Ухвала від 23.05.2018 по справі 912/542/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

23 травня 2018 року Справа № 912/542/18

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кабакової В.Г. розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи № 912/542/18

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Позика", м. Київ

до відповідачів

1. ОСОБА_1 міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, м. Знам'янка, Кіровоградська область

2. ОСОБА_1 Управління Державної казначейської служби України Кіровоградської області, м. Знам'янка, Кіровоградська область

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 Управління Державної казначейської служби України Кіровоградської області, м. Знам'янка, Кіровоградська область

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2 акціонерного товариства "УкрСиббанк", м. Харків

про стягнення 515 462,40 грн

Представники сторін:

від позивача - ОСОБА_3, довіреність № 807 від 12.01.18;

від відповідача - ОСОБА_4, довіреність № 1 від 05.04.18;

від відповідача - ОСОБА_5, довіреність № 807 від 12.01.18;

від 3-ї особи (ПАТ "УкрСиббанк") - участі не брали.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява вих. № 4449 від 02.03.2018 Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Позика" до ОСОБА_1 міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області про стягнення матеріальної шкоди в розмірі 515 462,40 грн, завданої незаконними діями та бездіяльністю державного виконавця у виконавчому провадженні 36234276.

Ухвалою від 12.03.2018 господарський суд за правилами загального позовного провадження прийняв вказану позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 912/542/18, підготовче засідання призначив на 05.04.2018.

Крім того, керуючись ст. 50 ГПК України суд залучив Знам'янське Управління Державної казначейської служби України Кіровоградської області третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

04.04.2018 відповідач 1 подав суду відзив на позовну заяву у якому вважає позовні вимоги безпідставними з викладених у відзиві обставин. Докази направлення відзиву іншим учасникам справи не подано.

Ухвалою від 05.04.2018 господарський суд відклав підготовче засідання на 24.04.2018 та залучив ПАТ "УкрСиббанк" третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, постановив надати суду відповідні документи у визначені строки.

17.04.2018 третя особа Знам'янське УДКС України Кіровоградської області подала суду пояснення, згідно яких вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

24.04.2018 позивач подав суду клопотання про залучення ОСОБА_1 УДКС України Кіровоградської області співвідповідачем.

Крім того, позивачем подано суду письмові пояснення по справі щодо повного складу цивільного правопорушення та докази направлення третій особі ПАТ "УкрСиббанк" позовної заяви.

В підготовчому засіданні 24.04.2018 оголошено перерву до 12:40 год. 07.05.2018.

07.05.2018 позивачем подано суду клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі за адміністративним позовом ТОВ ФК "Позика" до відповідача.

Ухвалою від 07.05.2018 господарський суд продовжив строк підготовчого провадження на 30 днів, відклав підготовче засіданні на 23.05.2018, залучив до участі у справі співвідповідача Знам'янське Управління Державної казначейської служби України Кіровоградської області, виключивши його зі складу третіх осіб.

17.05.2018 відповідач 2 Знам'янське УДКСУ Кіровоградської області подало суду відзив на позовну заяву та вважає вимоги позивача безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

В засіданні суду 23.05.2018 представник позивача участі не приймав.

Розгляд клопотання позивача про зупинення провадження у справі господарським судом буде здійснено у наступному засіданні суду.

ОСОБА_1 місцевою прокуратурою подано суду заяву № 3194 від 17.05.2018 про вступ прокурора у справу в порядку ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", ст. 53 ГПК України.

Відповідно до частини 3 статті 53 Господарського процесуального кодексу України у визначених законом випадках прокурор може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті.

Враховуючи, що заяву подано прокурором до початку розгляду справи по суті, та з дотриманням вимог ст. 53 ГПК України, суд приймає заяву ОСОБА_1 місцевої прокуратури про вступ у справу та допускає прокурора для представництва інтересів держави.

Крім того, 23.05.2018 представник позивача засобами електронного зв'язку подав суду клопотання про перенесення слухання справи та витребування доказів.

Зокрема, в порядку ст. 81 ГПК України, позивач просить витребувати у Кіровоградської філії ДП "Сетам" заявки на реалізацію предмета іпотеки з усіма додатками, які відповідач 1 направляв до Кіровоградської філії ДП "Сетам", на підставі яких реєструвались лоти 208675 та 216398.

Клопотання мотивоване тим, що для забезпечення розгляду справи по суті необхідно дослідити витребувані докази, вказані докази підтверджують чи перевірив відповідач 1 чинні обтяження та чи додав документи, які це підтверджують до заявки, що в свою чергу свідчить чи знав відповідач 1 чи не знав про зміну іпотекодержателя.

