Постанова від 29.05.2018 по справі 700/293/18

Справа №: 700/293/18

Провадження № 3/700/81/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2018 року Суддя Лисянського районного суду Черкаської області Бесараб Н.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2'яний Брід Лисянського району Черкаської області та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2'яний Брід Лисянського району Черкаської області, вул. Набережна, 4, працюючого слюсарем Лисянської газової дільниці, одруженого, до адміністративної відповідальності не притягувався, у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Лисянського районного суду Черкаської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності гр. України ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 842469 від 05.04.2018 року ОСОБА_1, 05 квітня 2018 року близько 15 години 00 хвилин, будучи власником гладкоствольної рушниці, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив сварку зі своює дружиною та матір'ю, в ході якої виражався в їх адресу нецензурними словами, чим вчинив насильство в сім'ї.

У судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 пояснила, що у вчиненні сімейної сварки вини її сина - ОСОБА_1 не має, так як вона сама її спровокувала, просить не притягувати його до відповідальності, а провадження у справі закрити.

Потерпіла ОСОБА_3 у судовому засіданні зазначила, що сімейні сварки бувають не часто, чоловік спиртними напоями не зловживає.

Представник поліції ОСОБА_4 у судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характеризується позитивно, ним дотримуються всі правила щодо зберігання зброї. Крім того, 06.04.2018 року на адресу Лисянського відділення поліції від потерпілої ОСОБА_2 та ОСОБА_3 надійшла заява про залишення заяви відносно сина та чоловіка без розгляду, оскільки насильства в сім'ї він не вчиняв, на даний час вони примирилися, ніяких претензій до нього не мають.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши сторони у даній справі, враховуючи те, що згідно з постановою ГБ № 551338 від 06.04.2018 року ОСОБА_2 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 183 КУпАП за повідомлення недостовірної інформації, тому приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність.

Діяння повинне бути винним, а саме суб'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення характеризується умислом або з необережності.

Адміністративне правопорушення визначається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Адміністративне правопорушення визначається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна і могла їх передбачити.

Відповідно статті 7 КУпАП: ніхто не може бути підданий заходам впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставі і в порядку встановленому законом. Провадження по даних справах здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться у межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Згідно зі статтею 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне порушення, підлягає відповідальності на підставі закону.

Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне закрити провадження у даній справі в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 247, 248, 249, 251, 285 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Гладкоствольну рушницю «ІЖ-12» 12 кл.2 ств. №Е0015 та дозвіл на зберігання зброї №118, виданий 08.04.2002 р. - повернути ОСОБА_1.

На постанову може бути подано апеляцію протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя - ОСОБА_5