Справа № 229/1362/18
Провадження № 3/229/444/2018
31 травня 2018 р. м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби про притягнення до адміністративної відповідальності
генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю «ДВЗ» (код ЄДРПОУ 34283984) ОСОБА_1, 12.02.1965, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, не маючого на утриманні дітей, РНОКПП НОМЕР_1,
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
до Дружківського міського суду Донецької області з Головного управління Державної фіскальної служби України надійшов протокол № 245 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Всупереч вимог ст. 256 КУпАП в протоколі не повністю зазначена дата його складання- не зазначено рік.
Відповідно до ч.2 ст. 254 КУпАП, в редакції, яка діяла на момент складання протоколу, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол про адміністративне правопорушення № 245 містить пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, які ніким не підписані.
Копія протоколу, надана суду представником ОСОБА_1, яка була вручена останньому відповідно до ст. 245 КУпАП, не містить його пояснень, а наявна тільки позначка «не згодні».
Крім того копія протоколу, яка була вручена ОСОБА_1 не містить номеру протоколу та дати його складання.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що протокол № 245 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 не може бути розглянутий у суді, а тому підлягає поверненню для дооформлення у відповідності з вимогами ст.ст. 254, 256 КУпАП.
Враховуючи викладене та керуючись ст.256 КУпАП, суддя
адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Панова Т.Л.