Ухвала від 25.05.2018 по справі 822/1176/18

Справа № 822/1176/18

УХВАЛА

іменем України

25 травня 2018 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І.

за участі:секретаря судового засідання Яворська І.Ю. представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом від 22.03.2018, в якому просить: 1) визнати протиправним та скасувати Наказ начальника ГУНП в Хмельницькій області від 12.02.2018р. №295 «Про скасування окремих пунктів наказів ГУНП щодо виплати одноразової грошової допомоги» в частині скасування у пункті 1 Наказу ГУНП в Хмельницькій області від 10.10.2017 року №1794 «Про виплату одноразової грошової допомоги» - абзацу щодо виплати ОСОБА_2, інваліду III групи, одноразової грошової допомоги; 2) визнати протиправними дії Начальника ГУНП в Хмельницькій області щодо відмови у затвердженні Висновку про призначення ОСОБА_2, інваліду III групи, майору поліції, начальнику сектору ГУНП в Хмельницькій області одноразової грошової допомоги гід 16 лютого 2018 року; 3) зобов'язати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області призначити виплатити мені, ОСОБА_2, інваліду III групи, майору поліції, начальнику сектору ГУНП в Хмельницькій області одноразову грошову допомогу у порядку та розмірі, зазначеному відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі : загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого Наказом МВС України №4 від 11.01.2016 року, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію».

Ухвалою суду від 26.03.2018 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено судове засідання на 23.04.2018.

Сторони в судове засідання 23.04.2018 не з"явились, і суд з урахуванням цього і заяви представника відповідача від 23.04.2018, ухвалою від 23.04.2018 відклав розгляд справи на 16.05.2018.

На судове засідання 16.05.2018 позивач та його представник знову не з"явились хоч належно були повідомлені про час та місце розгляду справи, про що свідчать поштове повідомлення і розписка від 24.04.2018 (стор. 47, 51).

Ухвалою суду від 16.05.2018 відкладено розгляд справи на 25.05.2018, яка була надіслана на поштову адресу позивача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак в судове засідання 25.05.2018 позивач та її представник не з'явилися, а тому, з врахуванням думки представника відповідача, який просить справу залишити без розгляду, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_2 слід залишити без розгляду, відповідно до вимог ст.205 КАС України.

Згідно з ч. 5 ст. 205 КАС України, у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. До позивача, який не є суб'єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.

Відповідно до ч. 2 ст. 44 КАС України, учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Отже, позивач 23.04.2018, 16.05.2018 і 25.05.2018 у судові засідання не з'явився та представника не направив і не надав доказів поважності цього. Отже, позивач повторно не з"явився без поважних причин до суду, так як не надав жодних об"єктивних доказів цього і не просить справу вирішити без його участі, тому наступає наслідок визначений ст. 240 КАС України.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб'єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності. Частиною 4 цієї ж статі визначено, що особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись п. 4 ч. 1 статті 240, статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 29001, код НОМЕР_1) до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області (вул. Зарічанська, 7, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29017, код 40108824) про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, залишити без розгляду.

Позивачу роз"яснити, що особа позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Копії ухвали надати сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали суду, - з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складене 25 травня 2018 року .

Головуючий суддя ОСОБА_3