Ухвала від 29.05.2018 по справі 804/3652/18

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

29 травня 2018 року Справа 804/3652/18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Букіна Л.Є., розглянувши у місті Дніпрі матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради про визнання вимоги протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради про:

- визнання незаконним та скасування вимога відповідача про надання довідки про «відсутність заборгованості за спожиті послуги з централізованого теплопостачання за останні три роки, та договір реструктуризації заборгованості понад трирічної давності в разі її наявності» для встановлення індивідуального опалення;

- зобов'язати відповідача невідкладно прийняти рішення, щоб громадянин міг оформити документи на встановлення індивідуального опалення самостійно та безкоштовно;

- зобов'язати відповідача оформляти документи на встановлення індивідуального опалення через існуючий «Цент надання адміністративних послуг».

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема: чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 стаття 171 КАС України).

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам статей 160, 161 КАС України, вважаю, що її слід залишити без руху з таких підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач звертаючись до суду 21.05.2018 року у позовній заяві вказав, що 19.10.2017 року відповідачем прийнято протиправне рішення про визнання ДП «Теплотехнік» КП КМР «Тепломережі» надавачом послуг з організації встановлення ІО.

Тобто, позивач звернувся до суду після спливу шестимісячного строку для звернення до суду, встановленого ч. 2 ст. 122 КАС України.

Частиною 1 ст.123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

На підставі ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Вказану вимогу позивачем не дотримано, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Крім того, відповідно до пункту 1 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначається найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.

В порушення вищевказаної норми позивач вказав - Окружний адміністративний суд. Місто Дніпро, проте такого суду відповідно до переліку адміністративних судів України, наведеному в Указі ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ "Про утворення місцевих адміністративних судів, затвердження їх мережі" від від 16.11.2004 № 1417/2004 не існує.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Як вбачається з позовної заяви, позивач не вказав відомості щодо відповідача: код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Також, згідно із частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач просить звільнити його від сплати судового збору на підставі ч. 3 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів».

Проте суд не знаходить підстав для задоволення вказаної вимоги, оскільки з тексту позовної заяви та з доданих документів не вбачається, що у позивача існують договірні відносини з відповідачем, або що відповідач надає позивачу будь-які послуги. Тобто, ні з позову, ні з додатків до нього, не вбачається, що позивач є споживачем послуг відповідача. Згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлена ставка судового збору на рівні 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб дорівнює 1762 грн.)

Враховуючи, що судовий збір справляється за кожну заявлену вимогу немайнового характеру окремо, позивачу необхідно сплатити суму судового збору у розмірі 2 114,40 грн. (704,80 грн. * 3).

Крім того, відповідно до ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист у тому числі шляхом визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень.

Позивач просить визнати незаконним та скасувати вимогу відповідача про надання довідки про «відсутність заборгованості за спожиті послуги з централізованого теплопостачання за останні три роки, та договір реструктуризації заборгованості понад трирічної давності в разі її наявності» для встановлення індивідуального опалення, проте фактично це є вимогою про скасування нормативно-правового акту (окремих положень).

За таких обставин вважаю за необхідне залишити без руху подану позовну заяву з наданням часу для усунення зазначених недоліків.

Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання (вручення) цієї ухвали шляхом надання до суду позовної заяви із зазначенням позовних вимог відповідно до ст. 5 КАС України, в якій необхідно вказати код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача з вірним зазначенням суду першої інстанції, до якого подається позовна заява, а також заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску і квитанції про сплату судового збору у розмірі 2 114,40 грн.

Роз'яснити позивачу, що позовна заява має відповідати вимогам, що встановлені ч.5 ст. 160 та ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_2