Справа № 390/602/18
Провадження № 3/390/191/18
Об'єднано з:
№ 390/192/18
№ 390/193/18
№ 390/194/18
№ 390/195/18
№ 390/196/18
21.05.2018 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Терещенка Д.В.,
при секретарі - Головацькій А.Б.,
за участю прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури - ОСОБА_1,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2,
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, депутата Первозванівської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, працюючого заступником голови по рослинництву СФГ «ОСОБА_3В.», зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 та області,
за ч.2 ст.172-6 КпАП України,
ОСОБА_2, будучи депутатом Первозванівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області порушив вимоги ч.2 ст.52 «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю» Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП України за наступних обставин. Так, 16.08.2017 року ОСОБА_2, отримавши на підставі договору міни № 632 від 16.08.2017 майно у вигляді земельної ділянки площею 3,8949 га, вартістю згідно нормативно-грошової оцінки земельної ділянки 143466,66 грн., яка перевищувала 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 01.01.2017 року, до 00 год. 00 хв. 27.08.2017 року не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, та не подав вказане повідомлення взагалі.
Крім того, ОСОБА_2, будучи депутатом Первозванівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області порушив вимоги ч.2 ст.52 «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю» Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП України за наступних обставин. Так, 10.08.2017 року ОСОБА_2, отримавши на підставі договору міни № 619 від 10.08.2017 майно у вигляді земельної ділянки площею 4,1162 га, вартістю згідно нормативно-грошової оцінки земельної ділянки 145168,03 грн., яка перевищувала 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 01.01.2017 року, до 00 год. 00 хв. 21.08.2017 року не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, та не подав вказане повідомлення взагалі.
Крім того, ОСОБА_2, будучи депутатом Первозванівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області порушив вимоги ч.2 ст.52 «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю» Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП України за наступних обставин. Так, 03.03.2017 року ОСОБА_2, отримавши на підставі договору міни № 151 від 03.03.2017 майно у вигляді земельної ділянки площею 3,7662 га, вартістю згідно нормативно-грошової оцінки земельної ділянки 138726,06 грн., яка перевищувала 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 01.01.2017 року, до 00 год. 00 хв. 14.03.2017 року не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, та не подав вказане повідомлення взагалі.
Крім того, ОСОБА_2, будучи депутатом Первозванівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області порушив вимоги ч.2 ст.52 «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю» Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП України за наступних обставин. Так, 03.11.2017 року ОСОБА_2, отримавши на підставі договору міни № 892 від 03.11.2017 майно у вигляді земельної ділянки площею 4,0375 га, вартістю згідно нормативно-грошової оцінки земельної ділянки 148719 грн., яка перевищувала 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 01.01.2017 року, до 00 год. 00 хв. 14.11.2017 року не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, та не подав вказане повідомлення взагалі.
Крім того, ОСОБА_2, будучи депутатом Первозванівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області порушив вимоги ч.2 ст.52 «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю» Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП України за наступних обставин. Так, 27.07.2017 року ОСОБА_2, отримавши на підставі договору міни № 579 від 27.07.2017 майно у вигляді земельної ділянки площею 3,8959 га, вартістю згідно нормативно-грошової оцінки земельної ділянки 143503,49 грн., яка перевищувала 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 01.01.2017 року, до 00 год. 00 хв. 07.08.2017 року не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, та не подав вказане повідомлення взагалі.
Крім того, ОСОБА_2, будучи депутатом Первозванівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області порушив вимоги ч.2 ст.52 «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю» Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП України за наступних обставин. Так, 26.01.2017 року ОСОБА_2, отримавши на підставі договору міни № 41 від 26.01.2017 майно у вигляді земельної ділянки площею 5,1001 га, вартістю згідно нормативно-грошової оцінки земельної ділянки 158389,01 грн., яка перевищувала 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 01.01.2017 року, до 00 год. 00 хв. 06.02.2017 року не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, та не подав вказане повідомлення взагалі.
ОСОБА_2 в судовому засіданні вину визнав та зазначив, що електронну декларацію він своєчасно не подав, оскільки забув про необхідність її подання. Умислу на порушення порядку декларування не мав. Зобов'язався порядок декларування в подальшому не порушувати.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, прокурора, який просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
ОСОБА_2, відповідно до рішення першої сесії Первозванівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області від 03.11.2015 року було обрано депутатом Первозванівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області № 1 від 15.11.2017 року було визнано повноваження депутата ради ОСОБА_2 у період часу з 03.11.2015 року до теперішнього часу ОСОБА_2 перебуває депутатом ради та згідно п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
Відповідно до п.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані субєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
В порушення вищевказаних норм ОСОБА_2 не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП, що підтверджується протокалами про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за №№ 71, 72, 73, 74, 75, 76 від 25.04.2018 року.
В ході судового розгляду поважних причин для не повідомлення про суттєві зміни у майновому стані ОСОБА_2 встановлено не було.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП, а саме: не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставин, що пом'якшують, як і обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.
Згідно зі ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом /посадовою особою/, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене, оцінивши всі наявні в матеріалах справи докази, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення останнім частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року /із відповідними змінами/, тобто вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та остаточно накласти на нього стягнення в межах санкції, передбаченої вказаною статтею, а саме у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом /суддею/ постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року /із відповідними змінами/, ст.ст. 245, 246, 247, 251, 252, 268, 278, 279, 280, 284, 294 КУпАП, суд,
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер 29535069916, винним у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (тисячу сімсот) грн. Штраф сплачується в банківській установі на рахунок 31114149700001, отримувач коштів: ГУК у Кіровоградській області/Кіровогр. обл/21081300, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, код бюджетної класифікації: 21081300, ідентифікаційний код 37918230.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер 29535069916, судовий збір на користь держави в розмірі 352 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: стягувач Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу- судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_2Є.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: