Рішення від 30.05.2018 по справі 360/2334/17

Справа № 360/2334/17

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2018 рокуБородянський районний суд

Київської області в складі : головуючої - судді Міланіч А.М.,

при секретарі - Хоменко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Бородянка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 селищної ради Бородянського району Київської області, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, Водоп'ян ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання незаконними рішень селищної ради,

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2017 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він є учасником бойових дій, який брав участь в антитерористичній операції.

26 червня 2015 року він /позивач/ подав до ОСОБА_2 селищної ради Бородянського району Київської області заяву про надання йому, як учаснику антитерористичної операції, дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0,15 га для будівництва і обслуговування жилого будинку.

1 липня 2016 року він (позивач) знову звернувся до ОСОБА_2 селищної ради із заявою про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,10 га для ведення індивідуального дачного будівництва.

29 серпня 2016 року на 11-й сесії 7-го скликання ОСОБА_2 селищною радою Бородянського району Київської області було прийнято рішення про відкладення питання надання земельної ділянки з подальшою передачею у власність для ведення індивідуального дачного будівництва та житлового будівництва.

За постановою Бородянського районного суду від 20 червня 2017 року було визнано неправомірною бездіяльність відповідача щодо не розгляду його (позивача) звернень від 26 червня 2015 року та 1 липня 2016 року про надання дозволів на розробку проектів відведення у власність земельних ділянок та зобов'язано ОСОБА_2 селищну раду розглянути зазначені звернення і прийняти рішення у відповідності до вимог діючого законодавства.

Таким чином його (позивача) заяву від 26 червня 2015 року протиправно не було винесено на розгляд сесії селищної ради, яка відбулася 14 липня 2015 року та на якій було розглянуто заяви третіх осіб по справі ОСОБА_3, ОСОБА_4, Водоп'ян В.В., ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та надано їм дозвіл на виготовлення проектної документації щодо відведення у власність земельних ділянок.

Вважав, що даним рішенням було порушено його (позивача) право на першочергове виділення земельної ділянки для будівництва жилого будинку.

Про те, що на сесії селищної ради були розглянуті заяви третіх осіб він (позивач) дізнався лише в серпні 2017 року.

Тому просив визнати незаконними рішення ОСОБА_2 селищної ради від 14 липня 2015 року щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд ОСОБА_3, ОСОБА_4, Водоп'ян В.В., ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8

В судовому засіданні позивач та його представник - адвокат ОСОБА_10 позов підтримали та викладене підтвердили.

Представник відповідача ОСОБА_2 селищної ради Бородянського району ОСОБА_11 в судовому засіданні позов не визнала, щодо його задоволення заперечувала, рішення ради вважала винесеними правомірно.

Треті особи ОСОБА_4, Водоп'ян В.В., ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в судове засідання не з'явились, про причини неявки суду не повідомили, про час і місце розгляду справи були належним чином повідомлені.

Вислухавши пояснення позивача та його представника, представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 являється учасником бойових дій /а.с.8/

26 червня 2015 року ОСОБА_1 подав до ОСОБА_2 селищної ради Бородянського району Київської області заяву про надання йому, як учаснику антитерористичної операції, дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку орієнтовною площею 0,15 га, яка розташована на території ОСОБА_2 селищної ради (а.с.9 т.1).

14 липня 2015 року відбулася сесія ОСОБА_2 селищної ради, однак, заява ОСОБА_1 на розгляд даної сесії винесена не була, в той час, як були розглянуті заяви третіх осіб по справі ОСОБА_3, ОСОБА_4, Водоп'ян В.В., ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та прийнято рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд : ОСОБА_3 - площею 0,10 га в смт.Клавдієво-Тарасове по вул.Франка, 26-ж (рішення № 2140); ОСОБА_4 - площею 0,10 га в смт.Клавдієво-Тарасове по вул.Франка, 26-є (рішення № 2141); Водоп'ян В.В. - площею 0,10 га в с.Пороскотень (рішення № 2142); ОСОБА_6 - площею 0,1050 га в смт.Клавдієво-Тарасове по вул.Калініна, 31-б (рішення № 2143); внесено зміни до рішення ради від 16 квітня 2015 року та надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_7 загальною площею 0,17 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с.Пороскотень по вул.Нова (рішення № 2162); внесено зміни до рішення ради від 11 квітня 2014 року та надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_8 загальною площею 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в смт.Клавдієво-Тарасове по вул.Ботанічній (рішення № 2166) (а.с.2-137 т.2).

Як вбачається з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 27 березня 2018 року, за ОСОБА_12 15 грудня 2015 року зареєстровано право власності на земельну ділянку площею 0,135 га, що розташована в смт.Клавдієво-Тарасове по вул.Франка, 26-є, а право власності на земельну ділянку площею 0,0675 га, що розташована в смт.Клавдієво-Тарасове Бородянського району Київської області по вул.Франка, 26-ж, на підставі договору купівлі-продажу від 6 грудня 2017 року зареєстровано за ОСОБА_9 (а.с.151-154 т.2).

Постановою Бородянського районного суду від 20 червня 2017 року було визнано неправомірною бездіяльність ОСОБА_2 селищного голови щодо не включення у місячний термін до порядку денного сесій селищної ради звернень ОСОБА_1 від 26 червня 2015 року та від 1 липня 2016 року про надання дозволів на розробку проектів відведення у власність земельних ділянок, визнано неправомірною бездіяльність ОСОБА_2 селищної ради щодо не розгляду вказаних звернень позивача та зобов'язано відповідача розглянути зазначені звернення і прийняти рішення у відповідності до вимог діючого законодавства, що підтверджується матеріалами справи (а.с.28-29 т.1) та визнається сторонами.

Відповідно до п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги як першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

Відповідно до ч. 6,7 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_13 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_13 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ст. 25, п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до пп. 1 п. а, пп. 9 п. б ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: власні (самоврядні) повноваження: підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад; делеговані повноваження, зокрема організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою.

Як вбачається з матеріалів справи (а.с.9 т.1) та що визнається сторонами, позивач у своїй заяві від 26 червня 2015 року зазначив цільове призначення та орієнтовний розмір земельної ділянки, яку просив йому відвести, однак, не додав графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування цієї земельної ділянки.

За таких обставин, так як ОСОБА_1 не звертався до селищної ради з приводу відведення йому спірних земельних ділянок, то суд вважає, що наданням дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення цих ділянок у власність третім особам ОСОБА_3, ОСОБА_4, Водоп'ян В.В., ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 жодні права чи охоронювані законом інтереси позивача не порушуються. Крім того, відносно ОСОБА_7 і ОСОБА_8 оспорюваними рішеннями внесено зміни до попередніх рішень ради від 16 квітня 2015 року та 11 квітня 2014 року, якими їм вже було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення цих земельних ділянок. Рішення ж щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_3 і ОСОБА_4 вичерпали свою дію їх виконанням, на виділені їм земельні ділянки вже зареєстроване право власності, яке ніким не оспорене та не скасоване.

Враховуючи викладене, суд вважає, що оспорювані рішення прийняті селищною радою відповідно до чинного законодавства та в межах своїх повноважень, підстав для їх скасування не вбачається, а тому в позові необхідно відмовити.

Керуючись ст. 144 Конституції України, п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст. 25,26,33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 118 Земельного кодексу України, ст. 6-10,121,122,241-246 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 селищної ради Бородянського району Київської області, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, Водоп'ян ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання незаконними рішень селищної ради відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Київського апеляційного адміністративного суду через Бородянський районний суд Київської області.

Повне рішення суду складено 30 травня 2018 року.

Головуючий-суддяОСОБА_14