31.05.2018 Справа № 920/1233/17
Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., розглянувши заяву про виправлення описки від 27.04.2018 № 520/04 (вх. № 946к від 02.05.2018) та матеріали справи № 920/1233/17
за позовом: Конотопського міськрайцентру зайнятості, м. Конотоп,
Сумська область;
до відповідача: Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного
управління ДФС у Сумській області, м. Конотоп, Сумська область;
про відшкодування 6273 грн. 93 коп. виплаченої допомоги по безробіттю на підставі ст. 8, ст. 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”,
10.01.2018 рішенням господарського суду Сумської області задоволено позов Конотопського міськрайцентру зайнятості до Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, яким стягнуто 6273,93 грн., виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 та судовий збір.
07.02.2018 року на виконання вищезгаданого рішення було видано наказ.
02.05.2018 Конотопський міськрайцентр зайнятості звернувся до господарського суду Сумської області з заявою про виправлення описки в рішенні суду та наказі про примусове виконання у справі № 904/9160/17.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 03.05.2018 прийнято заяву про виправлення описки до розгляду.
В судове засідання 31.05.2018 представник позивача не з'явився, проте надав суду заяву проводити розгляд справи без участі представника Конотопського МРЦЗ, також зазначив, що подану заяву підтримує.
В судове засідання 31.05.2018 представник відповідача не з'явився.
Заява обргунтовується тим, що в ході примусового виконання рішення суду виявилося, що відповідач має інший код ЄДРПОУ, ніж той що зазначений в рішенні і наказі про примусове виконання рішення, а саме: зазначено код ЄДРПОУ 38486783, а тактично 39501786, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Стаття 243 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Суд може внести виправлення до судового наказу, визнати його таким, що не підлягає виконанню або відстрочити чи розстрочити або змінити спосіб чи порядок його виконання в порядку, встановленому статтями 328, 331 цього Кодексу (ст. 160 ГПК України).
Відповідно до ст. 328 Господарського процесуального кодексу України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу.
Оскільки при поданні позовної заяви позивачем не було правильно зазначено код ЄДРПОУ відповідача, натомість правильним кодом ЄДРПОУ відповідача - Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області - 39501786, про що в подальшому було помилково було зазначено у судовому рішенні та наказі, суд вважає що заяву Конотопського міськрайцентру зайнятості про виправлення описки в рішенні Господарського суду Сумської області від 10.01.2018 та помилки в наказі від 07.02.2018 у справі № 920/1233/17 слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 243, 328, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Заяву Конотопського міськрайцентру зайнятості про виправлення описки в рішенні Господарського суду Сумської області від 10.01.2018 та помилки в наказі від 07.02.2018 у справі № 920/1233/17 задовольнити.
2. Виправити описку в рішенні Господарського суду Сумської області від 10.01.2018 у справі № 920/1233/17, зазначивши правильний код ЄДРПОУ Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області - 39501786.
3. Виправити помилку в наказі Господарського суду Сумської області від 07.02.2018 у справі № 920/1233/17, зазначивши правильний код ЄДРПОУ Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області - 39501786.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та може бути оскаржена в порядку передбаченому ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Суддя ОСОБА_2