Справа № 11-cc/796/1940/2018 Слідчий суддя в 1-й інстанції: ОСОБА_1
Категорія: ст. 183 КПК Доповідач: ОСОБА_2
26 квітня 2018 року місто Київ
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_5 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_6 ,
захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду під час розгляду апеляційної скарги прокурора у кримінальному провадженні - прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 16 березня 2018 року, заяву захисника ОСОБА_7 про відвід прокурора ОСОБА_6 , -
До початку розгляду вищевказаної апеляційної скарги прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 16.03.2018 року захисник ОСОБА_7 заявив клопотання відвід прокурору ОСОБА_6 , з тих підстав, що останній є упереджений, неодноразово не виконував ухвали слідчих суддів про скасування арешту на майно ОСОБА_9 , і повторно ініціює клопотання про арешт майна.
Захисник ОСОБА_8 заяву ОСОБА_7 підтримала, прокурор ОСОБА_6 проти її задоволення заперечував, пояснюючи, що будь-які підстави для його відводу відсутні.
Підстави для відводу прокурора, за наявності яких останній не має права брати участь у кримінальному провадженні, чітко визначені ч. 1 ст. 77 КПК України.
Обставини для відводу, які зазначені захисником ОСОБА_7 , не відносяться до тих з якими кримінально - процесуальне законодавство пов'язує обов'язковість підводу прокурора.
Розглянувши дану заяву, колегія суддів приходить до висновку про відсутність передбачених ст. 77 КПК України підстав для відводу прокурора ОСОБА_6 .
Керуючись ст.ст. 77, 80, 81 КПК України, колегія суддів -
У задоволенні заяви захисника ОСОБА_7 про відвід прокурору ОСОБА_6 , - відмовити.
Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.
____________________ _______________________ ____________________
ОСОБА_2 ОСОБА_4 ОСОБА_3