голови районної ради віднесена до четвертої категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Таким чином, періоди роботи позивача з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року на виборній посаді заступника голови Яворівської районної ради, Яворівського району, Львівської області, зараховується до стажу державної служби.

З цих же підстав судом не враховують заперечення відповідача викладені у відзиві на адміністративний позов.

Норми права, які урегульовують спірні правовідносини і підлягають застосуванню судом, наступні:

Пенсійне забезпечення державних службовців регулюється ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ. 01 травня 2016р. набрав чинність Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015р. №889-VII.

Згідно п. 10-12 Прикінцевих положень Закону № 889-VII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (в редакції від 16.12.1993 року № 3723-XII) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Згідно ч. 1 ст. 25 Закону України «Про державну службу», основними критеріями класифікації посад державних службовців є організаційно-правовий рівень органу, який приймає їх на роботу, обсяг і характер компетенції на конкретній посаді, роль і місце посади в структурі державного органу.

Згідно ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Таким чином, з врахуванням змісту ст. 245 КАС України, позовні вимоги позивача щодо визнання протиправними дії Відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №27 Управління застосування пенсійного законодавства Головного Управління Пенсійного Фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1, у зарахуванні стажу державної служби роботу на виборній посаді заступника голови Яворівської районної Ради Львівської області з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року та зобов'язати Відділ з питань призначення та перерахунків пенсій №27 Управління застосування пенсійного законодавства Головного Управління Пенсійного Фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період роботи на виборній посаді заступника голови Яворівської районної Ради Львівської області з 26.11.2003 року по 04.07.2006 року і призначити пенсію відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу»., підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до вимог ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Тому на користь позивача слід стягнути сплачений судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 263 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійні фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - задоволити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1, у зарахуванні стажу державної служби роботу на виборній посаді заступника голови Яворівської районної Ради Львівської області з 26.11.2003 року по 04.07.2006 рік.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період роботи на виборній посаді заступника голови Яворівської районної Ради Львівської області з 26.11.2003 року по 04.07.2006 рік і призначити пенсію відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійні фонду України у Львівській області (ЄДРПОУ 13814885, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) 1409,60 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Рішення суду складено в повному обсязі 31.05.2018 року.

Суддя Гавдик З.В.