25 травня 2018 року м. Київ
Апеляційний суд міста Києва у складі судді Саліхова В.В. вирішуючи питання визначення підсудності заяви Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» про видачу виконавчого листа по цивільній справі №2702/10415/12,
23.05.2018 до Апеляційного суду м. Києва надійшла заява ПАТ «Державного експортно-імпортного банку України» про видачу дубліката виконавчого листа по цивільній справі №2702/10415/12, виданий Гагарінським районним судом м. Севастополя на примусове виконання рішення суду.
Відповідно до п. 8 ч. 1 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України до утворення апеляційних судів в апеляційних округах їхні повноваження здійснюють апеляційні суди, у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Згідно з ч. 6 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у разі ліквідації суду, що здійснює правосуддя на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (відповідних адміністративно-територіальних одиниць), та утворення нового суду, який забезпечує здійснення правосуддя на цій території, суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя з дня опублікування в газеті «Голос України» повідомлення голови новоутвореного суду про початок роботи новоутвореного суду.
Пунктом 3 Розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, апеляційні суди, утворені до набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення апеляційних судів у відповідних апеляційних округах. Такі апеляційні суди у відповідних апеляційних округах мають бути утворені та розпочати здійснювати правосуддя не пізніше трьох років з дня набрання чинності цим Законом.
У зв'язку з чим, справа підлягає розгляду Апеляційним судом м. Києва.
До Апеляційного суду м. Києва надійшла вищевказана заява та клопотання заявника про визначення підсудності останньої.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 ЦПК України, усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинами другою та третьою цієї статті.
№ апеляційного провадження: №22-ц-вп/796/340/2018
Доповідач у суді апеляційної інстанції: Саліхов В.В.
Частиною 1 статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», що набрав законної сили 27 квітня 2014 року, у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та забезпечити розгляд цивільних справ, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - місцевими загальними судами міста Києва, що визначаються Апеляційним судом міста Києва.
Відповідно до роз'яснень, викладених у листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30.03.2015 вих. №9-490/0/4-15, при вирішенні питання визначення територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим на
території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, судам необхідно керуватись тим, що забезпечення розгляду справ, яке має бути здійснено на підставах та в порядку,встановлених Законом, передбачає як розгляд та вирішення справ по суті, так і розгляд усіх інших процесуальних питань, які виникають після ухвалення судового рішення у справі(видача виконавчих листів, копій судових рішень, відновлення втраченого провадження тощо).
На підставі вищевикладеного, вважаю за необхідне визначити підсудність заяви ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» про видачу дубліката виконавчого листа Святошинському районному суду м. Києва.
Керуючись ст. 23 ЦПК України, ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» суддя,
Клопотання Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» задовольнити.
Підсудність матеріалів позовної заяви Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» про видачу виконавчого листа по цивільній справі №2702/10415/12, визначити Святошинському районному суду міста Києва.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
міста Києва В.В. Саліхов
| № рішення: | 74256502 |
| № справи: | |
| Дата рішення: | 25.05.2018 |
| Дата публікації: | 30.05.2018 |
| Форма документу: | Ухвала |
| Форма судочинства: | Цивільне |
| Суд: | Апеляційний суд міста Києва |
| Категорія справи: |