Ухвала від 30.05.2018 по справі 810/2604/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 травня 2018 року м. Київ № 810/2604/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна архітектурно-будівельна інспекції України з позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання громадянина ОСОБА_1 виконати вимоги припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області №С-2004/1 від 20.04.2017 шляхом допущення посадової особи департаменту державного.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Предметом позову є вимога про зобов'язання громадянина ОСОБА_1 виконати вимоги припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області №С-2004/1 від 20.04.2017 шляхом допущення посадової особи департаменту державного.

Отже, позовні вимоги стосуються виконання припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області №С-2004/1 від 20.04.2017.

Проте, у позовній заяві в якості позивача зазначена Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Суд зазначає, що відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом Державна архітектурно-будівельна інспекція України є самостійною юридичною особою (ідентифікаційний код 37471912, місцезнаходження: 01133, м.Київ, бульв. Лесі Українки, буд.26); а Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області статусу юридичної особи не має, адреса місцезнаходження - 01133, м.Київ, бульв. Лесі Українки, буд.26.

Відповідно до пп.7-8 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг; позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду;

Відповідно до частини 1 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

З урахуванням викладеного, позивачем в адміністративній справі може бути орган державної влади, який не має статусу юридичної особи, оскільки обов'язковість такого статусу стосується підприємств, установ, організацій, якщо вони є відповідачами в адміністративній справі.

Отже, позивачу з урахуванням вищевказаних положень, та виходячи того, що предмет спору стосується виконання припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області, яке в адміністративному судочинстві може виступати самостійним учасником судового процесу, слід уточнити позовні вимоги та визначити належного позивача за адміністративним позовом.

В якості відповідача у позовній заяві зазначено фізичну особу - ОСОБА_1, адресою місця проживання якого є 09600, АДРЕСА_1.

Також у позовній заяві зазначено ідентифікаційний номер та відомості щодо паспорта громадянина України - ОСОБА_1.

Проте, до позовної заяви не додані документи, що підтверджують наявність зазначеного паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру відповідача, що унеможливлює з'ясування питання про належне сповіщення відповідача.

У зв'язку з цим, позивачу необхідно надати суду копії паспорту громадянина України - ОСОБА_1 та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру відповідача.

Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Суд звертає увагу позивача на те, що прохальна частина позову, яка складає його предмет, містить речення незавершеного змісту, що унеможливлює з'ясувати зміст позовних вимог.

У зв'язку з цим, суд звертає увагу позивача на необхідність надання суду уточненої позовної заяви із урахуванням вказаних судом зауважень. Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати уточнену позовну заяву, з урахуванням вказаних судом зауважень;

- копії паспорту громадянина України - ОСОБА_1 та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру відповідача.

3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та не підлягає окремому оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній чи касаційній скарзі на прийняте по суті рішення.

Суддя Кушнова А.О.