Справа: № 22-а-33232/08 Головуючий у 1-й інстанції: Вовк П.В.
Суддя-доповідач: Мамчур Я.С
Іменем України
"19" листопада 2009 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Мамчура Я.С.,
суддів: Горбань Т.І., Василенка Я.М.,
при секретарі: Іващенко О.Р.,
розглянувши апеляційну скаргу позивача -ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 червня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії, -
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України про визнання протиправною бездіяльність відповідача при розгляді звернень позивача від 21.02.2008р., 26.02.2008р. та зобов'язання відповідача розглянути його заяви та прийняти рішення в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян».
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 червня 2008 року у задоволенні позову - відмовлено.
На вказану постанову позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Посилаючись на те, що висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення з'явившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін з таких підстав.
Згідно з п. 1, ч.1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, що 21.02.2008р. позивач звернувся до Міністерства юстиції України із заявою, в якій просив надати дозвіл на ознайомлення із матеріалами перевірки по скарзі від 17.01.2008р. до Директора Департаменту державної виконавчої служби на дії начальника відділу Головного управління юстиції у Київській області.
26.02.2008 року позивач звернувся до Міністерства юстиції України із заявою, в якій просив надати дозвіл на ознайомлення із матеріалами перевірки по скарзі від 23.01.2008р. до Міністра юстиції України.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до ч.1 ст.19 вищевказаного Закону органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги, письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.
Матеріалами справи встановлено, що заяви позивача були зареєстровані у Міністерстві юстиції України, про що свідчать копії реєстраційно-контрольних карток.
Отже, на звернення від 21.02.2008р. № П-8182 та від 26.02.2008р. № П-8665 надано відповідь листом від 21.03.08р. № Б-8182-25, № Б-8665-25. Лист складено за підписом заступника начальника відділу контролю за виконанням рішень та організацією роботи територіальних органів державної виконавчої служби Р.В. Пімахова.
Таким чином колегія суддів приходить до висновку про те, що відповідач належним чином відреагував на заяву ОСОБА_2, а відсутність у відповідях достатньої, на думку позивача, інформації не свідчить про невиконання Міністерством юстиції України вимог Закону України «Про звернення громадян».
Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що адміністративний позов позивача є необґрунтованим та безпідставним, а висновки суду першої інстанції не спростовуються доводами апеляційної скарги.
Так, відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку, та прийняв законне і обґрунтоване рішення, висновки суду відповідають обставинам справи, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212 КАС України, суд
Апеляційну скаргу позивача -ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 червня 2008 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий -суддя: Я.С. Мамчур
Судді: Т.І. Горбань
Я.М. Василенко
Ухвалу складено у повному обсязі 23.11.2009.