Рішення від 01.06.2018 по справі 299/164/18

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2018 року м. Ужгород№ 299/164/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващиліна Р.О., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Військової частини НОМЕР_1 в особі фінансово - економічної служби про стягнення грошової компенсації за неотримане речове майно у розмірі 138364,84 грн., -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 звернулися до Виноградівського районного суду Закарпатської області з адміністративним позовом до Військової частини НОМЕР_1 в особі фінансово - економічної служби , в якій просять:

1) визнати протиправною бездіяльність відповідача - військову частину НОМЕР_1 - суб'єкта владних повноважень в особі фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 щодо несвоєчасної виплати станом на час звільнення з військової служби в запас на користь позивачів:

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ПІН НОМЕР_2 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 28784 грн. 44 коп. (двадцять вісім тисяч сімсот вісімдесят чотири гривні сорок чотири копійки);

- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (адреса: АДРЕСА_2 , ПІН НОМЕР_3 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 41906 грн. 90 коп. (сорок одна тисяча дев'ятсот шість гривень дев'яносто копійок);

- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса: АДРЕСА_3 , ПІН НОМЕР_4 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 27695 грн. 19 коп. (двадцять сім тисяч шістсот дев'яносто п'ять гривень дев'ятнадцять копійок);

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (адреса: АДРЕСА_4 , ПІН НОМЕР_5 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 27695 грн. 19 коп. (двадцять сім тисяч шістсот дев'яносто п'ять гривень дев'ятнадцять копійок);

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (адреса: АДРЕСА_5 , ПІН НОМЕР_6 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 12283 грн. 12 коп. (дванадцять тисяч двісті вісімдесят три гривні дванадцять копійок);

2) стягнути з відповідача - суб'єкта владних повноважень військової частини НОМЕР_1 в особі фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 з коштів державного бюджету України на користь позивачів:

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ПІН НОМЕР_2 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 28784 грн. 44 коп. (двадцять вісім тисяч сімсот вісімдесят чотири гривні сорок чотири копійки);

- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (адреса: АДРЕСА_2 , ПІН НОМЕР_3 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 41906 грн. 90 коп. (сорок одна тисяча дев'ятсот шість гривень дев'яносто копійок);

- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса: АДРЕСА_3 , ПІН НОМЕР_4 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 27695 грн. 19 коп. (двадцять сім тисяч шістсот дев'яносто п'ять гривень дев'ятнадцять копійок);

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (адреса: АДРЕСА_4 , ПІН НОМЕР_5 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 27695 грн. 19 коп. (двадцять сім тисяч шістсот дев'яносто п'ять гривень дев'ятнадцять копійок);

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (адреса: АДРЕСА_5 , ПІН НОМЕР_6 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 12283 грн. 12 коп. (дванадцять тисяч двісті вісімдесят три гривні дванадцять копійок).

В обґрунтування заявлених позовних вимог посилаються на те, що при звільненні з військової служби позивачам не було виплачено грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно, нараховану наказами командира Військової частини НОМЕР_1 №119 від 07.12.2017 р. в розмірі 28784,44 грн., №11 від 17.07.2017 р. в розмірі 41906,90 грн., №99 від 09.11.2017 р. в розмірі 27695,19 грн., №100 від 10.11.2017 р. в розмірі 27695,19 грн., №131 від 26.12.2017 р. в розмірі 12283,12 грн. Вказують, що на звернення до відповідача про проведення повного розрахунку згідно з виданими наказами отримано відповідь, що компенсація за неотримане речове майно проводиться по окремій статті витрат, та у 2017 році виділення коштів від розпорядників вищого рівня до Військової частини НОМЕР_1 для виплати даної компенсації не надходило.

Ухвалою Виноградівського районного суду Закарпатської області від 26.01.2018 р. даний адміністративний позов було передано на розгляд Закарпатського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 р. відкрито спрощене позовне провадження з розгляду даної адміністративної справи.

У надісланому на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду відзиві на позовну заяву відповідач проти заявленого позову заперечив, обґрунтовуючи тим, що командування військової частини вжило вичерпних заходів в межах своєї компетенції щодо витребування коштів для даної виплати, окрім того, Порядок виплати військовослужбовцям компенсації вартості за неотримане речове майно, затверджений постановою КМУ від 16.03.2016 р., передбачає право на отримання грошової компенсації у разі звільнення, а не безпосередньо у день звільнення. Зазначає, що виплата коштів за неотримання речового майна буде здійснена згідно з вимогами чинного законодавства при надходженні коштів.

