Ухвала від 30.05.2018 по справі 709/517/18

Справа № 709/517/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2018 року смт. Чорнобай

Чорнобаївський районний суду Черкаської області у складі:

головуючого судді - Чубая В.В.,

за участі секретаря судового засідання - Кіян С.О.,

розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Придніпровської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про визнання права власності у порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Чорнобаївського районного суду Черкаської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Придніпровської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області (далі - відповідач) про визнання права власності у порядку спадкування.

Представником позивача ОСОБА_2 через канцелярію суду подана заява про заміну первісного відповідача на належного відповідача. Вказана заява обґрунтована тим, що спадщину після смерті ОСОБА_3 згідно з листом Чорнобаївської державної нотаріальної контори Черкаської області від 19 квітня 2018 року прийняла також її дочка ОСОБА_4 У звязку з цим, посилаючись на приписи ЦПК України, представник позивача просила замінити відповідача.

У судове засідання сторони не з'явилися. Позивач подав до суду заяву, відповідно до змісту якої просив підготовче і судове засідання проводити без його участі, позовні вимоги підтримав, просив задоволити. Представник позивача подала до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала, просила задоволити, а справу слухати без її участі. Відповідач надіслав лист, в якому погодився з позовом та просив розглянути справу за відсутності його представника.

Виходячи з приписів ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Вивчивши матеріали справи, розглянувши заяву про заміну неналежного відповідача, суд встановив таке.

Згідно з ч. 2 ст. 51 ЦПК України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.

За таких обставин, виходячи зі змісту позовних вимог, суд вважає за необхідне заяву представника позивача задовольнити та замінити відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 51, 259, 260 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 про заміну первісного відповідача належним відповідачем - задовольнити.

Замінити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Придніпровської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про визнання права власності у порядку спадкування первісного відповідача - Придніпровську сільську раду Чорнобаївського району Черкаської області на належного відповідача - ОСОБА_4.

Підготовче судове засідання відкласти на 12:15 30 травня 2018 року.

У судове засідання викликати учасників судового процесу.

Належному відповідачу надати копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви і доданих до неї документів.

Копію ухвали надіслати учасникам судового процесу.

Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Чубай

Попередній документ
74340296
Наступний документ
74340298
Інформація про рішення:
№ рішення: 74340297
№ справи: 709/517/18
Дата рішення: 30.05.2018
Дата публікації: 04.06.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про спадкове право