Позивач не може самостійно отримати такі докази, так як не є стороною виконавчого провадження в межах якого реалізовано майно.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Господарський суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про витребування доказів та зобов'язати Кіровоградську філію ДП "Сетам" подати такі докази.

Крім того, позивач подав суду відповідь на відзиви відповідачів. До відповіді не додано доказів її направлення іншим учасникам справи.

Враховуючи викладене, необхідність витребування доказів та клопотання позивача про перенесення слухання по справі, господарський суд вважає неможливим розглянути у даному підготовчому засіданні всі питання визначені ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України, тому, на підставі ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, необхідно відкласти підготовче засідання.

Керуючись ч. 3 ст. 53, ст. 81, ч. 2 ст. 183, п. 1 ч. 2 ст. 202, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Повідомлення ОСОБА_1 місцевої прокуратури про вступ у справу № 912/542/18 прокурора задовольнити.

2. Допустити прокурора Знам'янської місцевої прокуратури до участі у справі № 912/542/18 для представництва інтересів держави.

3. Задовольнити клопотання позивача про перенесення слухання по справі та витребування доказів.

4. Підготовче засідання у справі № 912/542/18 відкласти на 31.05.2018 о 09:15 год.

5. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Кіровоградської області за адресою: м. Кропивницький, вул. В. Чорновола, 29/32, 3-й поверх, каб. № 323.

6. Позивачу виконати вимоги ухвали суду від 07.05.2018, зокрема п.п. 8-9; не пізніше 24.05.2018 направити відповідачам відповідь на відзиви з додатками, зокрема електронною поштою, та надати суду до засідання суду 31.05.2018 докази такого направлення.

7. Звернути увагу ПАТ "УкрСиббанк" на вимоги ухвали суду від 07.05.2018, зокрема, відповідно до ст. 168 Господарського процесуального кодексу України, третя особа має право надати суду пояснення щодо позову з доказами їх направлення іншим учасникам справи.

8. Керуючись ст. 81 ГПК України зобов'язати Кіровоградську філію ДП "Сетам" (вул. Габдрахманова, буд. 3, оф. 12, м. Кропивницький) подати до 30.05.2018 суду заявки ОСОБА_1 міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області на реалізацію предмета іпотеки з усіма додатками, які останній направляв до Кіровоградської філії ДП "Сетам" та на підставі яких реєструвались лоти 208675 та 216398, стосовно предмета іпотеки - нежитлової будівлі приміщення магазину, загальною площею 141,3 кв.м, що знаходиться по вул. В. Голого, 106а м. Знам'янка Кіровоградської області, та реалізовано шляхом проведення електронних торгів 16.06.2017.

9. Відповідачу 1 (ОСОБА_1 МВДВС ГТУЮ у Кіровоградській області) до 30.05.2018 подати суду: пояснення щодо звернення ОСОБА_2 акціонерного товариства "УкрСиббанк" для примусового виконання рішення Знам'янського міськрайонного суду від 05.09.2016 провадження № 2/389/8/16 та направлення позивачем чи ПАТ "УкрСиббанк" до відділу ДВС ухвали Знам'янського міськрайонного суду від 20.02.2017 (про заміну сторони виколнавчого провадження, провадження № 6/389/2/17); ухвалу Знам'янського міськрайонного суду № 2-П/389/24/13 від 23.12.2013.

10. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.

11. Примірники ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Позика" (вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, буд. 8, оф. 32, м. Київ, 04112); ОСОБА_1 міськрайонному відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області (вул. Героїв Крут, буд. 9, м. Знам'янка, Кіровоградська область, 27400); ОСОБА_1 Управлінню Державної казначейської служби України Кіровоградської області (вул. Михайла Грушевського, 21, м. Знам'янка, Кіровоградська область, 27400), ОСОБА_2 акціонерному товариству "УкрСиббанк" (61001, м. Харків, просп. Московський, буд. 60; 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 2/12), Кіровоградській філії ДП "Сетам" (вул. Габдрахманова, буд. 3, оф. 12, м. Кропивницький) для виконання.

Повний текст ухвали складено 24.05.2018.

Суддя В.Г. Кабакова

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Попередній документ
74190801
Наступний документ
74190803
Інформація про рішення:
№ рішення: 74190802
№ справи: 912/542/18
Дата рішення: 23.05.2018
Дата публікації: 24.05.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Кіровоградської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші спори