У відповіді на відзив позивачі зазначають, що право на отримання грошової компенсації за неотримане речове майно забезпечується нормами абз. 1 п. 1 ст. 9, п. 1 ст. 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», абз. 1 п. 27 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1444 від 28.10.2004 р., а також п.п. 2-5, 7 Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 р. №178.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши подані сторонами документи та матеріали справи, розглянувши доводи сторін, наведені ними в письмових заявах, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 ) проходив військову службу в Збройних Силах України та наказом командира військової частини НОМЕР_7 від 06.07.2017 р. №148-РС був звільнений з військової служби у запас за п. «а» з урахуванням п. «ї» відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». В подальшому наказом командира Військової частини НОМЕР_1 №11 від 17.07.2017 р. ОСОБА_2 було виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 17.07.2017 р. Крім того, наказано виплатити, серед іншого, грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №178 від 16 березня 2016 року в сумі 41906,90 грн. (арк. спр. 14).

Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_1 №9 від 17 липня 2017 року, вартість речового майна, що належить до видачі ОСОБА_2 , складає 41906,90 грн. (а.с. 15).

ОСОБА_5 (далі - ОСОБА_5 ) проходив військову службу в Збройних Силах України та наказом командира 128 окремої гірсько-піхотної бригади від 25.08.2017 р. №184-РС був звільнений з військової служби у запас за п. «а» з урахуванням п. «ї» відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». В подальшому наказом командира Військової частини НОМЕР_1 №45 від 05.09.2017 р. ОСОБА_5 було виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 05.09.2017 р. Крім того, наказом командира Військової частини НОМЕР_1 №131 від 26.12.2017 р. внесено зміни в п. 3 наказу №45 від 05.09.2017 р., доповнивши наступним текстом: «виплатити грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №178 від 16 березня 2016 року в сумі 12283,12 грн. (арк. спр. 33, 34).

Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_1 №13 від 05 вересня 2017 року, вартість речового майна, що належить до видачі ОСОБА_5 , складає 12283,12 грн. (а.с. 35).

05 вересня 2017 року ОСОБА_5 звернувся до командувача військової частини НОМЕР_1 з рапортом про виплату грошової компенсації за неотримане речове майно відповідно до наказу Міністра оборони України від 29.04.2016 р. №232 «Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України», постанови КМУ №178 від 16.03.2016 р.

ОСОБА_4 (далі - ОСОБА_4 ) проходив військову службу в Збройних Силах України та наказом командира військової частини НОМЕР_7 від 25.08.2017 р. №184-РС був звільнений з військової служби у запас за п. «а» з урахуванням п. «ї» відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». В подальшому наказом командира Військової частини НОМЕР_1 №95 від 03.11.2017 р. ОСОБА_4 було виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 11.09.2017 р. Крім того, наказом командира Військової частини НОМЕР_1 №100 від 10.11.2017 р. внесено зміни в наказ №49 від 11.09.2017 р., доповнивши наступним текстом: «виплатити грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №178 від 16 березня 2016 року в сумі 27695,19 грн. (арк. спр. 27, 28).

11 вересня 2017 року ОСОБА_4 звернувся до командувача військової частини НОМЕР_1 з рапортом про виплату грошової компенсації за неотримане речове майно за період служби з 2011 по 2017 рр. згідно з наказом Міністра оборони України від 29.04.2016 р. №232.

ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3 ) проходив військову службу в Збройних Силах України та наказом командира 128 окремої гірсько-піхотної бригади від 25.08.2017 р. №184-РС був звільнений з військової служби у запас за п. «а» з урахуванням п. «ї» відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». В подальшому наказом командира Військової частини НОМЕР_1 №95 від 03.11.2017 р. ОСОБА_3 було виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 03.11.2017 р. Крім того, наказом командира Військової частини НОМЕР_1 №99 від 09.11.2017 р. внесено зміни в п. 5 наказу №95 від 03.11.2017 р., доповнивши наступним текстом: «виплатити грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №178 від 16 березня 2016 року в сумі 27695,19 грн. (арк. спр. 20, 21).

Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_1 №16 від 03 листопада 2017 року, вартість речового майна, що належить до видачі ОСОБА_3 , складає 27695,19 грн. (а.с. 59).

02 листопада 2017 року ОСОБА_3 звернувся до командувача військової частини НОМЕР_1 з рапортом про виплату грошової компенсації за неотримане речове майно згідно з наказом Міністра оборони України від 29.04.2016 р. №232 та довідки про вартість неотриманого речового майна №16.

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) проходив військову службу в Збройних Силах України та наказом командира військової частини НОМЕР_7 від 20.11.2017 р. №253-РС був звільнений з військової служби у запас за пп. «б» п. 1 ч. 8 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». В подальшому наказом командира Військової частини НОМЕР_1 №119 від 07.12.2017 р. ОСОБА_1 було виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 07.12.2017 р. Крім того, наказано виплатити, серед іншого, грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №178 від 16 березня 2016 року в сумі 28784,44 грн. (арк. спр. 9).

Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_1 №18 від 17 листопада 2017 року, вартість речового майна, що належить до видачі ОСОБА_1 , складає 28784,44 грн. (а.с. 10).

Незважаючи на вищенаведене, одночасно з виключенням зі списків особового складу військової частини, як і станом на день подання позовної заяви до суду позивачам грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно виплачено не було.

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо невиплати грошової компенсації вартості за неотримане речове майно протиправною позивачі звернулися з даним адміністративним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд виходить з наступного.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлення єдиної системи їх соціального та правового захисту, гарантування військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливих умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулювання відносини у цій галузі здійснюється Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII від 20.12.1991 р. (далі - Закон).

Ст. 1 Закону передбачено, що соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Ст. 9-1 Закону регламентує продовольче, речове та інше забезпечення військовослужбовців. Згідно ч. 1 ст. 9-1 Закону (в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин) речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що визначаються відповідно Міністерством оборони України, Міністерством інфраструктури України - для Державної спеціальної служби транспорту, іншими центральними органами виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, Головою Служби безпеки України, начальником Управління державної охорони України, Головою Служби зовнішньої розвідки України, Головою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, а порядок грошової компенсації вартості за неотримане речове майно визначається Кабінетом Міністрів України.

На виконання вищевказаної статті постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 р. №178 затверджений Порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно (далі - Порядок №178).

Так, п.п. 2, 3 Порядку №178 визначено, що виплата грошової компенсації здійснюється особам офіцерського, старшинського, сержантського і рядового складу. Грошова компенсація виплачується військовослужбовцям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення у разі: звільнення з військової служби; загибелі (смерті) військовослужбовця.

Відповідно до п.п. 4, 5 Порядку №178, грошова компенсація виплачується військовослужбовцям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, територіального органу, територіального підрозділу, закладу, установи, організації, а командирам (начальникам) військової частини - наказу старшого командира (начальника), у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації. Довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої Міноборони, МВС, Головним управлінням Національної гвардії, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Держприкордонслужби, Адміністрацією Держспецтрансслужби, Адміністрацією Держспецзв'язку, Головним управлінням розвідки Міноборони та Управлінням державної охорони станом на 1 січня поточного року, та оформляється згідно з додатком.

Згідно з нормами абз. 1 та 3 п. 242 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 р. №1153/2008, після надходження до військової частини письмового повідомлення про звільнення військовослужбовця з військової служби або після видання наказу командира (начальника) військової частини про звільнення військовослужбовець повинен здати в установлені строки посаду та підлягає розрахунку, виключенню зі списків особового складу військової частини і направленню на військовий облік до районного (міського) військового комісаріату за вибраним місцем проживання. Особа, звільнена з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини має бути повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням. Військовослужбовець до проведення з ним усіх необхідних розрахунків не виключається без його згоди зі списків особового складу військової частини.

Проаналізувавши вищенаведене законодавчі норми, суд приходить до висновку, що військовослужбовцям гарантується грошова компенсація за неотримане речове майно у разі звільнення з військової служби. Зазначені гарантії реалізуються відповідним зверненням (рапортом) військовослужбовця на підставі наказу, в тому числі, командира (начальника) військової частини про розмір грошової компенсації згідно з довідкою про вартість речового майна, що належить до видачі.

Тому суд приходить до висновку, що позивачі мають право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно. Суд зазначає, що таке право позивачів не оспорюється відповідачем та фактично визнане в наказах по стройовій частині командира військової частини НОМЕР_1 , наявних в матеріалах справи.

Спір виник виключено з приводу невиплати відповідачем у встановлені строки грошової компенсації позивачам. Підстави такої невиплати відповідач обґрунтовує відсутністю бюджетних асигнувань на вказану статтю бюджетних видатків. Проте з такою аргументацією суд погодитися не може.

Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» (рішення від 08.11.2005), якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Крім того, ч. 2 ст. 8 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Ч. 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Посилання відповідача на вчинення командуванням військової частини вичерпних заходів в межах своєї компетенції щодо витребування коштів для виплати позивачам грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, зокрема звернення до начальника речової служби Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, начальника Центрального управління речового забезпечення Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України, суд до уваги не бере з огляду на наступне.

