Ухвала від 23.05.2018 по справі 826/3515/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

23 травня 2018 року м. Київ № 826/3515/18

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Каракашьяна С.К., при секретарі Мині І.І., розглянувши у підготовчому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Міністерства Внутрішніх Справ України

Вищої ради юстиції України

про визнання протиправним та скасування рішення №1352 від 26.12.2016р. ,

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_3;

від відповідача 1: не з'явився;

від відповідача 2: Скригонюк І.В.;

від відповідача 3: Скляр Ю.В.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.03.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №826/3515/18.

У підготовчому судовому засіданні судом було поставлено на обговорення вирішення питання залучення в якості відповідача 3 Вищої ради правосуддя України та залучення в якості третьої особи Держаної судової адміністрації України.

За наслідками розгляду питання залучення інших учасників до справи, суд ухвали залучити в якості відповідача 3 Вищу раду правосуддя, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Державну судову адміністрацію України.

Відповідно до ч.6 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України після залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Відповідно до ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Відповідно до ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. Пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дасть змогу третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази і надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.

Відповідно до частин четвертої-сьомої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.

Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.

Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.

Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.

Враховуючи викладене, з огляду оскарження наказу Міністерства Внутрішніх Справ України від 26.12.2016р. № 1352 та Рішення Вищої ради юстиції України № 3470/0/15-16 від 26.12.2016р. "Про затвердження Тимчасового порядку забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них", та затверджений ними "Тимчасовий порядок забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них", суд вважає за необхідне зобов'язати Міністерство Внутрішніх Справ України та Вищу раду юстиції України здійснити таку публікацію.

Керуючись положеннями ст.ст. 48, 72, 77, 243, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Залучити в якості третього відповідача Вищу раду правосуддя.

2. Залучити в якості третьої особи Державну судову адміністрацію України.

3. Запропонувати залученому відповідачу надати пояснення або відзив на підтримку або заперечення проти позову.

4. Запропонувати третій особі надати пояснення або відзив на підтримку або заперечення проти позову.

5. Зобов'язати Міністерство Внутрішніх Справ України та Вищу раду юстиції України, відповідно статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, опублікувати оголошення про оскарження наказу Міністерства Внутрішніх Справ України від 26.12.2016р. № 1352 та Рішення Вищої ради юстиції України № 3470/0/15-16 від 26.12.2016р. "Про затвердження Тимчасового порядку забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них", та затверджений ними "Тимчасовий порядок забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них" у виданні, у якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.

6. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.

7. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до судового розгляду.

8. Зобов'язати Міністерство Внутрішніх Справ України та Вищу раду юстиції України, надати докази виконання пункту 5 даної ухвали до судового засідання у справі №826/3515/18, яке відбудеться 08 червня 2018 року о 13 год. 00 хв. в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1, зал судових засідань №3.

9. Закінчити підготовче судове засідання та призначити справу до судового розгляду на 08.06.2018р. о 13:00 за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, блок А, зал судових засідань №3.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.К. Каракашьян