Справа № 727/3817/18
Провадження № 3/727/1718/18
11 травня 2018 року м.Чернівці
Cуддя Шевченківського районного суду м.Чернівці Слободян Г.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Управління Держпраці у Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканку с.Карапчів вул.Ялинкова, 4 Вижницького району Чернівецької області, працюючу заступником начальника управління фінансового та матеріально- технічного забезпечення - начальника відділу планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області з 10.03.2016 року, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1 КпАП України,- ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №24-02-23/034 від 26.03.2018 року, проведеною перевіркою Управлінням Держпраці у Чернівецькій області від 26.03.2018 року, ОСОБА_1 працюючи заступником начальника управління фінансового та матеріально- технічного забезпечення - начальника відділу планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області з 10.03.2016 року, не забезпечила дотримання законодавства про працю, а саме: порушила п.8 постанови КМУ від 08.02.1995 року №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати», переплата грошової допомоги на оздоровлення складає 722,63 грн., і на сьогоднішній день не утримана; порушення підпункту «Б» п.4 та п.10 постанови КМУ від 08.02.1995 року №100; порушення ст.121 ч.4 КЗпП України «Гарантії і компенсації при службових відрядженнях»; ст.115 ч.3 КЗпП України «Строки виплати заробітної плати»; ст.98 КЗпП України «Оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету».
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 не заперечувала обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення та пояснила, що до її посадових завдань і обов'язків не віднесено нарахування чи виплата заробітних плат, премій, грошових допомог на оздоровлення. Описані в протоколі порушення законодавства про працю охоплюють собою розрізнені одиничні факти порушень різних норм законодавства, що мали місце в 2016 та 2017 роках, а саме: в ч.1 протоколу йдеться про окремий випадок нарахування грошової допомоги в 2016 році; в ч.2 протоколу йдеться про окремий випадок нарахування заробітної плати під час відпустки в липні 2017 року; в ч.3 протоколу йдеться про окремий випадок нарахування виплат при відрядженні в листопаді 201 року; в ч.4 протоколу йдеться про нарахування премій в 2017 році; в ч.5 протоколу йдеться про доплати до заробітної плати зроблені в 2017 році. Просила закрити провадження в справі на підставі ст.247 ч.1 п.1 КпАП України у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення та на підставі ст.247 ч.1 п.7 КпАП України у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КпАП України.
Вина правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1 КпАП України доведена письмовими матеріалами справи, зокрема: актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю №24-02-23/062 від 23.03.2018 року; приписом про усунення виявлених порушень №24-02-23/062-030.
Дії правопорушника ОСОБА_1 за ст.41 ч.1 КпАП України кваліфіковано вірно.
Згідно ст.22 КпАП України при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи встановлені обставини справи, дані особи правопорушника, зміст правопорушення відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини правопорушника ОСОБА_1, а також обставини, що обтяжують та пом'якшують її вину, те що ніяких наслідків даного правопорушення не наступило, суд вважає вчинене адміністративне правопорушення малозначним, а тому, відповідно до ст.22 КпАП України може бути звільнена від адміністративної відповідальності, з оголошенням їй усного зауваження.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 22, 41 ч.1, 252, 283, 284, 285, 287 КпАП України, суд,- П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканку с.Карапчів вул.Ялинкова, 4 Вижницького району Чернівецької області, звільнити від адміністративної відповідальності за ст. 41 ч.1 КпАП України та оголосити їй усне зауваження.
Провадження в адміністративній справі №727/3817/18, 3/727/1718/18 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканку с.Карапчів вул.Ялинкова, 4 Вижницького району Чернівецької області, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 41 ч.1 КпАП України - закрити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя Слободян Г.М.