Так, відповідач на підтвердження зазначених доводів долучив до матеріалів справи лист-звернення про надання додаткових коштів на фінансування кошторисних призначень за КПКВ 2101020/3 КЕКВ 2210 для виплати грошової компенсації вартості за неотримане речове майно від 30.11.2016 р. №464 фс; заявку на кошти до кінця 2016 року за загальним фондом за КПКВ 2101020/3; заявку на кошти до кінця 2017 року за загальним фондом за КПКВ 2101020/3 від 19.06.2017 р. Проте такі не можуть бути належними доказами в розумінні ст. 73 КАС України з врахуванням того, що накази про виплату позивачам грошової компенсації вартості за неотримане речове майно видавались, починаючи з 11 липня 2017 року. Отже, суд вважає, що такі докази не містять інформації щодо предмета спору.

Лист-звернення №7 від 08.02.2018 р., адресований начальнику речової служби Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, заявка на бюджетні асигнування до кінця 2018 року від 05 лютого 2018 року за КПКВ 2101020/4 за загальним фондом станом на 01 лютого 2018 року для виплати грошової компенсації вартості за неотримане речове майно військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , звільнених в запас згідно з довідками-розрахунками, в тому числі, №№9, 13, 14, 16, 18 за 2017 рік, також не приймаються судом як належний доказ, оскільки такі були скеровані відповідачем вже після звернення позивачів з даною позовною заявою до суду.

Верховний Суд у своїй постанові від 16.05.2018 р. у справі №826/23192/15 зазначив, що вирішуючи спори, суд повинен досліджувати правомірність рішення суб'єкта владних повноважень на момент його прийняття (вчинення) та не може обґрунтовувати юридичну правильність (правомірність) таких актів із урахуванням подій, які сталися, або могли статися у майбутньому. Рішення суду не може ґрунтуватися на припущеннях і домислах, а також тих фактичних обставинах, які на момент його ухвалення хронологічно ще не відбулися, проте, ймовірно, могли мати місце у майбутньому.

Стосовно заявки на кошти до кінця 2017 року за КПКВ 2101020/3 за загальним фондом від 30 вересня 2017 року, то з неї не вбачається, для виплати грошової компенсації яким військовослужбовцям та згідно з якими довідками-розрахунками просив виділити кошти відповідач.

Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач допустив протиправну бездіяльність, що полягає у невиплаті позивачам грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, а тому позивачі мають право на отримання такої у розмірах, передбачених у відповідних наказах. Тому суд вважає, що права позивачів повинні бути поновленні шляхом стягнення з відповідача відповідних сум.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірність своїх дій.

З урахуванням зазначеного, враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими врегульовано спірні правовідносини, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 243, 245, 246, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Військової частини НОМЕР_1 в особі фінансово - економічної служби про стягнення грошової компенсації за неотримане речове майно у розмірі 138364,84 грн., - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність відповідача - військову частину НОМЕР_1 - суб'єкта владних повноважень в особі фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_6 , код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) щодо несвоєчасної виплати станом на час звільнення з військової служби в запас грошової компенсації вартості за неотримане речове майно на користь позивачів:

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_7 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 28784 грн. 44 коп. (двадцять вісім тисяч сімсот вісімдесят чотири гривні сорок чотири копійки);

- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_8 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 41906 грн. 90 коп. (сорок одна тисяча дев'ятсот шість гривень дев'яносто копійок);

- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_9 , ідентифікаційний код НОМЕР_4 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 27695 грн. 19 коп. (двадцять сім тисяч шістсот дев'яносто п'ять гривень дев'ятнадцять копійок);

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_10 , ідентифікаційний код НОМЕР_5 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 27695 грн. 19 коп. (двадцять сім тисяч шістсот дев'яносто п'ять гривень дев'ятнадцять копійок);

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_11 , ПІН НОМЕР_6 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 12283 грн. 12 коп. (дванадцять тисяч двісті вісімдесят три гривні дванадцять копійок).

2. Стягнути з військової частини НОМЕР_1 в особі фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_6 , код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) на користь:

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_7 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 28784 грн. 44 коп. (двадцять вісім тисяч сімсот вісімдесят чотири гривні сорок чотири копійки);

- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_8 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 41906 грн. 90 коп. (сорок одна тисяча дев'ятсот шість гривень дев'яносто копійок);

- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_9 , ідентифікаційний код НОМЕР_4 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 27695 грн. 19 коп. (двадцять сім тисяч шістсот дев'яносто п'ять гривень дев'ятнадцять копійок);

- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_10 , ідентифікаційний код НОМЕР_5 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 27695 грн. 19 коп. (двадцять сім тисяч шістсот дев'яносто п'ять гривень дев'ятнадцять копійок);

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_11 , ПІН НОМЕР_6 ) - грошову компенсацію вартості за не отримане позивачем речового майна в розмірі 12283 грн. 12 коп. (дванадцять тисяч двісті вісімдесят три гривні дванадцять копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається у відповідності до вимог п. 15.5 Розділу VII «Перехідних положень» КАС України (у редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017р.).

СуддяР.О. Ващилін