Провадження №1- кс/760/7220/18
Справа 760/13367/18
22 травня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення комплексної позапланової виїзної ревізії з питань додержання законодавства України, в рамках досудового розслідування внесеного, до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №3201811000000006 від 18.01.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 212 КК України,-
прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням та просив надати дозвіл на проведення працівниками Північного офісу Держаудит служби (код ЄДР 40479560) комплексної позапланової виїзної ревізії з питань додержання законодавства України службовими особами ДП «Київоблбудінвест» (код 40257365) за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 рік.
Прокурор подав до суду заяву в якій просив проводити розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав з наведених у ньому підстав.
Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Як вбачається із матеріалів клопотання, Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №3201811000000006 від 18.01.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 212 КК України.
Як зазначав прокурор, що службові особи ДП «Київоблбудінвест» відобразили у бухгалтерській та податковій звітності підприємства операції з придбання будівельних матеріалів та надання послуг по капітальному ремонту будівель та дорожнього покриття у СГД, що мають ознаки фіктивності: ТОВ «Техностайл ІНК» (код 40329806), ТОВ «Монтаж-Групп» (код 40721301), ТОВ «Містобуд Плюс» (код 40405400), ТОВ «Юкреніан Буд Девелопмент» (код 40948772), оскільки у вказаних підприємств відсутні можливості постачання таких ТМЦ та викнання відповідних робіт та послуг з огляду на відсутність у них основних фондів (складських приміщень, автомобільного чи іншого транспорту, власних чи орендованих земельних ділянок, устаткування, тощо) працівників, що свідчить про проведення ДП «Київоблбудінвест» безтоварних операцій із вказаними підприємствами.
Таким чином, службові особи ДП «Київоблбудінвест» шляхом штучного завищення податкового кредиту підприємства з податку на додану вартість, ухилилось від сплати податків на суму 1 215 681, 93 грн., що становить значні розміри.
Крім того встановлено, що службові особи ДП «Київоблбудінвест», зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом перерахування коштів на розрахункові рахунки СГД, що мають ознаки фіктивності: ТОВ «Техстайл ІНК», ТОВ «Монтаж Груп» та ТОВ «Містобуд Плюс», ТОВ «Юкрейніан Буд Девелопмент», за товари і послуги, реальність проведення яких не підтверджено, вчинили розтрату бюджетних коштів у великих розмірах, що складає 7 294 091,69 грн. (ПДВ 1 215 681, 93 грн.).
Вищевказані факти підтверджуються висновками аналітичного дослідження «Про результати фінансово-господарської діяльності ДП «Київоблбудінвест» щодо наявності ознак правопорушень, пов'язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення та/або інших правопорушень за період з 01.01.2016 по 20.12.2017 роки № 2/10-36-16-20 від 28.12.2017.
Вказане свідчить про неможливість проведення будь-яких господарських операцій з даними суб'єктами господарювання, у тому числі, пов'язаних з постачанням товарно-матеріальних цінностей в адресу підприємств реального сектору економіки, що створює умови для безпідставного формування останнім податкового кредиту з податку на додану вартість та сприяння в ухиленні від сплати податків.
Так, 28.02.2018 за адресою здійснення діяльності ДП «Київоблбудінвест» за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 6, поверх 5, проведено обшук, у результаті якого були вилучені документи щодо фінансово-господарської діяльності ДП «Київоблбудінвест» з ТОВ «Містобуд Плюс» (код 40405400), ТОВ «Юкреніан Буд Девелопмент» (код 40948772) та ТОВ «Монтаж-Групп» (код 40721301), а саме документи стосовно проведення капітальних ремонтів різних об'єктів на території Київської області, у тому числі договори будівельних субпідрядів, довідки про вартість виконаних робіт, договірна ціна на будівництво, акти прийому-передачі документації та будівельних майданчиків, календарні графіки виконання робіт тощо.
У ходу досудового розслідування встановлено, що ДП «Київоблбудінвест» формувало податковий кредит від фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, за що останнім перераховувало грошові кошти, які ДП «Київоблбудінвест» отримувало від замовників, а саме від державних установ.
Враховуючи вищевикладене, у органа досудового розслідування виникла необхідність призначенні та проведенні документальної позапланової перевірки з метою встановлення розміру завданих державі збитків діями службових осіб ДП «Київоблбудінвест» (код 40257365).
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч.2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Вимогами ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» передбачено проведення ревізій органами державного фінансового контролю. Так, позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до п.27 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», за зверненням правоохоронного органу контролюючі органи в межах своєї компетенції проводять планові та позапланові виїзні ревізії за місцезнаходженням об'єкта контролю.
Згідно п. 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення.
Отже, з урахуванням вищенаведеного, слідчий суддя вважає, що прокурором доведено наявність достатніх підстав для проведення ревізії, а відтак клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 93, 110, 223, 309, 395 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.ст. 27, 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», слідчий суддя, -
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл працівникам Північного офісу Держаудит служби (код ЄДР 40479560) на проведення комплексної позапланової виїзної ревізії з питань додержання законодавства України службовими особами ДП «Київоблбудінвест» (код 40257365) за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 рік, тривалістю в 15 (п'ятнадцять) робочих днів, тобто з 21.05.2018 року, за наступними питаннями:
Чи дотримано вимоги чинного законодавства під час проведення закупівель, у тому числі державних, за період 2016-2017 років?;
Чи дотримано ДП « Київоблбудінвест» процедуру при закупівлі товарів, робіт та послуг протягом 2016-2017 років щодо виконання робіт по ремонту доріг, автомобільних парковок, будівель, шкіл?;
Перевірити законність та правомірність укладання договорів будівельного підряду щодо об'єкту будівництва та актів приймання-передачі, актів приймання виконаних будівельних робіт (ф. КБ-2В), їх відповідність чинному законодавству;
Здійснити перевірку виконання умов вищевказаних договорів, наявності підстав для перерахування коштів, при здійсненні закупівель, в тому числі державних;
Перевірити відображення операцій по даних бухгалтерського обліку згідно укладених вище договорів та актів приймання-передачі, актів приймання виконаних будівельних робіт (ф. КБ-2В);
Провести зустрічні звірки у суб'єктів господарювання, з якими ДП « Київоблбудінвест» у період з 2016-2017 роки укладено договори будівельного підряду щодо об'єктів будівництва;
Встановити, чи підтверджується документально матеріальний збиток у результаті допущених фінансових порушень посадовими особами ДП « Київоблбудінвест» внаслідок укладання та виконання указаних вище договорів з 01.01.2016 по 31.12.2017 роки.
Допустити представників Північного офісу Держаудит служби (код ЄДР 40479560) до проведення комплексної позапланової виїзної ревізії з питань додержання законодавства України службовими особами ДП «Київоблбудінвест» (код 40257365).
В ході проведення ревізії, з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з'ясування їх реальності, економічної доцільності та повноти відображення в обліку, надати працівникам Північного офісу Держаудитслужби, дозвіл на проведення відповідних зустрічних звірок.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1