про залишення позовної заяви без руху
30 травня 2018 року м. Київ № 810/2604/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна архітектурно-будівельна інспекції України з позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання громадянина ОСОБА_1 виконати вимоги припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області №С-2004/1 від 20.04.2017 шляхом допущення посадової особи департаменту державного.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Предметом позову є вимога про зобов'язання громадянина ОСОБА_1 виконати вимоги припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області №С-2004/1 від 20.04.2017 шляхом допущення посадової особи департаменту державного.
Отже, позовні вимоги стосуються виконання припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області №С-2004/1 від 20.04.2017.
Проте, у позовній заяві в якості позивача зазначена Державна архітектурно-будівельна інспекція України.
Суд зазначає, що відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом Державна архітектурно-будівельна інспекція України є самостійною юридичною особою (ідентифікаційний код 37471912, місцезнаходження: 01133, м.Київ, бульв. Лесі Українки, буд.26); а Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області статусу юридичної особи не має, адреса місцезнаходження - 01133, м.Київ, бульв. Лесі Українки, буд.26.
Відповідно до пп.7-8 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг; позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду;
Відповідно до частини 1 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
З урахуванням викладеного, позивачем в адміністративній справі може бути орган державної влади, який не має статусу юридичної особи, оскільки обов'язковість такого статусу стосується підприємств, установ, організацій, якщо вони є відповідачами в адміністративній справі.
Отже, позивачу з урахуванням вищевказаних положень, та виходячи того, що предмет спору стосується виконання припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області, яке в адміністративному судочинстві може виступати самостійним учасником судового процесу, слід уточнити позовні вимоги та визначити належного позивача за адміністративним позовом.
В якості відповідача у позовній заяві зазначено фізичну особу - ОСОБА_1, адресою місця проживання якого є 09600, АДРЕСА_1.
Також у позовній заяві зазначено ідентифікаційний номер та відомості щодо паспорта громадянина України - ОСОБА_1.
Проте, до позовної заяви не додані документи, що підтверджують наявність зазначеного паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру відповідача, що унеможливлює з'ясування питання про належне сповіщення відповідача.
У зв'язку з цим, позивачу необхідно надати суду копії паспорту громадянина України - ОСОБА_1 та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру відповідача.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Суд звертає увагу позивача на те, що прохальна частина позову, яка складає його предмет, містить речення незавершеного змісту, що унеможливлює з'ясувати зміст позовних вимог.
У зв'язку з цим, суд звертає увагу позивача на необхідність надання суду уточненої позовної заяви із урахуванням вказаних судом зауважень. Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати уточнену позовну заяву, з урахуванням вказаних судом зауважень;
- копії паспорту громадянина України - ОСОБА_1 та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру відповідача.
3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та не підлягає окремому оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній чи касаційній скарзі на прийняте по суті рішення.
Суддя Кушнова А.О.