Провадження №3/760/3933/18
Справа №760/10899/18
27 квітня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., при секретарі Гаєвській С.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС Кептене Д.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ознаками порушення митних правил, відповідальність за яке передбачено ст. 471 Митного кодексу України, -
Відповідно до протоколу №0078/10000/18 про порушення митних правил від 02.02.2018 року, вбачається, що 02.02.2018 року о 15 годині 10 хвилин в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС України при здійсненні митного контролю пасажирів в багажі громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який слідував рейсом W6 1691 сполученням «Гданськ - Київ», було виявлено предмет, зовнішньо схожий на кастет, який за візуальними характеристиками має ознаки холодної зброї.
Громадянин України ОСОБА_2 обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим своїми діями, відповідно до ч. 5 ст. 366 МКУ заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари та предмети не підлягають письмовому декларуванню, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив своїми діями факти, що мають юридичне значення.
Для здійснення митних формальностей пасажира, було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
Під час проведення митного контролю було встановлено, що громадянин України ОСОБА_2, переміщував в валізі через митний кордон металевий предмет сірого кольору схожий на кастет.
Предмет переміщувався без ознак приховування.
Відповідно до висновку Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України від 02.03.2018 року №142005902-0104: Кастет, вилучений протоколом про порушення митних правил №0078/10000/18, є холодною зброєю ударно-дробильної дії. Вартість кастета, вилученого у справі про порушення митних правил №0078/10000/18, становить 279,00 грн.
Отже, в діях громадянина ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних правил №0078/10000/18.
Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що гр. ОСОБА_2 порушив митні правила, у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних правил №0078/10000/18 за ст. 471 МК України. Протокол підтримав в повному обсязі та просив гр. ОСОБА_2 визнати винним за порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів правопорушення.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці ДФС, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 485 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Судом встановлено, що 02.02.2018 року о 15 годині 10 хвилин в зоні митного контролю «Приліт» терміналу А митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС України при здійсненні митного контролю пасажирів в багажі громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який слідував рейсом W6 1691 сполученням «Гданськ - Київ», було виявлено предмет, зовнішньо схожий на кастет, який за візуальними характеристиками має ознаки холодної зброї.
Громадянин України ОСОБА_2 обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим своїми діями, відповідно до ч. 5 ст. 366 МКУ заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари та предмети не підлягають письмовому декларуванню, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив своїми діями факти, що мають юридичне значення.
Для здійснення митних формальностей пасажира, було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
Під час проведення митного контролю було встановлено, що громадянин України ОСОБА_2, переміщував в валізі через митний кордон металевий предмет сірого кольору схожий на кастет.
Предмет переміщувався без ознак приховування.
Відповідно до висновку Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України від 02.03.2018 року №142005902-0104: Кастет, вилучений протоколом про порушення митних правил №0078/10000/18, є холодною зброєю ударно-дробильної дії. Вартість кастета, вилученого у справі про порушення митних правил №0078/10000/18, становить 279,00 грн.
Відповідно до Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 21.08.98 № 622, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.10.98 за № 637/3077 переміщення через митний кордон зброї потребує оформлення дозвільних документів.
На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України даного предмета громадянин України ОСОБА_2 не надав, митної декларації не заповнював.
Відповідно до положень ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з приписами ст. 489 МК України та ст. 289 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 366 МК України, митний контроль товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами здійснюється за двоканальною системою.
Згідно ч. 1 цієї статті, двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.
Відповідно до п. 4, п. 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Закінчення «зеленого коридору» відповідно до п. 1.4 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затвердженими наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року №137, позначається білою лінією.
Відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137, позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю.
Ст. ст. 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Судом встановлено, що гр. ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товар, переміщення яких через митний кордон України заборонено.
Як зазначено в протоколі про порушення митних правил №0078/10000/18 від 02.02.2018 р., гр. ОСОБА_2 обравши форму проходження митного контролю «зелений коридор», чим засвідчив відсутність товару, що підлягає письмовому декларуванню.
Водночас, вирішуючи питання про накладення на гр. ОСОБА_2 адміністративного стягнення, суддя виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до санкції ст. 471 МК України, вчинення порушення митних правил передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Виходячи з наведених положень закону та з урахуванням обставин справи суддя вважає, що в якості основного стягнення до гр. ОСОБА_2 підлягає застосуванню штраф в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів.
Судом встановлено, що безпосереднім предметом порушення митних правил є товар: кастет, який є холодною зброєю ударно-дробильної дії.
Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_2 порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, перемістивши товар, який заборонений до такого переміщення через митний кордон України.
Таким чином, враховуючи обставини правопорушення, суд вважає за доцільне обрати стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених товарів.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 33, 40-1, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 366, 370, 374, 466, 471, 485-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя
Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ст. 471 Митного Кодексу України.
Застосувати до громадянина України ОСОБА_2, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1700,00 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києві; р/р №31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095 та конфіскувати в дохід держави предмети правопорушення, а саме: кастет, який є холодною зброєю ударно-дробильної дії- 1 шт., загальною вартістю 279,00 грн., який вилучений Київською міською митницею ДФС, згідно протоколу №0078/10000/18 про порушення митних правил від 02.02.2018 р. і здано на відповідальне зберігання на склад Київської регіональної митниці /м. Київ, бул. В. Гавела, 8-а/.
Стягнути з громадянки громадянина України ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.І. Кушнір