Ухвала від 17.05.2018 по справі 757/29450/17-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2018 року м. Київ

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ

Апеляційного суду міста Києва в складі:

головуючого суддіОСОБА_1 ,

суддів при секретарі судового засіданняОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

розглянувши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні подання голови Печерського районного суду м. Києва щодо вирішення питання про направлення судового провадження за скаргою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на бездіяльність службових осіб Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, до іншого суду в межах юрисдикції суду апеляційної інстанції, -

ВСТАНОВИЛА:

До Апеляційного суду міста Києва 11.05.2018 надійшло подання голови Печерського районного суду м. Києва про визначення підсудності у судовому провадженні за скаргою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на бездіяльність службових осіб Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідно до діючого законодавства.

Так, як зазначено в поданні, з матеріалів провадження вбачається, що ОСОБА_5 , ОСОБА_6 порушують питання про притягнення до кримінальної відповідальності, у тому числі, діючого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_7 , а оскільки відповідно до приписів ч. 2 ст. 32 КПК України, кримінальне провадження щодо обвинувачення судді у вчиненні кримінального правопорушення не може здійснюватися тим судом, в якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді, то за таких обставин, з метою уникнення сумнівів щодо неупередженості суддів Печерського районного суду м. Києва, голова Печерського районного суду м. Києва звернувся до Апеляційного суду міста Києва з поданням про направлення судового провадження за скаргою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на бездіяльність службових осіб Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, до іншого суду в межах юрисдикції суду апеляційної інстанції.

Учасники провадження про дату, час і місце судового засідання повідомлені належним чином, неявка яких в судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Заслухавши доповідь головуючого судді, дослідивши матеріали провадження за поданням та обговоривши доводи подання, колегія суддів приходить до висновку про те, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з положеннями п. 10 ч. 1 ст. 3 КПК України до кримінального провадження належить стадія досудового розслідування.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду у разі, якщо обвинувачений працює чи працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження.

На підставі приписів ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції.

З матеріалів досліджуваного провадження видно, що 26.05.2017 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 звернулися до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва зі скаргою на бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення після отримання заяви від 03.05.2017, вчинене, зокрема, діючим суддею Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_7 .

А тому, відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 34 КПК України, вказане провадження за скаргою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не може здійснюватись тим же судом, у якому ОСОБА_7 обіймає посаду судді, а отже воно підлягає скеруванню в інший суд м. Києва.

За таких обставин колегія суддів вважає, що подання голови Печерського районного суду м. Києва підлягає задоволенню, а матеріали провадження за скаргою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення після отримання заяви від 03.05.2017 -скеруванню до Деснянського районного суду м. Києва.

Керуючись ст. 34 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Подання голови Печерського районного суду м. Києва задовольнити.

Матеріали судового провадження № 1-кс-27077/17 (757/29450/17-к) за скаргою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на бездіяльність службових осіб Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви від 03 травня 2017 року, направити для розгляду до Деснянського районного суду м. Києва.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДІ:

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

Попередній документ
74219015
Наступний документ
74219017
Інформація про рішення:
№ рішення: 74219016
№ справи: 757/29450/17-к
Дата рішення: 17.05.2018
Дата публікації: 01.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Апеляційний суд міста Києва
Категорія справи: