Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1340/18
30.05.2018 м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Надопта А.А., розглянувши адміністративні матеріали що надійшли з Виноградівського відділення поліції Берегівського відділу поліції ГУ НП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина:
ОСОБА_1, 24.08.1991року народження, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ч.1 ст.173-2 КУпАП,
02.04.2018 року, близько 20-00 год. гр. ОСОБА_1, знаходячись в м. Виноградів по вул. Дружби 1, затіяв сварку із своєю дружиною ОСОБА_2 вході якої ображав її нецензурними словами.
Згідно до вимог ст. 7 ч. 1 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом, а у відповідності до вимог ст.245 цього закону завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об"єктивне з"ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності про день,час та місце розгляду справи повідомлена, в судове засідання не з”явилася. Справа підлягає розгляду в порядку ст. 268 КУпАП.
Згідно до вимог ст.ст.245, 252 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення і обов"язком органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне і об"активне з"ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності з законом. Докази, на основі який встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, цей орган оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об"єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст.ст. 33, 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд забов"язаний з"ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з"ясувати інші обставини, що мають суттєве значення для правильного вирішення справи.
Перевіривши матеріали справи, зокрема протокол про адміністративне правопорушення серії ГП 654234 від 02.04.2018 року, який є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і є одним із основних джерел доказів у справі, а також дані рапорту працівника поліції та даних пояснень учасників конфлікту, суд вважає вину ОСОБА_1, в скоєнні насильства в сім"ї -повністю доведеною, а кваліфікацію його дій за ч.1 ст.173-2 КУпАП- правильною.
Склад адміністративного правопорушення включає в себе ознаки, які характеризують зовнішній прояв поведінки особи, його спрямованість та наслідки; ознаки, що характеризують правопорушника і його психічне ставлення до скоєного. Відповідно ознаки складу адмінправопорушення об"єднуються у чотири групи (елементи): об"єкт адміністративного правопорушення, об"єктивна сторона адміністративного правопорушення, суб"єкт адмінправопорушення та суб"єктивна сторона адмінправопорушення. Всі зазначені елементи складу адмінправопорушення є обов"язковими. Суб"єктивна сторона адмінправопорушення відображає психічне ставлення особи до скоюваного діяння і наслідків, що наступають в результаті цього діяння. Вина особи- є необхідним елементом суб"єктивної сторони.
З суб"єктивної сторони, вчинення насильства в сім"ї передбачає прямий умисел, тобто відображається в умисній формі вини.
Згідно із ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про адміністративне стягнення суд бере до уваги те, що ОСОБА_1, не притягувався до адміністративної відповідальності, а відтак суд приходить до висновку про необхідність накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 352 грн.40 коп.
Відповідно до ст.ст.40-1, 283 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 ЗУ "Про судовий збір" з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України.
На підставі викладеного, відповідно до вимог ч.1 ст.173-2 КУпАП та керуючись ст.ст.23, 293-294 КУпАП України, суд-
Визнати винним ОСОБА_1, 24.08.1991року народження, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1 (дані про ІПН в матеріалах справи відсутні) у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173-2 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн.
Стягнути з ОСОБА_1, 24.08.1991року народження, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1 (дані про ІПН в матеріалах справи відсутні) на користь держави судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, потерпілим, його представником, або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення через Виноградівський районний суд.
СуддяОСОБА_3